Zpět na » Primera Division » Výsledky semifinále Copa del Rey, 27.02.08

Primera Division - Výsledky semifinále Copa del Rey, 27.02.08

Výsledky semifinále Copa del Rey, 27.02.08 © -

0

28.02. - V prvním semifinálovém utkání Španělského ligového poháru Copa del Rey remizovala Valencia na půdě Barcelony 1:1, autory branek byli v 70. minutě David Villa, v minutě 90. potom Xavi Hernandez. AKTUALIZOVÁNO O VIDEO

Barcelona - Valencia 1:1

70´ [0 - 1] Villa

90´ [1 - 1] Xavi

Diváci: 74378, Nou Camp

V poslední minutě nastaveného času zajistil Xavi Barceloně remízu v prvním duelu semifinále Copa del Rey s Valencií. Do vedení poslal svěřence trenéra Ronalda Koemana David Villa v jednom z mála útoků klubu po 70 minutách hry. Když už to vypadalo, že si Los Che na Mestallu odvezou cenné vítězství, udeřilo na druhé straně brankou Xaviho. Barcelona si vzhledem k šancím zápas prohrát nezasloužila. Už po sedmi minutách spálili domácí tři velké příležitosti, ránu Xaviho chytl brankář Timo Hildebrand, následoval pokus Samuela Eto´o, který zblokoval Raúl Albiol. Nakonec spadl míč na nohu Lionela Messiho, Argentincovu střelu dokázal rovněž zblokovat Marco Caneira. První vážnější útok Valencie skončil gólem, pro ofsajd Joaquína však uznán nebyl. Po 15. minutách se v pokutovém území Los Che octl zcela neobsazený Gabriel Milito, jeho volej ale skončil nad spojnicí břevna a brány. Na nadějný střílený centr Eto´o 10 minut před pauzou těsně nedosáhl Thierry Henry. Pět minut po úvodu druhého dějství před Hildebranda dostali Messiho sérií rychlých narážeček Henry s Decem, brankář však dokázal střelu eliminovat. V 67. minutě německého gólmana otestoval Messi po pasu Eto´o, opět bez úspěchu. První skutečně velkou šanci Valencie klub využil. Střídající Javier Arizmendi poslal zprava přízemní centr na Villu, ten zblízka neobsazen neměl nejmenších problémů poslat míč do branky. Barcelona se až do nastavení trápila, nedokázala si vytvořit opravdové příležitosti. V posledních vteřinách utkání se prohnal mezi beky Valencie Eto´o, vybíhající Hildebrand jeho pokus vyrazil, ale balón se dostal přesně k Xavimu, který z první trefil vzdálenější roh brány soupeře.