Zpět na » Primera Division » Eto´o zničil Levante, na San Bernabeu byl k vidění šok

Primera Division - Eto´o zničil Levante, na San Bernabeu byl k vidění šok

Eto´o zničil Levante, na San Bernabeu byl k vidění šok © -

0

24.02. - Bilbao prohrálo doma s Villarrealem, stejně jako Murcia s Valladolidem. Mallorca remizovala s Betisem. Deportivo porazilo Espanyol, Osasuna Atletico. Racing získal 3 body z duelu s Almerií, Barcelona neměla nejmenší problém s Levante, zato Real doma prohrál s Getafe

Athletic Bilbao - Villarreal 1:2

4´ [1 - 0] F. Llorente

66´ [1 - 1] G. Franco

84´ [1 - 2] J. Capdevila

Pozdní zásah Joana Capdevily dal Villarrealu vítězstvím 1:2 nad Athleticem Bilbao tři body, žluté ponorky si tak upevnily pozici zaručující účast v Lize Mistrů. Branka Fernanda Llorenteho ze 3. minuty dala domácím perfektní začátek, v zápase pár šancí však brankáři otestováni příliš nebyli. Druhá půle patřila hostům, kteří si dvěmi góly zajistili plný bodový zisk. Hosté se tak usadili na 3. místě se sedmibodovým náskokem na 5. Sevillu, šance na finiš mezi nejlepšími čtyřmi mužstvy se zvětšila. Před duelem byl Athletic jen 5 bodů od sestupové zóny, do utkání šel pln odhodlání, věřil si, protože poslední dva ligové souboje, naposledy s Atleticem Madrid, vyhrál. Dvouzápasová šňůra vítězství je pro hráče Bilbaa něčím novým, naposledy jí klub dosáhl v dubnu. Vše začalo pro hráče ze San Mamés nadějně, ve 3. minutě si na centr Markela Susaety počkal Llorente a přízemní střelou do středu brány skóroval. Villarreal téměř okamžitě mohl srovnat, pokus Nihata Kahveciho z 18 metrů mířil těsně vedle pravé tyče. V 11. minutě mohli naopak navýšit své vedení domácí, pumelice Javi Martinéze ze sedmadvaceti metrů olízla pravou tyč. O šest minut později propáslo Bilbao dvě velké příležitosti v rychlém sledu. Ránu Susaety z hranice pokutového území zblokoval Joan Capdevila, pokus Andoni Iraoly po rohovém kopu mířil mimo. Villarreal se snažil o vyrovnání, po 28. minutách zareagoval rychle Susaeta na dalekonosnou a velmi nebezpečnou střelu Nihata. Susaeta mohl poslat domácí do dvoubrankového vedení o chvíli později, jeho ránu ale zblokoval Diego Godin. Na druhé straně se mohl prosadit i stoper Villarrealu, po přímém kopu Nihata hlavičkoval mimo. Hosté odhodlaně bojovali, po hodině hry téměř srovnali. Avšak hlavička Gonzala Rodrigueze po rohu Nihata nebyla dostatečně razantní na to, aby brankáře Athleticu Armanda Ribeiru překonala. O pět minut později potrestal neproměněné příležitosti Bilbaa z první půle brankou Franco. Ten skóroval prudkou střelou do pravém dolního rohu brány z hranice šestnáctky. Domácí se snažili znovu získat vedení, obrana Villarrealu byla však v těchto momentech utkání neprostupná. Jednu z mála šancí svého mužstva zmařil v 75. minutě střelou mimo Martinez. Villarreal v pohodě bránil, domácí se stále snažili jít za vítězstvím. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, udeřil Joan Capdevila. 6 minut před koncem španělský obránce převzal míč na hranici pokutového území a další přízemní ranou na vzdálenější tyč poslal hosty do vedení. Athletic mohl získat zasloužený bod na samém konci duelu, ale brankář Villarrealu Diego Lopez dobře zareagoval na razantní pokus Aritze Adurize z třiadvaceti metrů.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Deportivo La Coruña - Espanyol Barcelona 2:0

