Zpět na » Primera Division » Barcelona čtyřikrát inkasovala, Real vyhrál v Huelvě

Primera Division - Barcelona čtyřikrát inkasovala, Real vyhrál v Huelvě

Barcelona čtyřikrát inkasovala, Real vyhrál v Huelvě © fifa.com - útočník Atletica Madrid

0

01.03. - Vedoucí Real si může zase na chvíli oddychnout. V sobotním utkání dokázal porazit Recreativo na jeho hřišti 2:3. Naopak Barcelona v zápasu kola prohrála na stadiónu Atletica Madrid 4:2. Deportivo v důležitém souboji porazilo Sevillu 2:1. Duel Espanyolu s Valencií skončil výhrou domácích 2:0

Atletico Madrid - Barcelona 4:2

30´ [0 - 1] Ronaldinho

38´ [1 - 1] S. Agüero

42´ [2 - 1] M. Rodríguez

62´ [3 - 1] D. Forlán (z penalty)

71´ [4 - 1] S. Agüero

73´ [4 - 2] S. Eto´o

Sergio Agüero se prezentoval fantastickým výkonem, díky čemuž Atletico Madrid překvapilo vítězstvím 4:2 Barcelonu. Mladý Argentinec byl sám autorem dvou branek, na zbylých dvou měl také svůj podíl. Před sobotním duelem madridský celek prohrál 6 posledních ligových zápasů, vypadl z Poháru UEFA i Španělského ligového poháru Copa del Rey. Druhá Barca, která v loňském roce stejný souboj vyhrála 0:6, se prosadila jako první skrz brilantní gól přes hlavu Ronaldinha, trefil se také Samuel Eto´o, nebylo to však dost na to, aby se odstup mezi lídrem Realem Madrid nezvětšil na 5 bodů. Barcelona do sobotního souboje patnáctkrát v řadě neprohrála, hned ze startu tak chtěla využít v posledních zápasech tak dobře viditelných slabin Atletica v obraně. Kromě neuznané branky Eto´o a pokusu Gianlucy Zambrotty, se kterým si bez problému poradil Christian Abbiati, však diváci nebyli svědky mnoha šancí. Největší radosti se tak těšila zveřejněná informace, že Real prohrává s Recreativem, čemuž zatleskali fanoušci obou táborů. Po půlhodině hry padl první gól zápasu. Barca se skrz moment geniality Ronaldinha ujala vedení. Xaviho centr se zdál být pro Brazilce příliš dlouhý, Ronaldinho se však zády v brance do míče opřel a poslal překrásnou střelou přes hlavu balón za záda bezmocného Abbiatiho. Barcelona hře dominovala a vedení tak přišlo zaslouženě. Atletico však ještě do poločasu vývoj duelu zvrátilo. Jeho nejlepší střelec Agüero, který se vrátil do sestavy po karetním trestu, v 36. minutě šťastně skóroval. Argentincův pokus se totiž odrazil od Carlese Puyola absolutně na druhou stranu a těsně kolem tyče bezmocného Víctora Valdése zamířil do branky. O 5 minut později byl brankář Barcelony překonán znovu, tentokrát Maxi Rodríguezem. Agüero poslal chytrý míč do pokutového území, jeho krajan si na pas naběhl a po zemi na zadní tyč dal svěřencům Javiera Aguirreho vedení. Agüero mohl zvýšil na 3:1 po úvodu druhé půle, dopředu ho vyslal Forlán, ale jeho pokus mířil do boční sítě, obrana Barcy se dožadovala odpískání ofsajdu. Kouč hostí Frank Rijkaard poslal na hřiště před hodinou hry argentinskou superstar Lionela Messiho s nadějí výsledek zvrátit, ale bylo to Atletico, které přidalo další branku. Špatný zákrok kapitána Barcelony Puyola vyústil ve faul na Agüera v pokutovém území a pískala se penalta. Tu chladnokrevně proměnil Diego Forlán. Puyol za faul obdržel pouze žlutou kartu, Barcelona však měla i tak co dělat, aby se vyhnula prohře. Po chvíli mohl snížit Eto´o, po rohovém kopu ho však brilantně vychytal Abbiati. Zápas byl jednou velkou show Agüera, mladík po samostatné akci v 71. minutě zvýšil už na 4:1. S obrovským nasazením obral 35 metrů od branky o míč Puyola, přeskočil skluz Gabriela Milita a střelou před pokutovým územím, která mířila přesně ke vzdálenější tyči, zaznamenal druhou branku utkání. Gólový účet však ukončen ještě nebyl, po pasu Eidura Gudjohnsena zkorigoval výsledek na 4:2 Eto´o. Barca se snažila o zvrat, ale své příležitosti Eto´o kvalitně zakončit nedokázal. Atletico si tak připsalo důležité vítězství. Jak pro něj, tak pro boj o titul.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Deportivo La Coruña - Sevilla 2:1

