Zpět na » Primera Division » Bilbao - Valladolid 2:0 (1:0)

Primera Division - Bilbao - Valladolid 2:0 (1:0)

Bilbao - Valladolid 2:0 (1:0) © -

0

09.03. - Review: Igor Gabilondo zajistil brankami z obou poločasů Athleticu Bilbao velmi důležité vítězství 2:0 nad Realem Valladolid, který hrál dlouho v deseti. Celek ze San Mamés tak pokračuje ve vzdalování se sestupovým vodám

Athletic Bilbao - Real Valladolid 2:0 (1:0)

Góly:

6´ [1 - 0] I. Gabilondo

69´ [2 - 0] I. Gabilondo

Athletic šel do zápasu s tím, že v tabulce mu k sestupu chybí pouhý bod, to si samozřejmě mužstvo, které nikdy neokusilo účast v 2. lize nechtělo nechat líbit a v neděli potvrdilo dvěmi brankami Gabilonda z 6. a 68. minuty, že to myslí s účastí v Primera División i pro příští rok vážně.

Baskové zvítězili v 6 předchozích utkáních pouze jednou, to podkopalo jejich snahu vzdálit se co nejrychleji spodním patrům tabulky. Gabilondo však už po 6. minutách ulevil nervům domácích prvním zásahem, v 68. minutě navíc přidal ten samý hráč i druhý gól a o tom, kde zůstanou 3 body bylo rozhodnuto.

Po 56 minutách dostal po faulu na Aritze Adurize a slovních protestech navíc obránce Valladolidu Pedro López červenou kartu a musel předčasně do sprch.

Hosté na San Mamés dokázali vyhrát jen třikrát v celé historii klubu, což jim nedávalo zrovna optimistickou předpověď.

V první šanci se octli domácí a hned z toho byl gól. Fernando Llorente odcentroval v 6. minutě napravo na volného Gabilonda a ten zblízka hlavičkoval přesně do spodní části branky.

V další příležitosti byl opět ústřední postavou Gabilondo, své štěstí pokusil dalekonosnou ranou, nemířil ale mezi 3 tyče.

Valladolid se snažil vyrovnat, hrozil však Armandu Riveirovi pouze sérií pokusů z dálky.

Sedmatřicetiletého brankáře donutil zakročit útočník Jonathan Sesma střelou z prostoru pokutového území, se svým pokusem neuspěl ani Borja Fernández.

Hosté se i nadále tlačili do ofenzívy, po rohu Álvara Rubia hlavičkoval zblízka těsně mimo Antonio García Calvo.

Sesma poté donutil po dobře zahraném přímém kopu k zákroku opět Armanda Riviera.

Athleticu se nedařilo prosazovat se v útoku, ještě do poločasu však mohli vést. Gabilondo odcentroval na Llorenteho a jeho hlavičku kvalitně vyrazil Sergio Asenjo.

Deset minut po přestávce se hostům přitížilo. Valladolid musel po faulu Pedra Lópeze na Adurize a jeho sprostých slovech k rozhodčímu do deseti.

Toho domácí dokázali využít, v 66. minutě byli hlavními aktéry povedené akce Llorente s Gabilondem, druhý jmenovaný střelou z 5 metrů dal už svou 2. branku utkání.

Vítězství posunulo Athletic na 4 body od sestupu, Valladolid se naopak vodám sestupu přiblížil, jeho náskok na poslední 3 týmy tabulky činí body 2.