Zpět na » Primera Division » Sevilla rozdrtila Zaragozu, Valencia zaváhala

Primera Division - Sevilla rozdrtila Zaragozu, Valencia zaváhala

Sevilla rozdrtila Zaragozu, Valencia zaváhala © fifa.com - Sevilla slaví

0

23.02. - Valencia hrála doma smírně s Recreativem. Góly vstřelili Mata a C. Martins. V druhém dnešním utkání vyprovodila Sevilla Real Zaragoza 5:0. Dvakrát se trefil Luis Fabiano, vlastní gól si dal R. Ayala i C. Diogo, poslední slovo měl S. Keita

Valencia - Recreativo Huelva 1:1

38´ [1 - 0] J. Mata

52´ [1 - 1] C. Martins

Valencia v sobotu večer uhrála doma s Recreativem Huelva jen neuspokojivou remízu 1:1 Tým Ronalda Koemana po dlouhé chvíle zápasu dominoval, v první půli se ujal zásluhou Juana Manuela Maty vedení. Na začátku druhé půle však srovnal Carlos Martins a hosté poté, co přečkali závěrečný tlak z Valencie odváží cenný bod. Oba týmy šly do zápasu ve formě, poslední zápasy odehrály s dobrými výsledky i výkony. Valencia si, zdá se zvyká na život pod Ronaldem Koemanem. Už tři zápasy v řadě nebyla v lize poražena, postup do semifinále Španělského ligového poháru Copa del Rey Nizozemci také jistě ulehčil. Recreativo v posledních dvou zápasech od angažování nového kouče Manuela Zambrana rovněž hrálo velmi dobře, získalo dvě vítězství za sebou. Tyto úspěchy vyzvedly andaluský celek ze zóny sestupu. Od začátku se tedy spíše bránilo, nikdo nechtěl udělat chybu. V první solidní se ocitl domácí Nikola Žigič, který si dobře zpracoval míč a po 12. minutách hry tvrdě vystřelil, brankář Recreativa Stefano Sorrentino však dobře zasáhl. Hosté zahušťovali střed pole a Valencia se tak nemohla dostat do hry. Po 27. minutách v dobré příležitosti nezpracoval míč David Silva. Španělský reprezentant se ukázal až o 9 minut později, jeho ránu však výborně vyrazil Sorrentino a dorážku vykopl Aitor Tornavaca. Jen o chvíli později se sám před brankářem hostí ocitl Žigič, ale Ital opět kvalitně zakročil. Dominance Valencie byla absolutní, zaslouženě se tak skrz gól Maty ujala ve 38. minutě vedení. Talentované levé křídlo si naběhlo na znamenitý pas Evera Banegy a přes Sorrentina dokázalo skórovat. Ještě do poločasu to mohlo být 2:0, to by však ostrý volej Joaquína nesměl výtečně vyrazit gólman Recreativa. Hned po pauze se bývalý křídelní záložník Realu Betis ukázal znovu, svou střelu však namířil mimo tři tyče. O pět minut poté Recre vyrovnalo. Martins vypálil levačkou a Timo Hildebrand míč chytit nedokázal. Německý brankář mohl zasáhnout lépe. Přes vyrovnání Valencia i nadále určovala tempo utkání, po 65. minutách mohl vstřelit druhou branku utkání Mata, mířil však těsně mimo. Joaquín se poté pokusil přelobovat Sorrentina, jeho pokus však letěl hodně vedle. Stejně jako v prvním poločase, dominance Valencie byla obrovská, v závěrečných minutách promarnil tři skvělé šance Žigič. Vítěznou branku mohli vstřelit také Vicente a Ruben Baraja, nepovedlo se však. Recre si tak připsalo pod novým koučem Zambranem další bod a před nedělními utkáními má pětibodový odstup od sestupové zóny. Valencia zůstává na 9. příčce.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Sevilla - Real Zaragoza 5:0

20´ [1 - 0] L. Fabiano

25´ [2 - 0] L. Fabiano

44´ [3 - 0] R. Ayala (vlastní gól)

51´ [4 - 0] C. Diogo (vlastní gól)

68´ [5 - 0] S. Keita

Stíhací jízda Sevilly mezi nejlepší čtyři týmy Primera Division pokračovala sobotním strhujícím vítězstvím 5:0 na Sanchez Pizjuan nad Realem Zaragoza. V první půli dvakrát udeřil nejlepší střelec La Ligy Luis Fabiano a připsal si už v této sezóně 19 vstřelených branek. Vlastní góly Roberta Ayaly a Carlose Dioga a poté pokus Seydou Keity uzavřely střelecký účet krásného večeru pro Andalusany, kteří se do nedělních zápasů posunuli na 5. místo nad Espanyol. Sevilla šla do zápasu ve formě, z posledních 4 utkání získala 10 bodů. Zaragoza dva předchozí duely prohrála. Rozdíl ve formě a ve třídě byl vidět až příliš jasně. Luis Fabiano byl v úvodních minutách duelu konstantní hrozbou, Sevillu poslal do vedení první skutečnou šancí v 19. minutě. Enzo Maresca vybídl ke sprintu Dani Alvese a Brazilec pro svého krajana zprava odcentroval, s chladnokrevným provedením střely neměl jeho spoluhráč nejmenší problém. O pět minut později už to bylo dva nula, Luis Fabiano se prezentoval krásnou narážečkou s Alvesem a poté poslal míč neomylně do rohu branky soupeře. Třígólové vedení mohl poté zajistit Jesus Navas, jeho pokus však dobře chytil César. Další rána stejného hráče po půlhodině hry mířila mimo tři tyče. Několik dobrých příležitostí také spálil ještě před poločasem Frederic Kanouté. Těsně před přestávkou to bylo už 3:0. Míč se před dobíhajícím Kanoutém odrazil od Ayaly do vlastní brány za záda Césara. Zaragoze se nevedlo absolutně nic, trápení hostí pokračovalo i po pauze. Ve 47. minutě hlavičkoval těsně vedle Luis Fabiano, moc ho to ale asi nemrzelo, protože hned poté si centr Adriana srazil do vlastní brány Diogo. Co hůř, Uruguayec musel o 3. minuty později do sprch za šokující zákrok na Diega Capela. Na pátou branku si domácí počkali do 67. minuty. Alves rychle rozehraným přímým kopem poslal dopředu Navase, ten viděl nabíhajícího Keitu, který zblízka hlavičkoval přesně. V dobrých šancích se později ocitli Arouna Koné, Tom de Mul, Maresca a Kanouté, ani jeden z nich však nedokázal skórovat. Příležitost na zaznamenání čestného úspěchu měli i hosté při pokusu Ayaly. Nepovedlo se. Tým Javiera Irurety po třetí prohře v řadě spadl na 13. příčku, Seville chybí alespoň do neděle na 4. Atletico Madrid jen 2 body a Liga Mistrů klepe na dveře.

Pavel Storzer / soccernet.espn.go.com/goal.com/livescore.com/marca.com/FotbalPortal.cz