25´ [0 - 1] F. Kanouté

35´ [1 - 1] C. Wilhelmsson (z penalty)

65´ [2 - 1] A. Lafita

Deportivo La Coruña udělalo velký krok k záchraně poté, co doma na Riazoru dokázalo porazit silnou Sevillu. Frederic Kanouté dal hostům zasloužené vedení po 25 minutách, z penalty však během několika minut vyrovnal Christian Wilhelmsson a tři body zajistil domácím Angel Lafita, když do konce utkání zbývalo 25 minut. Osmá prohra Sevilly na hřištích soupeřů znamená, že pozice zaručující účast v Lize Mistrů se jí zase o něco vzdálily, Deportivo vyhrálo podruhé v řadě a díky tomu se alespoň na chvíli dostane ze sestupové zóny. Prohra je pro Andalusany velkou ranou, protože v poslední době se svému cíli Lize Mistrů přibližovali velmi rychle. Poté, co Sevilla vstřelila během posledních 2 zápasů ligy 9 branek, zdálo se, že bude opět hladová i na hřišti Depor. Do první šance se však dostali domácí, rána Felipeho se odrazila od Dani Alvese směrem k bráně, gól z toho však nebyl. Své štěstí zkusil po 12 minutách Sergio Duda, který střílel po excelentním centru Jesuse Navase velmi nepřesně. Poté přihrával do šance Kanoutému Alves, střelec Mali poslal svou razantní hlavičku rovněž mimo tři tyče. Alves o chvíli později poslal do úniku i Arounu Koného, ten taktéž mířil mimo. Někdejší fotbalista PSV Eindhoven se ocitl o minutu později v další příležitosti, střílel tentokrát do branky, jenže Dudu Aouate s jeho pokusem neměl nejmenší problémy. Prozatímní neefektivita Sevilly Deportivu vyhovovala. O sedm minut později však bylo všechno jinak. Enzo Maresca našel uvnitř pokutového území Kanoutého, ten střelou pod vybíhajícím Aouatem nezaváhal a vstřelil 10. branku sezóny, tým Manola Jimenéze tak poslal do vedení. Sevilla jako by se s vedením až příliš spokojila, iniciativu převzali domácí. Rodolfo Bodipo a Maresca spadli v pokutovém území a rozhodčí odpískal penaltu. Tu Wilhelmsson chladnokrevně proměnil. Zbytek první půle byl bojem o každý míč ve středu hřiště, k vytváření šancí nedocházelo. Na začátku druhého dějství měla Sevilla možnost zahrávání několika rohových kopů. Z žádného však nepramenilo pro iniciativu přebírající Deportivo větší nebezpečí. Vítězný gól domácích přišel zničehonic. Blízko branky byl opět faulován Bodipo, Antonio Tomás zahrál krátký pas na Felipe Luise, který z otočky odcentroval podél brankové konstrukce. Tam byl připraven Lafita, který se zblízka nemýlil. Iniciativa Sevilly byla od té doby paradoxně takřka nulová. Naopak právě Deportivo mohlo přidal další branku, 15 minut před koncem trefil Tomás tyč. Nakonec ho to mrzet nemuselo, dva góly za záda Andrése Palopa jeho celku stačily k zisku 3 bodů.