18´ [1 - 0] F. Coloccini

24´ [2 - 0] A. Lafita

Série proher Espanyolu pokračovala prohrou 2:0 s Deportivem La Coruña, barcelonský klub tak spadl na 6. místo La Ligy. V rozmezí 7 minut skórovali Fabricio Coloccini a Angel Lafita, svými trefami tak zajistili 6. ligovou prohru katalánského mužstva v 7 utkáních a současně svému mužstvu důležité vítězství v boji o záchranu. Před duelem kouč Espanyolu Ernesto Valverde apeloval na své hráče, aby případnou výhrou svůj klub posunuli na 3. místo a využili tak sedmnáctizápasové šňůry bez prohry ze začátku sezóny. Ale od startu dominovalo Deportivo, po 6 minutách se také téměř dostalo do vedení. Lafita svou ránu z pokutového území namířil těsně mimo. Zahrozil i Espanyol o 3 minuty později. Pokus záložníka Moisese Hurtada nemířil mezi 3 tyče. Navrátilec do branky Deportiva po konfliktu se spoluhráčem Gustavem Munuou Dudu Aouate poté dobře zasáhl při střele Ewerthona. Rána Sergia Gonzaleze po 16. minutách byla zblokována Marcem Torrejónem. Z následného rohu se domácí ujali vedení, zblízka se prosadil Coloccini. O sedm minut později už Deportivo vedlo o dvě branky, Lafita obelstil Alberta Rieru i Javi Chicu a poté překonal Carlose Kameniho, vstřelil tak svůj první ligový gól v kariéře. Deportivo chtělo Espanyol dorazit ještě v první půli, rána Filipe Luise mířila těsně vedle. Po půlhodině hry hosté téměř snížili, v poslední chvíli však dokázal při pokusu Valda zakročit Pablo Amo. Dudu poté z dalšího útoku Espanyolu eliminoval střelu Ewerthona. 5 minut před koncem první půle se do ofenzívy dostali opět hosté, Rierův centr však prosvištěl šestnáctkou bez potřebné teče. Tlak hostů pokračoval i po přestávce, další ze střel Ewerthona dobře chytil Dudu. Dobrou příležitost na druhé straně zazdil Lafita, když nedokázal dobře zpracovat centr Christiana Wilhelmssona. Pokus Filipeho byl zblokován, mimo mířil opět aktivní Lafita, Deportivo dominovalo. Espanyol byl v útoku bez zraněného kapitána Raúla Tamuda a vykartovaného Ivána de la Peñi bez nápadu, hře nepřispěla ani nervozita v defenzívě. Mohlo být však ještě hůř. V 82. minutě poslal po dlouhé době opět fit střídající Juan Carlos Valerón dopředu Rodolfa Bodipa, ten ale mířil mimo. Domácí to však nakonec mrzet nemuselo, získali 3 body a celkově jich tedy mají 27, na záchranu jim chybí další 2. Espanyol spadl na 6. místo, získává ale 2 body za 4. Atleticem Madrid.

