Zpět na » Primera Division » Real – Espanyol 2:1 (1:1)

Primera Division - Real – Espanyol 2:1 (1:1)

Real – Espanyol 2:1 (1:1) © -

0

08.03. - Review: Real Madrid v domácím duelu s Espanyolem Barcelona nezaváhal a zvítězil 2:1. Hosté se ujali ve 29. minutě vedení brankou Valda, ještě do poločasu však ve 43. minutě srovnal Higuaín a o tom, že 3 body zůstanou na Santiago Bernabeu rozhodl proměněnou penaltou ze 72. minuty Raúl

Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:1 (1:1)

Góly:

29´ [0 - 1] R. Valdo

43´ [1 - 1] G. Higuaín

72´ [2 - 1] Raúl (z penalty)

Real Madrid se dokázal oklepat ze středečního vyřazení z Ligy Mistrů, když dokázal obrátit nepříznivý výsledek utkání s Espanyolem ve svůj prospěch. O tom, že výkon obhájce titulu nebyl přesvědčivý však nelze pochybovat.

Espanyol šokoval San Bernabeu, když se v první půli brankou Valda ujal vedení, ještě do poločasu však srovnal Gonzalo Higuaín a kapitán Raúl zajistil svému celku vítěznou brankou alespoň do neděle sedmibodové vedení nad 2. Barcelonou.

Vítězstvím se svěřencům kouče bílého baletu Bernda Schustera jistě o něco ulevilo, klub totiž prohrál 5 z posledních 7 utkání a krize vyvrcholila vyřazením z pohárové Evropy italským AS Řím.

V prvních 10 minutách toho Espanyol Realu moc nedovolil. Barcelonský celek v posledním utkání dokázal zlomit nepříznivou šňůru 6 proher ze 7 zápasů a porazil Valencii, na hřišti madridského mužstva od začátku dominoval.

Po 90 vteřinách musel Iker Casillas zasahovat poprvé, Jonatan španělskou reprezentační jedničku otestoval ranou z třiadvaceti metrů.

Na přímý kop Luise Garcíi si poté u zadní tyče naskočil Valdo, pravé křídlo Espanyolu však hlavičkovalo slabě.

Na řadu přišel i brankář hostí Carlos Kameni. V 10. minutě ho ohrozil paradoxně vlastní spoluhráč. Zpětný pas namířil Marc Torrejón nešťastně přímo do prostoru, kde gólman nebyl, reprezentační jednička Kamerunu však míč stihla zastavit ještě předtím, než přešel brankovou čáru.

Real se stále nemohl přes pevnou defenzivní čtveřici Espanyolu prosadit, ve 30. minutě se hosté dokonce ujali skrz Valda vedení.

V podobné šanci, jakou měl na začátku utkání už Valdo nezaváhal. Luis García nacentroval do pokutového území, zde byl pravý záložník na zadní tyči zcela neobsazen a hlavou nedal Casillasovi šanci.

Real se snažil co nejrychleji odpovědět, podařit se mu to mohlo při přímém kopu Julia Baptisty z třiadvaceti metrů.

Brazilec trefil v duelu s AS Řím z téměř identické situace břevno, tentokrát donutil Kameniho k dobrému zákroku.

Když už se zdálo, že do poločasu odejdou svěřenci Bernda Schustera s gólovým deficitem, prosadil se ve 42. minutě Gonzalo Higuaín.

Marcelo obehrál u levé lajny Valda a poté poslal do pokutového území výtečný centr, který kolenem mladý Argentinec zužitkoval v branku.

Přes gól do šatny byl Real na začátku druhého dějství opět malátný, bez nápadu, šance měli převážně hosté.

Do vedení se mohl Espanyol opět dostat po ráně Milana Smiljaniče z dálky, jeho pokus však mířil těsně nad. Casillasovu chybu o chvíli později při rohovém kopu dokázal zachránit dobře načasovaným zákrokem stope Realu Pepe.

Do dobré příležitosti se dostali i domácí, Gutiho střelu musel skvěle vyrazit Kameni po hodině hry.

Espanyol i nadále dominoval, Real však v 71. minutě dostal ojedinělou šanci a tu zužitkoval. V pokutovém území obehrál Raúl Daniela Jarqueho a ten musel kapitána domácích faulovat. Pískala se penalta.

Raúl poslal Kameniho na druhou stranu a trápícímu se Realu vybojoval 3 body.