Zpět na » Primera Division » Zaragoza - Atletico 2:1 (1:1)

Primera Division - Zaragoza - Atletico 2:1 (1:1)

Zaragoza - Atletico 2:1 (1:1) © marca.com - Zaragoza - Atletico

0

09.03. - Review: Real Zaragoza porazil doma na La Romareda Atletico Madrid 2:1. Jako první se trefili hosté, ve 26. se prosadil Simao, ve 34. minutě si však vstřelil vlastní gól Pablo Ibañez a bylo vyrovnáno. Konečný stav utkání na 2:1 určil v 73. minutě proměněnou penaltou Diego Milito

Real Zaragoza - Atletico Madrid 2:1 (1:1)

Góly:

26´ [0 - 1] S. Simao

34´ [1 - 1] P. Ibañez (vlastní gól)

73´ [2 - 1] D. Milito (z penalty)

Real Zaragoza si dokázal zajistit cenné vítězství 2:1 nad Atleticem Madrid a ukončil tak mizernou šňůru 4 přímých ligových proher.

Simao Sabrosa poslal Atletico po 26 minutách krásnou střelou do vedení, domácí však srovnali, když si Gabiho přímý kop srazil do vlastní brány Pablo Ibañez. 3 body zůstaly na La Romareda díky proměněné penaltě Diega Milita.

Zaragoza se po šňůře 4 proher nacházela nad sestupovými vodami jen díky lepšímu skóre, kouč Javier Irureta tak v pondělí po 6 zápasech u kormidla klubu rezignoval a mužstvo převzal už 4. trenér v sezóně.

Nový lodivod Manuel Villanova aplikoval defenzivně zaměřenou formaci 4-1-4-1, útok vedl Diego Milito.

Od prvních minut utkání se zdálo, že nový herní systém skutečně funguje.

Během první desetiminutovky dvakrát ohrozil Atletico Óscar, svou první ránu poslal těsně mimo a proti druhé zakročil Christian Abbiati.

Ukázalo se i Atletico, Diego Forlán mohl madridský celek po 17 minutách poslat do vedení, Uruguaycův pokus po rohovém kopu však dobře zlikvidoval César.

Dalších 10 minut patřilo pouze Atleticu, které z tlaku vytěžilo i úvodní gól utkání.

Maxi Rodríguez se dostal dopředu po narážečce se Sergiem Agüerem, viděl Simaa a ten brilantní střelou z hranice pokutové území překonal Césara.

O dvě minuty později mohlo být pro domácí ještě hůř, gólman Zaragozy se ale proti Agüerově střele vyznamenal.

Atletico dominovalo, vstřelilo i další gól, avšak do vlastní branky. Ve 34. minutě nešikovně srazil přízemní centr Gabiho z přímého kopu za záda Abbiatiho Pablo.

Hojně kritizovaný stoper už v této sezóně několikrát vážně chyboval, za vlastní gól ho tentokrát stihl posměch fanoušků klubu.

Po přestávce začala aktivněji Zaragoza, v 52. minutě pálil razantně, ale mimo, z dálky Peter Luccin.

Po hodině hry neproměnili své šance Gabi ani Francelino Matuzalém. Na druhé straně spálil obrovskou příležitost Agüero, zblízka hlavičkovat přímo do náruče Césara.

Neobsazen svou hlavičku nedokázal proměnit v branku ani Óscar. Rozhodující moment zápasu přišel v 73. minutě, kdy Sergia Garcíu fauloval v pokutovém území Simao. K exekuci penalty se postavil Milito a chladnokrevně dal Zaragoze vedení.

Atletico vrhlo všechny síly do útoku, sám před někdejším brankářem Realu Madrid Césarem se octl Forlán, neuspěl však.

V posledních vteřinách mohl srovnat i José Antonio Reyes, domácí ale vedení udrželi a posunuli se tak na 3 body od sestupových vod. Atletico zůstává na 4. příčce.