Zpět na » Primera Division » Atletico se znovu pokusí o Heitingu

Primera Division - Atletico se znovu pokusí o Heitingu

Atletico se znovu pokusí o Heitingu © planet.nl - defenzivní fotbalista Ajaxu Amsterdam

0

Líbilo se

28.02. - Defenzivní fotbalista Ajaxu Amsterdam Johnny Heitinga je letos v životní formě, pravděpodobné tak je, že aktuální sezóna je pro něj v dresu nizozemského klubu poslední. Zájem o jeho služby projevuje už delší dobu Atletico Madrid.

Celek z hlavního města Španělska se reprezentanta Nizozemí pokusil získat už v létě, stejně jako v lednu však se svou nabídkou neuspěl.

Martin van Geel Heitingu nechtěl pustit kvůli nevoli fanoušků, zvláště pak po odchodech Kennetha Péreze, Toma de Mula, Zdeňka Grygery, Ryana Babela a hlavně také Wesleyho Sneijdera. Navíc stoper Jawo Stam ukončil kariéry a Ajaxu tak v jeho osobě odešel další kvalitní fotbalista.

Atletico si nedokázalo pro příští sezónu zajistit Tomáše Ujfalušiho z Fiorentiny, přestupovou prioritu, takže jako primární alternativa byl zvolen podle Voetbal International právě Heitinga. Podle některých spekulací už má klub z hlavního města Španělska pro hráče připraven čtyřletý kontrakt.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista může nastupovat na postu stopera, pravého obránce i defenzivního záložníka. Jeho smlouva skončí v roce 2011, pro však VI oznámil, že o přestupu v současné době vůbec nepřemýšlí. „Jsem zaměřený jenom na Ajax,“ řekl.

V každém případě je Heitinga sledován několika kluby ze zahraničí, například ukrajinským gigantem Dynamem Kyjev, vítězem všech tří domácích soutěží v roce 2007. Co víc, před dvěma týdny doporučil bývalý spoluhráč mladého Nizozemce Wesley Sneijder svému novému klubu Realu Madrid, aby Heitingu získal také. Ve 33 zápasech skóroval defenzivní fotbalista sedmkrát.

Kam dál?

Pavel Storzer / goal.com/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
suzmen - 29.02. Odpovědět

faulař

suzmen
Reklama
Anketa

Myslíte si, že by byl Heitinga pro Atletico dobrou posilou?

Ano, na pozici stopera (13)

Ano, na pozici stopera 61,9%

Ano, na pozici pravého obránce (5)

Ano, na pozici pravého obránce 23,8%

Ano, na pozici defenzivního záložníka (0)

Ano, na pozici defenzivního záložníka 0,0%

Ne (3)

Ne 14,3%
Celkový počet hlasů: 21
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články