Real Mallorca - Real Betis 1:1

56´ [1 - 0] F. Varela

70´ [1 - 1] Edu

Edu vstřelil už 3. gól v posledních 3 zápasech, eliminoval tím tak zásah Fernanda Varely a duel Betisu s Mallorcou skončil remízou 1:1. Ve vyrovnaném souboji dvou mužstev, které bojují o záchranu, poslal do vedení domácí v 56. minutě Varela, hlavička Edu z 11 metrů v 70. minutě však určila konečný gólový účet utkání. Betis předvedl z formy, kterou se prezentoval výhrou nad Realem Madrid v minulém zápase velmi málo, během prvních 4 minut se dostali domácí do tří dobrých příležitostí. Ze 17 metrů pálil jako první Iglesias Borja Valero už po 12 vteřinách, jeho rána mířila nad. V rychlém sledu poté střílel také mimo cíl z přibližně stejné vzdálenosti Juan Arango. Mallorca dominovala první půli, vytvořila si také více šancí, přesnost ve střelbě však byla tristní. Po 18. minutách hry hlavičkoval mimo Sergio Ballesteros zhruba ze středu pokutového území po přímém kopu Ariela Ibagazy zprava. O pět minut poté otestoval Ricarda střelou levačkou z 18 metrů z pozice levého křídla Varela, o čtyři minuty později pálil zblízka nepřesně opět on. Po 31 minutách vypálil z území před šestnáctkou Valero pravačkou a jeho rána se odrazila od levé tyče, o chvíli později střílel Ibagaza z 11 metrů pravačkou, Ricardo si ale s jeho pokusem poradil. Betis si také vytvořil svou příležitost, někdejší fotbalista Liverpoolu Mark Gonzales poslal svou ránu z 11 metrů nad bránu. Mallorca ještě před poločasem našla prostor pro další šanci, Juan Arango však pokusem z 18 metrů Ricarda neotestoval. Hned po pauze odcentroval Ibagaza na Varelu, z levé strany však záložník hlavičkoval nepřesně. v 50. minutě pálil za Betis z 11 metrů Capi a donutil Miguela Moyu k úspěšnému zákroku. Mallorca i nadále hrozila, Corbacho Fernando Navarro pálil ambiciózním pokusem z 27 metrů, o chvíli později z 23 metrů Valero. O minutu poté už domácí vedli. Záložník Valero poslal z levé strany hřiště pas na Varelu, který po zemi skóroval z 11 metrů k levé tyči. Gól nabudil Betis, hned poté totiž musel ránu Gonzaleze zblokovat Ivan Ramis. V 69. minutě už bylo vyrovnáno. Z pravé strany přihrál Edu útočník Mariano Pavone a Brazilec tak určil konečný střelecký účet utkání. Remíza nepomohla ani jednomu z mužstev, Betis je jen bod nad sestupovou zónou, Mallorca je pouze o další bod lepší.

Osasuna Pamplona - Atletico Madrid 3:1

2´ [1 - 0] E. Sola

5´ [2 - 0] C. Vela

27´ [2 - 1] D. Forlán

76´ [3 - 1] H. Font

Špatná forma Atletica Madrid z poslední doby pokračovala i v Pamploně, po vyřazení z Poháru UEFA Boltonem Wanderers svěřenci Javiera Aguirreho utrpěli druhou ligovou porážku v řadě. Základ výsledku byl položen v úvodních 4 minutách, kdy branky Enrique Soly a Carlose Vely poslaly domácí do překvapivého dvoubrankového vedení. Po 26. minutách sice snížil Diego Forlán, comeback se však madridskému celku nepodařil, naopak Héctor Font 14 minut do konce utkání potvrdil 3 body další brankou domácích. Výsledek tak nevybočil z standardu Atletica poslední doby, v minulém kole byli totiž jeho hráči vypískání domácími fanoušky po prohře 1:2 s Athleticem Bilbao, své fandy nenadchli ani v týdnu, kdy na Vicente Calderón remizovali 0:0 s Boltonem Wanderers a rozloučili se tak s pohárovou Evropou. Jediné štěstí pro svěřence Javiera Aguirreho spočívalo v tom, že jeho tým cestoval daleko od Madridu, takže fanoušků na Reino de Navarra moc nepřijelo. Atletico má po celou sezónu problémy s děravou obranou, to se potvrdilo i při první brance Osasuny. Vela poslal skvělý míč skrz defenzívu na Solu, který těsně po začátku utkání dal domácím vedení. Než se madridský celek vzpamatoval, bylo to 2:0. Jaroslav Plašil poslal dopředu Velu a Mexičan se chladnokrevně prosadil střelou mezi nohama Christiana Abbiatiho. Přes hrozivý začátek mohlo být pro hosty ještě hůř, po 11 minutách skosil nevybíravým zákrokem Fabiano Eller aktivního Velu, dostal však jen žlutou kartu. Atleticu to ale stejně moc nepomohlo, další gól mohli vstřelit opět domácí. Jediný světlý moment hostí zařídil ve 27. minutě ranou, která se odrazila po zásahu gólmana Osasuny Ricarda od tyče do brány Uruguayec Forlán. Snížení Atletico motivovalo, útočili však domácí. Ještě před poločasem musel Abbiati zasahovat nejméně pětkrát, obrana mu skutečně nepomohla. V druhé půli začalo konečně růžky vystrkovat i Atletico. Zákroky Ricarda si vynutily střely Luise Garcíi a José Antonia Reyese, hlavička José Manuela Jurada ve velké šanci trefila břevno. Osasuna však duel zakončila stylově, 14 minut před koncem zase přelstil beky Atletica chytrým pasem Vela, který vysunul dopředu Fonta, ten před Abbiatim nezaváhal. Atletico zůstává prozatím stále na pozicích zaručujících účast v Lize Mistrů, Osasuna se vyšplhala na 12. místo.

