Zpět na » Primera Division » Murcia - Getafe 0:3 (0:0)

Primera Division - Murcia - Getafe 0:3 (0:0)

Murcia - Getafe 0:3 (0:0) © marca.com - Murcia - Getafe

0

09.03. - Review: Ani nový trenér Javier Clemente nepomohl trápící se Murcii k zlepšení, v neděli byl ligový nováček poražen doma Getafe 0:3. Všechny tři branky padly ve druhém poločase, jejich autory byli Pablo Hérnandez, Juan Ángel Albin a Francisco Javier Casquero, madridský celek tak dál bojuje o účast v pohárové Evropě

Real Murcia - Getafe 0:3 (0:0)

Góly:

56´ [0 - 1] P. Hernandez

84´ [0 - 2] J. Albin

88´ [0 - 3] J. Casquero

Někdejší kouč Španělska a Srbska Clemente přišel do Murcie poté, co byl vyhozen Lucas Alcaraz.

Ten dovedl Murcii k první účasti v nejvyšší soutěži od sezóny 2003/2004, zaplatil však svým místem za mizernou sérii 8 proher z posledních 9 zápasů.

Díky nepovedené šňůře utkání mužstvo spadlo na předposlední místo tabulky, vedení tak doufalo, že příchod Clementeho povede k výsledkovému zlepšení.

Ze začátku utkání se zdálo, že Murcia by opravdu mohla sérii proher překonat. Po šesti minutách totiž zblízka pálil Adolfo Rosinei, svou ránu ale namířil těsně mimo.

Šancí bylo poskrovnu, dominovala však i nadále Murcia. Ta se mohla ujmout regulérně vedení ve 35. minutě po přímém kopu Maria Regueira. Rozhodčí však nepochopitelně branku pro ofsajd neuznal.

Opakované záběry zcela jasně prokázaly, že Uruguaycův pokus při cestě do branky žádný z jeho spoluhráčů netečoval, takže rozčarování fanoušků ligového nováčka z výroku sudího bylo oprávněné.

Kdyby byl sudí pozorný, po pauze mohl být rozdíl mezi potenciálním sestupem a záchranou zcela jiný.

V úvodu druhé půle nastoupilo na hřiště zcela jiné Getafe. Svěží, aktivní. Madridský celek se dokonce brzy ujal vedení, z pokutového území propálil brankáře domácích Pablo Hérnandez.

Jednalo se o první příležitost Azulones a zároveň první smutný okamžik pro domácí.

Murcia neustále bojovala a po 77 minutách téměř vyrovnala, razantní hlavičku Henoka Goitoma ale brilantně vyrazil Roberto Abbondanzieri.

Když se blížil konec utkání, Murcia vrhla všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat, remíza by pro ni byla zcela zasloužená.

Getafe toho však dokázalo dvěmi povedenými protiútoky v posledních minutách využít.

V 83. minutě se ujal míče švýcarský záložník Fabio Celestini, skvělým dlouhým pasem poslal dopředu Albina a útočník dokázal překonat vybíhajícího Antonia Notaria a pojistit tak Getafe zisk 3 bodů.

Pro Murcii to bylo velmi tvrdé, co víc, bylo ještě hůř. 3 minuty před koncem si role při gólové spolupráci vyměnili Albin a Casquero, druhý jmenovaný levou nohou střílel přesně mezi 3 tyče.

Getafe tak zůstává na 10. příčce, se šestibodovou ztrátou na 6. Sevillu.

Murcia je stále předposlední, svěřenci Javiera Clementeho získali z předchozích 27 utkání jen 23 bodů.