Zpět na » Primera Division » Betis rozdrtil Murcii, Levante šokovalo Zaragozu

Primera Division - Betis rozdrtil Murcii, Levante šokovalo Zaragozu

Betis rozdrtil Murcii, Levante šokovalo Zaragozu © -

0

02.03. - Getafe v gólové přestřelce remizovalo s Mallorcou 3:3, Levante porazilo 2:1 Zaragozu, Betis zničil Murcii 4:0, Racing vyhrál na hřišti Valladolidu 0:1. Duel Villarrealu s Osasunou skončil bez branek remízou 0:0. Zápas Almeríe a Bilbaa byl také ukončen dělbou bodů při výsledku 1:1

Getafe - Real Mallorca 3:3

2´ [1 - 0] M. Cotelo

11´ [2 - 0] J. Albin

14´ [2 - 1] D. Güiza

58´ [3 - 1] I. Ramis (vlastní gól)

76´ [3 - 2] J. Arango

78´ [3 - 3] I. Ramis

Real Mallorca s Getafe i v deseti mužích dokázal vyrovnat nepříznivý stav z 3:1 na remízu 3:3, ostrované tak ukončili vítěznou sérii madridského celku z poslední doby. V předchozích 11 dnech se totiž Getafe dostalo mezi posledních 16 týmů Poháru UEFA, poprvé za rok dokázalo na Bernabeu porazit v lize Real Madrid a v prvním duelu semifinále Španělského ligového poháru Copa del Rey rovněž slavilo vítězství 3:1 nad Racingem Santander. S Mallorcou si však v důležitém zápase, kdy vítězství by klub posunulo pryč ze spodní části tabulky, domácí neporadili. Azulones trvalo jen 90 vteřin, než se ujali vedení. Kolektivní týmová akce byla z hranice pokutového území přesně zakončena kapitánem Mariem Cotelem. Getafe pak vedlo i 2:0, Juan Albin razantní hlavičkou v 10. minutě zvýšil. Esteban Granero zahrával přímý kop z pětatřiceti metrů, svým centrem našel hlavu Albina a ten tečoval míč tak, že se odrazil od tyče do branky. Přes excelentní start věděli domácí po nepříjemné zkušenosti z dřívější fáze sezóny, že nemají není jisté. Nad Mallorcou totiž také vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:4. Když ostrované o dvě minuty později snížili, bál se Michael Laudrup deja vu. Dva rychlé centry rozhodily defenzívu Getafe a přestože Roberto Abbondanzieri skvěle vychytal první hlavičku Daniho Güizy, někdejší střelec Azulones dostal šanci k dorážce a s tou si poradil bez problému. Hráči Mallorcy si po 20 minutách hry dokonce mysleli, že je vyrovnáno. Přímý kop Ariela Ibagazy hlavičkoval mezi 3 tyče Guillermo Pereyra, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Svěřenci Gregoria Manzana utrpěli další ránu, když ve 35. minutě dostal druhou žlutou kartu Lionel Scaloni a musel tak předčasně do sprch. Krajní bek byl vyloučen po faulu na Granera u hranice pokutového území. Až do poločasu však byli hosté pevní v obraně a hra v deseti je nijak nepoznamenala. V 58. minutě bylo vše jinak. Zranil se stoper José Carlos Nunes a hosté byli na chvíli v devíti, Getafe toho využilo nejlepším možným způsobem, přidalo 3. gól. Rubén de la Red zasprintoval s míčem k obranné linii Mallorcy, přihrál napravo na Pabla Hérnandeze a nebezpečný přízemní centr střídajícího hráče poslal nechtěně do své vlastní brány Ivan Ramis. Mallorca vypadala zoufale, zničehonic však 18 minut před koncem překrásně poslal přímo do rohu branky svůj přímý kop z dvaatřiceti metrů Juan Arango a bylo zase o co hrát. Jen o 60 vteřin poté odcentroval do pokutového území Arango další přímý volný kop a Ramis rybičkou překonal Abbondanzieriho, odčinil tak svůj předchozí vlastní gól a Mallorce zajistil vzhledem k průběhu zápasu málo očekávaný bod.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Levante - Real Zaragoza 2:1