Racing Santander - Almería 1:0

62´ [1 - 0] M. Tchité

Mohamed Tchité zajistil svým gólem domácím vítězství v souboji s Almerií, která dohrávala v 9 mužích. Účast v Poháru UEFA je Santanderu zase o krok blíž. Po zásahu forvarda Racingu se nechal vyloučit Domingo Cisma a v samém závěru utkání také střídající Veljko Paunovič. Na vítězné brance, která padla v 62. minutě to nic nezměnilo. Do svatyně brazilského gólmana Diega Alvese, který předtím více než 11 hodin neinkasoval, se dokázal trefit útočník Konga pokusem z 16 metrů. Prvním vítězstvím ze šesti zápasů Racing svého soupeře v tabulce přeskočil, na 6. Espanyol mu chybí jediný bod. Domácí měli v prvních 90 vteřinách souboje 2 šance skórovat. Tchitého volej z 11 metrů skončil mimo branku a hlavička Ezequiela Garaye z přibližně stejné pozice také přesná nebyla. Almería nebyla schopna najít formu z poslední doby, kdy ze 7 zápasů 6 vyhrála, Racing i nadále dominoval. Oscar Serrano minul střelou levačkou z 10 metrů po 18. minutách, o 10 minut později otestoval Alvese z osmnáctimetrové vzdálenosti Jorge Lopez. Hosté z jižního pobřeží Pyrenejského poloostrova si na svou šanci museli počkat až do 53. minuty, po rohu Dominga Cismy hlavičkoval z 12 metrů nad břevno Santiago Acasiete. O dvě minuty později dostal aktér standardní situace žlutou kartu za faul na Jorge Lopeze. Domácí stále tlačili. Při brance Tchitého asistoval ze středu pokutového území Pablo Alvarez, útočník narozený v Burundi tak potrestal nedisciplinovanost zadních řad Almeríe po 62 minutách. Do dvoubrankového vedení mohl o chvíli později poslat Santander po rohu Jorge Lopeze Ebi Smolarek, výborně ho však vychytal Alves. Po 65 minutách střílel ze 16 metrů Gonzalo Colsa, o minutu později vyrazil pokus Smolareka Alves mimo bránu. O dalších pár momentů poté si Brazilec dokázal poradit i s pokusem Gonzala Colsy ze sedmadvaceti metrů, Racing tlačil, aby si zajistil co nejdříve cenné body. Gólman Santanderu Toño byl otestován jen zřídka, přímý kop Maného v 75. minutě ale zlikvidoval. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Cisma, domácí toho ale nebyli schopní využít. Výtečně hrající Jorge Lopez po 78 minutách hry našel svým centrem obránce José Moratóna, ten však z 11 metrů minul. Přišla i poslední šance na vyrovnání. Hlavička Juanita z 10 metrů mezi tři tyče nesměřovala. Za nesportování chování dostal v nastavení druhou žlutou kartu také střídající Paunovič po 26 minutách, co byl na hřišti. To bylo od hostů vše.

