Zpět na » Primera Division » Výsledky semifinále Copa del Rey, 28.02.08

Primera Division - Výsledky semifinále Copa del Rey, 28.02.08

Výsledky semifinále Copa del Rey, 28.02.08 © fifa.com - Getafe - Racing Santander

0

29.02. - V prvním semifinálovém utkání Španělského ligového poháru Copa del Rey porazilo Getafe Racing Santander 3:1, autory branek byli ve 24. minutě de la Red, ve 27. minutě srovnal Smolarek, v 57. minutě dal Azulones opět vedení Casquero a konečně v 83. minutě pojistil dobrý výsledek del Moral. AKTUALIZOVÁNO O VIDEO

Getafe - Racing Santander 3:1

24´ [1 - 0] R. de la Red

27´ [1 - 1] E. Smolarek

57´ [2 - 1] F.Casquero

83´ [3 - 1] M. del Moral

Diváci: 13000, Coliseum Alfonso Pérez

Azulones získali v prvním semifinálovém souboji Copa del Rey s Racingem Santander velmi dobrý výsledek do odvety, svého soupeře, který nevyužil převahy ze začátku duelu porazili 3:1. Přes pomalý start se do vedení dostalo právě Getafe, ihned však přišlo vyrovnání, nakonec se ale stejně mohli radovat domácí. Pro tým z předměstí Madridu to byl obtížný večer, do odvety budou muset svěřenci Michaela Laudrupa svou hru zlepšit, stejně tak však hosté. Do branky domácích se dostal Oscar Ustari, jinak nechyběl z obvyklé základní jedenáctky nikdo, ani Rubén de la Red a Estaban Granero, kteří nemohli nastoupit ve víkendovém ligovém zápase s Realem Madrid. Racingu se zase vrátil po dlouhém zranění Pedro Munitis, souboj však začal na lavičce. V útoku hostí se tak objevilo duo Smolarek, Tchité. Mezi tři tyče po dlouhé absenci způsobené úrazem nastoupil Toño. Hosté začali dobře, jen těsně minul razantním volejem Duscher. Na druhé straně se pokoušel dostat svůj tým do vedení del Moral, taktéž neúspěšně. Po 23. minutách se oproti vývoji zápasu mohli radovat Azulones. Pablo Hérnandez zahrával rohový kop, nejvýše vyskočil Rubén de la Red a hlavou skóroval. Racingu se však povedlo chvíli poté vyrovnat. Polský forvard se sebevědomě dokázal prosadit rovněž po standardní situaci, tedy přesněji řečeno po rohu Jorge Lopeze. Santander mohl získat i více, stále útočil, ale bez efektu. Naopak s ubíhajícím časem přebíralo iniciativu Getafe. Po pauze se ukázala hra Azulones jako lepší, v 57. minutě se totiž opět dostali do vedení. Asistentem byl opět Pablo Hérnandez, který poslal uličkou dopředu Javiera Casquera. Ten si poradil s oběma stopery a potom překonal Toña. Následovala série střídání, ale Geta i nadále dominovalo, v posledních 10 minutách neuspěl se svou rybičkou del Moral. Hřiště museli kvůli zranění opustit domácí Uche a Belenguer, Manu del Moral však nakonec přidal důležitý třetí gól. Skvělý Pablo Hérnandez byl opět u toho. Mimochodem až jeho hostování z Valencie skončí, bude madridskému celku jistě hodně chybět. Centr Hérnandeze hlavičkoval na bránu del Moral, gólman jeho pokus vyrazil, ale jen zpět k někdejšímu hráči Atletica Madrid, který se napodruhé nemýlil. Racing byl v šoku, za nevyužití své dominance nakonec tvrdě zaplatil. Vše mohlo ještě skončit docela jinak, kdyby pokus Pabla Alvareze nezblokoval Manuel Tena a nebo kdyby se dokázal v posledních vteřinách utkání trefit z nadějné pozice Munitis.