21´ [1 - 0] A. Geijo

60´ [2 - 0] M. Riga

65´ [2 - 1] Oscar

Levante se dokázalo oklepat z výprasku od Barcelony 5:1 na Nou Camp nejlepším možným způsobem, Real Zaragoza porazilo 2:1 a oživilo tak svou naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Přesto však chybí mužstvu z Valencie na nesestupovou pozici 13 bodů. Přestože i kouč Gianni de Biasi připustil, že vyhnout se pro příští rok účasti ve druhé lize by byl pomalu zázrak, 3 body z duelu se Zaragozou je jistě krok správným směrem. Alexandre Geijo poslal po 21 minutách domácí do vedení, které po hodině hry zvýraznil Mustapha Riga. Oscar sice v druhé půli snížil a k vidění tak měl být nervózní závěr, tyto předpoklady se však nenaplnily a rozdíl mezi oběma nedělními soupeři činí jen 10 bodů. Hosté tak po slibném startu pod novým trenérem Javierem Iruretou tápají, prohráli 4 zápasy v řadě, včetně výprasku 5:0 v posledním duelu se Sevillou. Na začátku souboje bylo z jejich hry dobře patrné, že chtějí nepříznivou šňůru ukončit, z 10 metrů v první šanci po dvou minutách hry střílel Sergio García nad břevno. Poté se však znovu projevily slabiny v defenzívě, tak patrné v souboji se Sevillou. V 19. minutě totiž proměnilo svůj první útok Levante, když Laurent Courtois odcentroval na Geija, který se zblízka nemýlil. O 17 minut později mohlo být pro hosty ještě hůře, pokus Rigy skvěle akrobaticky chytil César Sanchéz, někdejší brankář Realu Madrid. Přestože byla Zaragoza v zadních liniích slabá, v útoku mohla počítat s kvalitním duem forvardů Diego Milito, Ricardo Oliveira. 6 minut před pauzou mohl vyrovnat právě druhý jmenovaný Brazilec, ten hlavičkoval zblízka po přímém kopu Gabiho, k dobrému zákroku však donutil gólmana Levante Vladana Kujoviče. Poslední šanci úvodního dějství však měli domácí, pokus Courtoise dobře zblokoval Chus Herrero. Francouz Courtois otevřel svou ranou druhou půli. Jeho střela z pětadvaceti metrů však mířila přímo do náruče Césara. Tlak Levante přinesl své ovoce po 61 minutách, Riga si naběhl na pas a z 10 metrů zvýšil vedení ranou do horní poloviny branky na 2:0. To však trvalo jen 4 minuty, než Zaragoza snížila. Zprava odcentroval Sergio García a Oscar se z 5 metrů nemýlil. Hostující fanoušci očekávali závěrečný tlak svěřenců Javiera Irurety, ten však nepřišel. Naopak bylo to Levante, které mělo největší šanci skórovat, pokus Javi Fuega však César zneškodnil.

Real Betis - Real Murcia 4:0

14´ [1 - 0] C. Arzo (vlastní gól)

42´ [2 - 0] Edu

56´ [3 - 0] M. Pavone

74´ [4 - 0] R. Sobís (z penalty)

Real Betis se výrazným vítězstvím 4:0 nad Realem Murcia dostal relativně daleko od sestupových vod, alespoň co se pozic v tabulce týče. Branky Mariana Pavoneho a Edu daly svěřencům Paca Chaparra do poločasu vedení 2:0, Pavone pak přidal 3. gól a z penalty uzavřel střelecký účet utkání střídající Rafael Sobís. Výsledek posunul Betis až na 11. místo, zatímco Murcia zůstává 19. První příležitost měli domácí, Pavone hlavičkoval ve 3. minutě po přímém kopu Capiho nepřesně. Na branku však hráči Betisu dlouho nečekali. Po centru Marka Gonzáleze v 16. minutě Pavone poslal přízemní střelou pravačkou zblízka míč za záda hostujícího brankáře. Předposlední Murcia se snažila ihned odpovědět, oba pokusy Iñiga Veléze však gólmana Ricarda příliš nezaměstnaly. Své štěstí poté zkoušel i Capi, z dálky však pálil mimo. Šanci zvýraznit vedení andaluského celku měl později Pavone, také však neuspěl. Ve 37. minutě mohl srovnat Abel Goméz, jeho pokus levačkou však vyrazil Ricardo. O pět minut později už domácí vedli o dva góly. Centroval opět González a hlavička Edu mířila do pravého horního rohu branky. Těsně před pauzou mohl snížil Iñigo, netrefil však ani prostor mezi třemi tyčemi. V úvodu druhé půle opět hostující hráči portugalského gólmana zaměstnali, Ricardo si musel poradit s dalším pokusem Iñiga a poté i s hlavičkou Ivána Alonsa. V 57. minutě přidal Betis 3. zásah do černého. Arzu odcentroval na Gonzáleze, ten hlavičkou viděl Pavoneho, který střelou pravačkou trefil pravý horní roh branky. O dvě minuty později to mohlo být 4:0, po rohu Capiho hlavičkoval Edu, jeho pokus však vytěsnil gólman Murcie Antonio Notario. Čtvrtá branka nakonec stejně přišla. Když zbývalo 17 minut do konce, byl odpískán pokutový kop pro domácí. Edu byl faulován Álvarem Mejíou a Sobís se v exekuci penalty nemýlil, mířil po zemi přesně k pravé tyči. Sobís měl i další šanci, 11 minut před závěrečným hvizdem zkusil překvapit Notaria z dálky, neúspěšně. V 82. minutě se do příležitosti dostal také Quique de Lucas, jeho hlavička ale mířila nad břevno Ricardovy brány. Poslední šanci utkání měli domácí, Sobísovu střelu Notario vyrazil.