Real Murcia - Valladolid 0:1

42´ [0 - 1] J. Llorente

Boj Murcie o záchranu utrpěl velkou ránu, jedinou branku duelu na Nueva Condomina vstřelil Joseba Llorente a jeho Valladolid si tak z důležitého souboje odváží cenné tři body. Llorente se trefil pět minut před koncem úvodního dějství, domácí tak poslal vzhledem k vítězství Osasuny nad Atleticem Madrid 3:1 6 bodů od záchrany. Oba týmy vstoupily do utkání po mizerných sériích zápasů, Murcia z posledních šesti duelů získala jediný bod, Valladolid ve čtyřech posledních soubojích dokázal jen jednou remizovat, na Realu Madrid navíc prohrál 7:0. Do první šance se dostali domácí, Adolfo Rosinei hlavičkoval po rohu Davida de Coze mimo branku. Murcia s tlakem pokračovala, z pokutového území stříleli Richi a Abel Gomez, poté donutil Sergia Asenja k zákroku dalekonosnou ranou Henok Goitom. Valladolid se po většinu prvního poločasu trápil, paradoxně se však dostal do vedení. Zblízka po přímém kopu Borjy Fernandéze skóroval po 39 minutách Llorente. Alvaro Mejía fauloval Iñaki Beu a z následné standardní situace Borja odcentroval na Jonathana Sesmu, ten hlavičkoval na Llorenteho, který se z 5 metrů nemýlil. Murcia se po průběhu první půle mohla cítit dotčena, nikdo by se ale nedivil, kdyby poslal hosty do dvoubrankového vedení v posledních momentech prvního dějství svou ranou Borja, brankář Antonio Notario však dokázal zakročit. Trenér Murcie Lucas Alcaraz o poločase vystřídal Goitoma za Iñiga Veleze, do první šance druhé poloviny utkání se však dostali hosté. Notario vyrazil nohama prudkou střelu Llorenteho. Další ofenzivní invence trenéra domácích přišla v 70. minutě, do hry přišel Iván Alonso, jehož přítomnost se na hřišti okamžitě projevila. Hráčovu dobrou střelu však zblokoval Marcos. S ubíhajícím časem se Murcia tlačila čím dál více dopředu, aby vybojovala alespoň bod, odhodlaná obrana Valladolidu však neselhala. V 87. minutě vybojoval přímý volný kop těsně před hranicí pokutového území Iván Alonso, následný centr Paca Peñi však odhlavičkoval Marcos. O chvíli později Bea dokázal dobře eliminovat další centr z přímého kopu do šestnáctky, Valladolid si tak zajistil vítězství, díky němuž zůstává 4 body nad sestupovou zónou.

Barcelona - Levante 5:1

14´ [1 - 0] Xavi

41´ [1 - 1] M. Riga (z penalty)

44´ [2 - 1] L. Messi

56´ [3 - 1] S. Eto´o

62´ [4 - 1] S. Eto´o

87´ [5 - 1] S. Eto´o

Samuel Eto´o stihl za druhý poločas duelu s Levante hattrick a výraznou měrou tak přispěl k přesvědčivému vítězství svého mužstva na Nou Camp 5:1. Do vedení poslal Katalánce po 15. minutách hry Xavi, hosté však 4 minuty před pauzou Mustaphou Rigou srovnali. Hned v úvodu druhého poločasu dal domácím vedení překrásnou individuální akcí Lionel Messi, následoval hattrick Samuela Eto´o, Levante tak po sedmnácté v sezóně prohrálo. V prvním vzájemném střetu zvítězil katalánský velkoklub na hřišti svého soupeře 1:4, dnes šlo o velmi podobný průběh, jako ve Valencii. Barca se do vedení mohla dostat už po 8. minutách, branka kamerunského střelce Eto´o po kolektivní akci nebyla uznána pro ofsajd. O šest minut později se už domácí ujali vedení. Eto´o ubránili dva obránci Levante, míč se ale odrazil k neobsazenému Xavimu, který zblízka nezaváhal. Po 16. minutách se svěřenci Franka Rijkaarda mohli málem radovat podruhé, ale Ronaldinho pálil ve velké šanci mimo. Barcelona se od té doby na chvíli trápilo, čehož mohlo Levante využít. Ve 27. minutě Juanma točenou ranou nastřelil tyč poté, co se v pokutovém území obtočil kolem Carlese Puyola. O chvíli později už se Juanma do brány trefil, ale jeho gólová hlavička nebyla pro ofsajd uznána. Svěřenci Gianni de Biasiho se snažili útočit, vyplatilo se jim to po neproměněných šancích Sylvinha a Eto´o, když ve 41. minutě vyrovnali. V šestnáctce zahrál rukou Gianluca Zambrotta a Riga z penalty chladnokrevně po zemi překonal Víctora Valdése. Nerozhodný stav však trval jen chvíli. Na začátku druhé půle Messi z pravého křídla vběhl do pokutového území, krásně si narazil s Xavim a nezastavitelnou ranou po zemi do rohu branky vstřelil vítězný gól duelu. Levante mohlo znovu vyrovnat, ale Miguel Ángel po přímém kopu hlavičkoval nikým neobsazen mimo. Od 57. minuty, kdy Barcelona zvýšila na 3:1, se hrálo jen na jednu branku. Znamenitý pas Messiho našel Eto´o a ten se obtočil kolem gólmana Levante Vladana Kujoviče, poté zasunul z ostrého úhlu míč do brány. O 7 minut později si naběhl Eto´o na další pas Messiho a zblízka zvýšil už na 4:1. Eto´o, který hrál po návratu z Afrického Poháru Národů poprvé v základní sestavě se proti nejhorší ligové obraně předváděl ve velkém stylu, pátou branku svého mužstva vstřelil tečí opět zblízka po pasu Bojana Krkiče. Poté běžel k fotografům, jednomu z nich fotoaparát vzal a vyfotil své oslavující spoluhráče.

