Zpět na » Primera Division » Almería a Levante vítězně, Atletico poraženo Bilbaem

Primera Division - Almería a Levante vítězně, Atletico poraženo Bilbaem

Almería a Levante vítězně, Atletico poraženo Bilbaem © fifa.com - útočník Villarrealu Rossi lituje své zahozené šance

0

17.02. - Villarreal doma jen remizoval s Racingem, Levante si poradilo s Osasunou, Recreativo porazilo Deportivo, Valladolid uhrál s Mallorcou remízu, Valencia hrála v Getafe bez branek, Bilbao si veze tři body ze hřiště Atletica

Almería - Murcia 1:0

43´ [1 - 0] A. Negredo

Do první příležitosti zápasu se dostali hosté, po centru Pabla Garcíi hlavičkoval nebezpečně Iván Alonso. Murcía stále domácí tlačila, brankář Alves musel zasahovat i ve 12. minutě, kdy vyrazil střelu Pabla Garcíi. Hosté v úporné snaze nepolevovali, Almería se dostala do své první příležitosti až po 24 minutách hry. Vyražená střela spadla na nohu Alberta Crusata, katalánský forvard však mířil nad břevno Notariovy brány. Domácí se začali pomalu a jistě dostávat do hry, Carlos García donutil po rohu ke skvělému zákroku Antonia Notaria. O dvě minuty později na druhé straně rovněž výtečně zakročil proti razantnímu pokusu Henoka Goitoma z 5 metrů Alves. Jednalo se o poslední šanci Murcie předtím, než se Almería skrz Negreda ujala vedení. Minutu před koncem úvodního dějství se Crusat na levém křídle zbavil Davida de Coze, poslal centr do pokutového území a tam se neomylně hlavou Negredo prosadil. Po deseti minutách druhého poločasu mohl vedení zvýšit opět Negredo, po ráně stopera Rubena Pulida a zákroku Notaria však trefil jen břevno. Pokus Murcie na vyrovnání v podobě přímého kopu Abela Goméze ze 16 metrů opět Alves vyrazil. Hosté od této příležitosti už nic nebyli schopni vytvořit a Almería naopak mohla v druhém poločase zvítězit daleko výraznějším rozdílem.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Levante - Osasuna 2:1

21´ [0 - 1] I. Monreal

54´ [1 - 1] L. Álvaro

59´ [2 - 1] A. Geijo

Velkou šanci měla už v úvodních momentech duelu hostující Osasuna. Ta se kombinací slabého soupeřova bránění a dobrého pohybu Juanfrana téměř dostala k zakončení. Střílený centr na nikým neobsazeného Eduarda Dadyho ke gólu nevedl, ale Vladan Kujovič musel dobře zasáhnout. Dalším pokusem hostí však už byl brankář Levante překonán. Po 21 minutách byl odpískán přímý volný kop z 22 metrů, reprezentant České republiky Jaroslav Plašil ho rozehrál do pole, čímž vytvořil pro neobsazeného Monreala výtečnou palebnou pozici. Levý bek Pamplony se dokázal ranou po zemi ke vzdálenější tyči prosadit a poslat tak hosty do vedení. Zvýšit na 0:2 mohl Javi García, Kujovič byl však připraven. Osasuna si v první půli vytvořila více šancí a zaslouženě tak vedla. Do velké příležitosti se dostali ve 40. minutě i domácí. Střela Geija, který si pohrál se dvěmi hostujícími obránci, si cestu do Ricardovy branky nenašla. Předtím neuspěli se sérií přímých kopů ani Laurent Courtois s Mustaphou Rigou. Na začátku druhé půle dominovalo Levante. Střela Rigy překonala brankáře Pamplony a mířila mezi tři tyče, v poslední chvíli však z brankové čáry míč vykopl kapitán Osasuny Cruchaga. Nakonec však domácí stejně srovnali. V 55. minutě poslal z pravého křídla centr Juanma a stoper Álvaro na zadní tyči nikým neobsazen pohodlně Ricarda překonal. To byla pro hosty velká rána, to horší ale mělo teprve přijít. Riga přihrál Juanmovi, ten viděl na hranici pokutového území Geija, střelec domácích se zbavil svého strážce a chladnokrevně poslal balón na vzdálenější roh svatyně Osasuny. Jak se později ukázalo, jednalo se o gól vítězný. Hosté však mohli dokonce ze tří šancí v posledních chvílích zápasu srovnat. Střely Kike Soly a Cruchagy gólman domácích zkrotil, poté po přímém kopu Puñala hlavičkoval důrazný Sola jen do břevna.