Real Valladolid - Racing Santander 0:1

85´ [0 - 1] A. Duscher

Racing Santander se díky těsnému nedělnímu vítězství 0:1 na hřišti trápícího se Realu Valladolid posunul na pozice zaručující pro příští sezónu účast v Lize Mistrů. Branka Alda Duschera 4 minuty před koncem stačila na zisk 3 bodů a přeskočení Sevilly na 6. příčku poté, co Andalusané v sobotu prohráli s Deportivem La Coruña. Racing tak podruhé za sebou zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0, předchozí duel s Almerií skončil totiž stejným výsledkem. Svěřenci Marcelina Garcíi Torala teď mají dvoubodový náskok před svými rivaly v boji o evropské poháry a co víc, Ligu Mistrů na dohled. Naopak Valladolid podruhé z posledních 3 utkání prohrál doma, na Zorilla předtím nepocítil hořkost porážky po celé 3 měsíce. Ligového nováčka tak v současnosti od sestupu dělí pouhé dva body. V první půli dominovali domácí, ale poté ztráceli iniciativu a do hry se začali dostávat hosté. V první šanci zápasu se octl Joseba Llorente, střílel však nad, v 7. minutě už Víctor branku trefil, jeho rána levačkou však Antonia Toña mezi tyčemi Racingu příliš nezaměstnala. Hosté s časem začali čím dál tím více vystrkovat růžky, Sergia Asenja otestoval dobrou střelou Jorge López po 30 minutách, 5 minut před koncem prvního dějství skóroval Ebi Smolarek, ale jeho branka nebyla pro ofsajd uznána. Druhý poločas začal nervózně, roztržka mezi Oriolem a Llorentem vyústila ve žluté karty pro oba znesvářené hráče. Hosté začali dominovat, problémy způsoboval zejména López. Jeho přímý kop 23 minut před koncem našel hlavu Césara Navase, Asenjo byl ale připraven míč vyrazit. O 10 minut později zblízka střílel sám López, Asenjo opět dokázal zakročit. Když už se zdálo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, skóroval Racing ve svém třetím brejku v rychlém sledu. Střídající Óscar Serrano poslal zleva centr a Duscher míč tečoval za záda Asenja. Gólman domácích byl bez šance. Valladolid v posledních minutách nedokázal zareagovat a Racing si tak připsal klíčové 3 body v boji o evropské poháry.

Villarreal - Osasuna Pamplona 0:0

Villarreal promarnil velkou příležitost dostat se do pětibodového trháku nad 4. Atleticem Madrid, když doma remizoval bez branek s Osasunou. Svěřenci Manuela Pellegriniho nedokázali na El Madrigal skórovat ve 2 z posledních 3 utkání, zatímco Osasuna už 3 měsíce nepřivezla z hřišť soupeřů ani bod. Před zápasem se tak předpokládalo, že tři body získají žluté ponorky. Duel měl velké tempo, ale chyběl nápad. Častěji byl na míči Villarreal, po 10 minutách hlavičkoval po centru Joan Capdevila, kdyby svou šanci proměnil, mohlo všechno skončit úplně jinak. Zahrozil i Nihat Kahveci o 9 minut později, z hranice šestnáctky po krásném uvolnění Santi Cazorly ale netrefil bránu. Z dálky zkoušel své štěstí Capdevila, netrefil se ale mezi tři tyče, stejně jako Cazorla po pasu Guille Franca později. Domácí tlačili, v největší šanci první půle se však ocitli hosté. Juanfran vybídl ke skórování Kike Solu, zdálo se, že gól nevyhnutelný, ale na poslední chvíli svůj tým zachránil složitým zákrokem Diego López. Pět minut před pauzou otestoval prudkou ranou brankáře domácích také Juanfran. V úvodu druhého dějství vybojoval Villarreal rohový kop, nic z něj však nebylo, nepřicházely ani větší šance a když už se v nějaké domácí octli, nedokázali ji proměnit. V 52. minutě přihrával do příležitosti Franco Nihatovi, jeho střela mířila opět mimo. Mexický forvard pak při tlaku Villarrealu pálil zblízka, Ricardo však jeho pokus eliminoval. Konstantní hrozbou byl pro hosty na levé straně zálohy Róbert Pirés, jeho kličky a dovednosti však k vytváření šancí pro spoluhráče nevedly. Přesto domácí stále útočili, zdálo se, že chtějí vítězství více než Osasuna. Ani v posledních minutách utkání však branka nepadla a tak si hosté na Reyno de Navarra po 3 měsících odváží první bod. Osasuna se posunula na 14. místo, od sestupových vod ji však dělí jediný bod.

