Zpět na » Primera Division » Barcelona stáhla náskok Realu na 5 bodů, krize Espanyolu pokračuje

Primera Division - Barcelona stáhla náskok Realu na 5 bodů, krize Espanyolu pokračuje

Barcelona stáhla náskok Realu na 5 bodů, krize Espanyolu pokračuje © -

0

16.02. - Vedoucí Real prohrál znovu venku, tentokrát v Betisu 2:1. Krize Espanyolu pokračuje, klub z Barcelony byl doma v gólové přestřelce poražen Sevillou 2:4. Poslední dnešní utkání mezi Zaragozou a Barcelonou skončilo výhrou hostů 1:2

Betis - Real 2:1

6´ [0 - 1] R. Drenthe

32´ [1 - 1] Edu

36´ [2 - 1] M. González

Tým Bernda Schustera začal hned od úvodního hvizdu rozhodčího útočit. Vyplatilo se mu to, hned z druhé akce se dokázal gólově prosadit. Skvělý pas ze středu poslal do prostoru pravého křídla Arjena Robbena, ten odcentroval směrem na Julia Baptistu, míč však pokračoval ve své trati, až dopadnul přímo na nohu Drentheho, který neměl se zakončením do prázdné branky problém. Real zůstával ofenzivně naladěn, dostával se také do zakončení. Ve třinácté minutě byla znovu k vidění spolupráce Robben-Drenthe, tentokrát však příležitost zmařila slabá střela. O deset minut později se po skvělém pasu Gutiho octl sám před Ricardem Robben, Nizozemec však přestřelil. Růžky začal vystrkovat i Betis. Jeho první šance přišla těsně před půlhodinou hracího času, akce Marka Gonzáleze po levém křídle vyústila v centr na Edu, Brazilec však svou střelu skrz obranu bílého baletu nepropasíroval. Toto varování brali hosté asi na lehkou váhu, protože o tři minuty později už Edu srovnal. Do prostoru levého křídla se dostal s míčem Mariano Pavone, odcentroval na Edu a tentokrát se ofenzivní fotbalista Betisu z pěti metrů hlavou nemýlil. O další tři minuty přišel klíčový okamžik zápasu, sevillský celek se prosadil akcí jako přes kopírák při první brance. Centrujícím zleva byl tentokrát Edu, zakončujícím Mark González. Ještě před koncem poločasu dostali otřesení hráči Madridu 3 žluté karty, jednalo se o Fernanda Gaga, Drentheho a Marcela. V druhé půli Betis nebetonoval, jak by se dalo čekat, naopak mohl své vedení navýšit. V 52. minutě vyrazil šanci Edu Iker Casillas. Schuster do hry poslal Ruuda van Nistelrooye, ten se ihned dostal do velké příležitosti, svou střelu však poslal jen do tyče. Zvýraznit vedení mohl na konci zápasu opět aktivní Edu, jeho pokus byl ale znovu neúspěšný.