Recreativo - Deportivo 3:2

9´ [0 - 1] J. Verdú (z penalty)

53´ [1 - 1] R. Beto

57´ [2 - 1] S. Pongolle

81´ [2 - 2] I.S. Riki

88´ [3 - 2] M. Cáceres

V úvodních minutách zápasu dominovalo Deportivo, střelou Juana Rodrigueze z 5. minuty ohrozilo domácí. O čtyři minuty později byli hosté za svou aktivitu odměněni. Sinama-Pongolle se podle diskutabilního názoru rozhodčího vědomě dotkl v pokutovém území rukou míče a pískala se penalta. K té se postavil Verdú a poslal Depor do vedení. Šance zahrávat pokutový kop se domáhali i domácí, kdy balón spadl v šestnáctce na ruku Alberta Lopa, na protesty hráčů Recre však sudí nereagoval. Huelva měla srovnat po 26 minutách hry, ale Javier Camuñas z blízka hlavou minul. O chvíli později spálil dobrou šanci také hostující Rodolfo Bodipo po zmatku před pokutovým územím. Domácí chtěli před poločasem další penaltu, centr Sinamy-Pongolleho spadl na ruku Lopa, rozhodčí však opět nereagoval. Tým Manuela Zambrana začal druhé dějství ve velkém stylu. Po 51. minutách pálil z přímého kopu nebezpečně Carlos Martins. Dalším útokem už Recre vyrovnalo. Po rohu hlavičkoval za záda Fabriho Beto, ale při oslavě gólu si svlékl dres a vzhledem k tomu, že už jednu žlutou kartu měl, tak se musel se zápasem rozloučit. Vyloučení však paradoxně domácím pomohlo. Fotbalisté Huelvy stále útočili a v 56. minutě se zaslouženě ujali vedení. Sinama-Pongolle překonal Fabriho překrásnou střelou ho horního rohu branky. Deportivo se pokoušelo s výsledkem něco udělat, najednou bylo nebezpečnější, domácí se zdáli být v deseti hráčích vyčerpaní. La Coruña spálila několik dobrých šancí předtím, než Riki z blízka vyrovnal. Když už se zdálo, že diváci budou svědky remízy, udeřili domácí. Cáceres vyskočil nejvýše ze všech a razantní hlavičkou podél Fabriho zajistil Recreativu tři body.

Valladolid - Mallorca 1:1

37´ [1 - 0] J. Llorente

80´ [1 - 1] A. Ibagaza (z penalty)

V úvodu byli u míče častěji domácí, Sisiho pokus Miguel Moya vyrazil, hlavička Llorenteho po centru Pedra Lopéze skončila jen v boční síti. V další šanci po rohovém kopu už se Llorente nemýlil. José Antonio García Calvo si myslel, že jeho střela míří do brány, ale nakonec se míč odrazil od tyče a Llorente ho hlavou do svatyně ostrovanů vrátil. Forvard tak střelil už svůj 12. gól v sezóně. Vyrovnat mohl těsně před přestávkou Güiza, jeho střela mezi nohama obránce však nebyla dost dobrá na to, aby překonala Sergia Asenja. Španělský reprezentant Güiza se v druhém dějství dostal do množství šancí. První z nich mířila po zpracování skvělého pasu z hloubi pole do boční sítě, v druhé příležitosti vybídl střelec ke skórování po obejití krajního beka Valladolidu Fernanda Varelu, Asenjo však jeho pokus zblokoval. Varela pak vyslal Güizu lobovaným míčem za obranu domácích, španělský forvard však na výtečného Asenja opět nevyzrál. Odpor Valladolidu byl zlomen, když Lopez zatáhl za dres v pokutovém území Treja a kopala se penalta. Kapitán Mallorcy Ibagaza poslal míč na druhou stranu, než skočil Asenjo. Poslední minuty měly být pro ostrovany po vyloučení Nunese perné, opak byl však pravdou. Svěřenci Gregoria Manzana mohli skrz Güizu dokonce zvítězit, forvard Mallorcy však sám před gólmanem netrefil ani bránu.