Real Madrid - Getafe 0:1

64´ [0 - 1] I. Uche

Getafe vítězstvím na San Bernabeu výrazně okořenilo boj o titul v Primera División, za šokujících okolností porazilo lídra Real Madrid na jeho vlastním hřišti. Barcelona na druhém místě rozdrtila Levante 5:1 a vítězství Getafe tak znamená, že mezi prvními dvěma mužstvy zbývají už jen pouhopouhé dva body. Real prohrál kontroverzní brankou doma poprvé za rok. Zatímco většina hráčů bílého baletu oslavovala branku Arjena Robbena, která nebyla uznána, Getafe se vrhlo dopředu a rychlý protiútok zakončil Ikechukwu Uche. Výsledek je o to více šokující, že Real v posledním domácím duelu vyprovodil Real Valladolid 7:0, o špatné formě mužstva z posledních dní však na druhou stranu vypovídá fakt, že svěřenci Bernda Schustera prohráli 3 z posledních 4 duelů. Dnes jim chyběla jiskra. Kdyby ve 4. minutě proměnil svou velkou šanci Ruuda van Nistelrooy, vše mohlo skončit docela jinak. Nizozemcův lobovaný míč však přeletěl břevno branky Roberta Abbondanzieriho. Kdyby se střelec trefil, jednalo by se o jeho jubilejní 50. branku v dresu Realu. V dalších příležitostech se poté octli Raúl a Guti, ale rychlá reakce Abbondanzieriho při šanci Raúla a slabá hlavička neobsazeného Gutiho vedení Real neznamenaly. Getafe však také hrozilo, hlavně z rychlých protiútoků. Stejně jako Abbondanzieri však Iker Casillas moc práce neměl. Na začátku druhého dějství se obraz hry příliš nezměnil, Raúl mířil hodně nad stejně jako Pablo Hérnandez na druhé straně. Lépe už zakončovali Julio Baptista a poté také Guti, stav však zůstával i nadále nerozhodný. V 64. minutě se Getafe ujalo šokujícího vedení, o kontroverzní brance se bude mluvit jistě ještě hodně dlouho. Vše začalo tak, že Miguel Torres vyslal na bránu Abbondanzieriho přízemní střelu, kterou gólman vyrazil. Následný centr Raúla však mezi tři tyče usměrnil Arjen Robben. Zatímco většina hráčů bílého baletu oslavovala u rohového praporku to, že se dostali do vedení, rozhodčí Arturo Dauden Ibanez branku neuznal, protože Raúl byl podle něj v ofsajdu, Getafe tak vzalo míč, provedlo rychlý brejk a zakončilo. Protiútok vedl Francisco Casquero, několik hráčů Azulones tak šlo proti pouhým dvěma obráncům Realu a Uche dokázal akci zakončit. Branka Real šokovala, Getafe se mohlo dostat po dalších 12 minutách do dvoubrankového vedení, dalekonosnou střelu Juana Angela Albina však Casillas chytil. Domácí neměli na hru hostí odpověď, v posledních chvílích duelu poslal jednu ze svých střel Robben nad a tak získalo Getafe Michaela Laudrupa památné vítězství.

Pavel Storzer / soccernet.espn.go.com/goal.com/livescore.com/marca.com/FotbalPortal.cz