zdroj: marca.com

Více se o utkání dozvíte ZDE

Espanyol - Sevilla 2:4

6´ [0 - 1] L. Fabiano

11´ [0 - 2] F. Kanoute

41´ [1 - 2] L. Garcia

74´ [1 - 3] C. Poulsen

76´ [2 - 3] F. Coro

78´ [2 - 4] D. Capel

První šanci utkání měli domácí, Luis García se ve 4. minutě ocitl sám před Andresem Palopem, ten však dobře zakročil. Z následného rohu promarnil skvělou příležitost ujmout se vedení forvard Espanyolu Ewerthon. Svěřenci Ernesta Valverdeho tak nemohli věřit svým očím, když Luis Fabiano poslal Sevillu do vedení po centru Fredi Kanoutého, kterého krásně uvolnil Christian Poulsen. O pět minut později Brazilec oplatil asistenci reprezentantovi Mali. Luis Fabiano vybídl ke skórování Fredericka Kanoutého, který chladnokrevně poslal míč za záda Kameniho. Espanyol tvrdě dřel, aby se dostal zpět do zápasu, ale šancí si vytvářel poskrovnu. Ve 28. minutě jeden takový pokus Luíse Garcíi Palop vyrazil. Hosté využívali svého vedení, hráli také lepší fotbal, Espanyol přesto alespoň za svou nezměrnou snahu zaslouženě snížil ještě před koncem úvodního dějství. Iván de la Peña poslal míč na Zabaletu, argentinský krajní bek vysunul nabíhajícího Luíse Garcíu a ten dal střelou podél Palopa domácím naději pro druhou půli. Katalánci mohli ještě do konce prvního dějství dokonce srovnat, ale Ewerthon poslal svou hlavičku v posledních momentech prvního poločasu nad branku. Espanyol začal druhou půli velkým tlakem. Ivica Dragutinovič dobře přerušil nadějný centr Alberta Riery po 47 minutách hry. Z dálky se pokusil překvapit Palopa Moises Hurtado, jeho rána však proletěla těsně vedle tyče. Srovnat mohl paradoxně také hráč Sevilly Christian Poulsen, když hlavičkoval dezorientovaný po rohovém kopu v 60. minutě na vlastní bránu. Barcelonský celek prakticky prohrál duel o pět minut později, když Zabaleta dostal za držení Capela druhou žlutou kartu a musel do sprch. O devět minut později poslal hosty do dvoubrankového vedení Poulsen, během chvíle však opět domácí snížili brankou střídajícího Ferrana Corominase. Definitivní tečku udělal za gólovým zápisem Diego Capel, který si naskočil na centr Jesuse Navase a zblízka zvýšil po 78 minutách hry na konečných 2:4. Espanyol se přesto nevzdával, postavení Jonathana Soriana bylo nesprávně posouzeno za ofsajdové, rozhodčí chybovali znovu 5 minut před koncem, když pokus Kanoutého nebyl uznán pro domnělý faul. Jonathan ještě poté v posledních vteřinách utkání zmařil velkou šanci zkorigovat výsledek.

Zaragoza - Barcelona 1:2

34´ [0 - 1] T. Henry

53´ [1 - 1] R. Oliveira

83´ [1 - 2] Ronaldinho (z penalty)

Do první příležitosti se dostal domácí Oliveira, gólem však jeho šance neskončila. Vedení se měla po 25 minutách ujmout Barcelona. Giovani dos Santos se ocitl sám před Césarem, ten ale jeho střelu skvěle chytil. O devět minut později už se Katalánci radovali. Deco vyslal dopředu brilantním dlouhým míčem Henryho, Francouz si poradil se svým protihráčem a zblízka poslal míč podél brankáře domácích. Ještě do poločasu mohla Zaragoza vyrovnat, po jasném faulu Márqueze na Oliveiru byl odpískán pokutový kop. Balón si postavil Diego Milito, ale netrefil ani Valdésovu branku. Po půli se domácí dostávali stále více do hry, z úhlu nebezpečně pálil Sergio García, brankář Barcelony však jeho pokus kryl. Valdés se předvedl i o chvíli později, kdy fantasticky vyrazil střelu Milita. O minutu poté ale Zaragoza stejně vyrovnala. Oliveira se prohnal kolem Márqueze na přihrávku Sergia Garcíi a z úhlu silně vystřelil na vzdálenější roh branky soupeře. Rijkaard poté poslal na hřiště Yaya Touré za Edmilsona, Barcelona začala s jeho příchodem lépe kontrolovat střed hřiště, Zaragoza však tempu hry dominovala. Hlavička Milita po 58 minutách hry mířila mimo. Do vedení mohl domácí poslat o 7 minut později také Sergio García, ve velké příležitosti ale nedokázal zkrotit míč. Své šance měla i Barcelona. Rána Deca mířila těsně nad břevno. Za dos Santose se poté na hřiště dostal Ronaldinho. Brazilec o chvíli později vysunul krásnou uličkou dopředu Henryho, někdejší střelec Arsenalu však mířil mimo. 7 minut před koncem fauloval v pokutovém území Juanfran a penaltu na rozdíl od Milita Ronaldinho proměnil střelou do pravého spodního rohu Césarovy svatyně. Ještě do konce utkání měl nikým neobsazený Brazilec po pasu Puyola vedení zvýšit, jeho pokus ale skončil přesně vedle tyče.

Pavel Storzer / soccernet.espn.go.com/goal.com/livescore.com/marca.com/FotbalPortal.cz