Villarreal - Racing 0:0

Domácí začali lépe, po 6. minutách pálil Rossi, jeho střelu však dobře chytil Toño. O tom, že diváci budou svědky otevřeného a atraktivního utkání přesvědčil svým pokusem o chvíli později také Iván Bolado, Diego Lopéz rovněž kryl. Po 12 minutách se prezentoval razantní střelou Nihat Kahveci, vedením domácích to ale neskončilo. Turkova příležitost byla největší šancí první půle, Racing byl příliš pasivní na to, aby se dostal do dalších šancí, nebo aby třeba mohl skórovat. Druhá půle byla o poznání živější. Ve 47. minutě fauloval v pokutovém území Oscar Serrano Santi Cazorlu. K exekuci penalty se postavil Rossi, poprvé v barvách žlutých ponorek však úspěšný nebyl. Svěřenci Manuela Pellegriniho se snažili Italovu chybu napravit, byl to však Racing, kdo začal určovat tempo hry. Pablo Álvarez mohl v 62. minutě poslat Santander po rychlém protiútoku do vedení, hlavička Ezequila Garaye zblízka skončila na tyči. Zápasu chyběl jen gól, ani jedno z mužstev však nebylo v zakončení efektivní. Pokus Cazorly eliminoval Toño, ne z příliš nadějné pozice, místo aby nahrál lépe postavenému Jonu Dahlu Tomassonovi, pálil po 69 minutách mimo Rossi. Italský střelec Dánovi přihrál o dalších 11 minut později poté, co se obtočil kolem Toña, někdejší forvard AC Milán však netrefil balón a z druhé vlny nabíhající Sebastian Eguren komicky také míč nezkrotil. Rossi se snažil odčinit svou chybu, ale prostě to nebyl jeho den. Poslední střelcův pokus byl v 89. minutě paradoxně neuznán pro domnělý ofsajd.

Getafe - Valencia 0:0

V úvodní desetiminutovce nebyla k vidění ani jedna střela. Pak hlavičkoval Esteban Granero, Hildebrand však v pohodě míč lapil. Nejlepší šance první půle přišla v 19. minutě, Joaquínův přízemní pokus prosvištěl kolem brány Abbondanzieriho až k levé tyči, od které se odrazil ven. V nudném úvodním dějství zaregistrovali hosté i další příležitosti. Ve 33. minutě hlavičkoval z dobré pozice mimo Villa, o 6 minut později střílel těsně vedle Ever Banega. V úvodní desetiminutovce druhého poločasu se nechal hloupě vyloučit Villa. Bez míče úmyslně zajel Rubéna de la Reda a rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu. Většina ofenzivní odpovědnosti tak spadla na bedra Silvy, jehož pokusu v 63. minutě nechybělo mnoho. Obklopen obránci se pokusil vystřelit a jeho pokus se odrazil od hlavy jednoho z beků směrem k bráně, Abbondanzieri však míč dobře vyrazil nad břevno. Domácí byli kousek od vedení v 80. minutě, Pablo Hernández však ve velké šanci zblízka přestřelil. O chvíli později si Getafe mohlo zajistit tři body, Albín dobře prodloužil na Hernándeze, ale v poslední chvíli zasáhl Emiliano Moretti. Italův zákrok byl skutečně excelentní, na druhou stranu však snadno mohl skončit penaltou. V nastavení podržel hosty Hildebrand. Na dlouhý míč si naskočil Albín, ale brankář Los Che rychle zasáhl předtím, než mohl střídající forvard vystřelit.

Atletico - Bilbao 1:2

5´ [1 - 0] A. Lopéz

39´ [1 - 1] M. Susaeta

45´ [1 - 2] F. Llorente

Už v 5. minutě poslal domácí do vedení kuriózním způsobem Antonio López. Ten odcentroval zprava na Sergia Agüera, míč však nejenže prosvištěl kolem argentinského forvarda, ale také kolem brankáře a zapadl až do svatyně Bilbaa. Ve 14. minutě se na konec nadějného centru do pokutového území Atletica dostal Aduriz, Abbiati však dobře zasáhl. O deset minut později poslal svou ránu nad branku Armanda Diego Forlán. Jeho následný pokus o dvě minuty později zblokovala obrana soupeře. V minutě devětadvacáté téměř srovnal dalekonosnou ranou, která na špatném terénu nadělala Abbiatimu moře starostí, Llorente. Bilbao se protlačilo i k další střele. Po centru Llorenteho hlavičkoval nebezpečně, avšak nad bránu Aduriz. O minutu později nasměroval svůj krásný pokus domácí Luis García do břevna Armandovy brány. V minutě 39. už se hosté radovali z vyrovnání. Javi Martínez výborně zatáhl míč středem hřiště, poslal kvalitní finální pas na Susaetu a ten skóroval. Rozhodující úder přišel v nastavení úvodního dějství. Po přímém kopu Yesteho nasměroval balón hlavou do brány Abbiatiho Llorente. Na začátku druhé půle fauloval Raúl García Yesteho a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Šanci vyrovnat zmařil v 60. minutě Forlán, který minul o centimetry. Následovala řada střídání, do velké příležitosti se však domácí dostali až v 85. minutě, Agüera ale skvěle vychytal Armando. Atleticu tak nakonec nepomohl ani hned dvojí pokus o nasimulování penalty Luisem Garcíou.