Recreativo Huelva - Real Madrid 2:3

16´ [1 - 0] M. Cáceres

29´ [1 - 1] Raúl

74´ [1 - 2] Robinho

89´ [1 - 3] Robinho

93´ [2 - 3] C. Martins

Střídající Robinho zajistil Realu Madrid vítězství 2:3 nad Recreativem Huelva, odstup od Barcelony se tak opět navýšil na 5 bodů. Brazilec byl na hřišti teprve 23 vteřin, když k němu v pokutovém území spadl míč a poslal přízemní ranou podél Stefana Sorrentina svěřence Bernda Schustera do těžce vybojovaného vedení. Někdejší forvard Santosu vstřelil také 3. branku svého týmu na konci utkání, ligový šampión si přes snížení Recre v posledních vteřinách zápasu připsal důležité vítězství. Real šel do souboje s vědomím, že ho Barcelona může v případě přízně ostatních výsledků přeskočit. To se začalo vyplňovat už v 16. minutě, když se domácí dostali skrz gól Martina Cácerese do vedení. Po půlhodině hry však vyrovnal Raúl. Před střídáním Robinha viděli červenou kartu hostující Sergio Ramos a duo Recre Beto s Quique Alvarezem, poslední sekundy duelu byly pro Real velmi stresující, z brilantně provedeného přímého kopu totiž překonal Ikera Casillase Carlos Martins. Bílý balet se od začátku utkání trápil, od příchodu nového kouče Manuela Zambrana neporažené Recreativo dominovalo. Po 14. minutách střílel nebezpečně portugalský středopolař Martins, Casillas však dobře zakročil. O dvě minuty později už gólman Realu nemohl nic dělat s tím, že se domácí dostali do vedení. Fernando Gago neuhlídal po přímém kopu Cacerese, který kvalitně zakončil. Madridský celek se stále nemohl dostat do hry, až do vyrovnání Raúla ve 28. minutě se k ničemu vážnějšímu nedostal. Centr Roystona Drentheho mířil na kapitána Realu na samé hraně ofsajdu, útočník ale hrál dál a přehlavičkoval Sorrentina, čímž si zajistil 12. branku v sezóně. Gól platil, hosté byli posíleni poté, co viděl Beto červenou za potyčku s Gabrielem Heinzem. Počet hráčů byl brzy vyrovnán, za faul na Florenta Sinamu-Pongolleho viděl Sergio Ramos druhou žlutou kartu a musel tak předčasně do sprch. Rozhodčí Eduardo Iturralde Gonzales však ještě s červenými neskončil. Po zákroku na Arjena Robbena byl vyloučen také střídající Quique Alvarez. Real měl tak o muže v poli více, na hřiště přišel Robinho a jeho přítomnost se okamžitě projevila. V 73. minutě dal hostům vedení a na konci zápasu si naběhl na uličku Gaga a přeloboval míč přes Sorrentina. V posledních vteřinách však zažíval Real velké drama, Martins znamenitě z přímého kopu překonal Casillase a snížil na 2:3. Šampión však odolal a 12 zápasů před koncem ligy má v čele pětibodový náskok.

Espanyol Barcelona - Valencia2:0

4´ [1 - 0] L. García

52´ [2 - 0] L. García (z penalty)

Espanyol se vrátil vítězstvím nad Valencií k vítězným dnům a oživil tak svůj sen o kvalifikaci do Ligy Mistrů. Svěřenci Ernesta Valverdeho vstoupili do utkání velmi dobře, po brejku se v dominanci domácích prosadil Luis García. Někdejší střelec Mallorcy pak přidal druhý zásah z penalty a zajistil tak svému mužstvu zisk cenných 3 bodů. Valencia potřebovala vyhrát, aby se posunula co nejblíže nejlepší šestce týmů, její veškeré naděje však uťalo vyloučení Hedwigese Madura. Návrat Ivána De la Peñi do středu pole byl pro domácí zcela klíčový, zkušený fotbalista tvořil hru i šance Espanyolu. Další z navrátilců, Argentinec Pablo Zabaleta zahrál také velmi dobře, navíc asistoval u branky Luise Garcíí, kterého poslal za obranu soupeře. Hrdina Los Che v duelu semifinále Španělského ligového poháru Copa del Rey s Barcelonou Timo Hildebrand vyběhl, aby centr Zabalety chytil, ale Luis García ho porazil a poté, co se kolem něj otočil vsítil úvodní gól utkání. Jen o chvíli později mohli domácí zvýšit své vedení, Albert Riera pálil mimo. Po pasu de la Peñi se do dobré šance dostal Jonathan Soriano, mladý střelec obešel gólmana hostí ale zakončit přesně už nedokázal. Z prostoru před pokutovým územím to na druhé straně zkusil také David Villa, ten donutil Carlose Kameniho ke kvalitnímu zákroku střelou k tyči.V 51. minutě dostal Espanyol ideální příležitost pojistit si výsledek. Jonathan poslal do šance Valda, někdejšího fotbalistu Osasuny však fauloval David Silva a pískala se penalta. K té se postavil Luis García a bez problémů zvýšil na 2:0. Střelec Espanyolu měl šanci na hattrick, Hildebrand ale jeho pokusil vyrazil. Penaltový zákrok si mohl odčinit Silva, jeho finální pas na Villu však nebyl přesný. Všechny naděje hostů po bodovém zisku uťal 11 minut před koncem Maduro, který po druhé žluté kartě musel do předčasně do sprch. Poslední šanci domácích v samém závěru zápasu měl po rohovém kopu Marc Torrejón, z brankové čáry však míč vykopl Ever Banega.

Pavel Storzer / soccernet.espn.go.com/goal.com/livescore.com/marca.com/FotbalPortal.cz