Almería - Athletic Bilbao 1:1

60´ [1 - 0] A. Negredo (z penalty)

73´ [1 - 1] F. Llorente

Gól Álvara Negreda z penalty po hodině hry a branka Fernanda Llorenteho určila konečný výsledek utkání Almeríe s Athleticem Bilbao na remíze 1:1. Ve formě hrající Almería šla do zápasu v zádech se senzační šňůrou předchozích duelů roku 2008, z 8 utkání 5 vyhrála a pouze dvakrát inkasovala. Unai Emery a jeho svěřenci tak očekávali zisk dalších 3 bodů, vyrovnali by se Seville na 6. příčce s 39 body. Opak byl pravdou, po většinu zápasu hráli až druhé housle, bránili a museli se spoléhat na rychlé protiútoky. Souboj obou mužstev začal ve velkém tempu. Bilbao se vrhlo do ofenzívy, už po 60 vteřinách obralo o soupeře míč a vybojovalo roh. Ten zahrával Fran Yeste, následná hlavička Susaety však mířila hodně vedle. Almería se rohového kopu dočkala během 5 minut také, ale centr Alberta Crusata mířil na hlavu defenzivní povinnosti si splňujícího Yesteho. První skutečná příležitost byla k vidění po 10 minutách, levý bek Athleticu Koikili poslal svou ránu jen centimetry od tyče, brankář Diego Alves nestačil ani zareagovat. Andalusané se začali z letargie probouzet, dalších 10 minut patřilo jim. Z krátké převahy však vytěžili jenom několik rohů. Jejich první střelou na branku byl dalekonosný pokus Felipe Mela. Rány z větší vzdálenosti pokračovaly, dominovaly obě obrany. Pozornost Alvese po nepovedeném odkopu Almeríe otestoval Yeste, brazilský gólman však dobře zasáhl. Po půlhodině převážně fyzicky zaměřeného boje, okořeněného 3 žlutými kartami se hráči domácích dožadovali odpískání pokutového kopu. Po zákroku Amorebiety na Álvara Negreda v 38. minutě neviděl rozhodčí Undiano Mallenco k penaltě důvod. Poté přišla poslední příležitost úvodního dějství, Gabilondo střílel razantně, ne však přesně. Druhá půle začala tak, jak skončila první. Baskové opět získali rohový kop, jehož exekutorem byl Yeste. Koikili si na míč naskočil, nedokázal ho však dobře trefit. Hosté neustále útočili a byli odměněni prozatím největší šancí utkání. Susaeta zprava po zemi nacentroval a střelu Gabilonda vytěsnil Alves reflexivním zákrokem. Neefektivita před brankou se svěřencům Joaquína Caparróse o 5 minut později vymstila, Almería se totiž dostala do vedení. Yeste fauloval v pokutovém území José Ortize a Negredo se postavil k penaltě. Někdejší útočník mládežnických týmů Realu Madrid se přízemní střelou k levé tyči nemýlil. Athletic se nedal zlomit, i nadále útočil. Blízko vyrovnání byl Joseba Llorente, jehož dělovku vykopl z brankové čáry Pulido. Úsilí se nakonec hostům přece jenom vyplatilo. V 73. minutě střídající Pablo Orbaiz uvolnil Susaetu na pravém křídle, ten odcentroval na Fernanda Llorenteho, který precizně provedenou hlavičkou určil konečný stav utkání. Bilbao však spokojeno nebylo, i nadále se hnalo vpřed za vidinou zisku 3 bodů. Soustředění na ofenzívu se jim málem stalo osudným, 3 minuty před koncem spálil velkou šanci domácí Fernando Soriano, hlavičkou však minul branku Armanda. To byla poslední příležitost v zápase, z něhož si oba týmy odnesou spokojeně po bodu.

Pavel Storzer / soccernet.espn.go.com/goal.com/livescore.com/marca.com/FotbalPortal.cz