Zpět na » Primera Division » Atletico bojuje o odškodnění

Primera Division - Atletico bojuje o odškodnění

Atletico bojuje o odškodnění © -

0

Líbilo se

13.02. - Atletico konečně dostalo datum soudního líčení s FIFA, kde španělský klub chce získat 2 milióny Euro jako odškodnění za zranění záložníka Maxi Rodrigueze během reprezentačních povinností v roce 2006

Maxi si v přátelském utkání mezi Argentinou a Španělskem k události otevření nového stadiónu Murcíe Nueva Condomina 12. října 2006 přetrhl vaz v levém koleni a byl více než půl roku mimo hru.

Po více než rok trvajícím úsilí bylo Atleticu konečně přiděleno datum soudního líčení na příští čtvrtek. Sledovat výsledek řízení bude jistě zajímavé i z toho pohledu, že podobné nároky ze strany klubů jsou obvykle FIFOU dementovány s odkazem na články 81 a 82 Evropské unijní smlouvy zamítány, soud tak většinou ve prospěch žalujícího mužstva nerozhodne.

Atletico však doufá, že se bude moct odvolat k precedentu v případě středopolaře Charleroi Abdelmajida Oulmerse, jehož mužstvo obdrželo kompenzaci poté, co mu vyjádřilo svou podporu sdružení 14 největších evropských klubů G-14.

Od té doby FIFA oznámila jako svůj cíl plán, podle kterého bude organizace jednotlivým celkům platit za to, že své hráče pustí na velké mezinárodní turnaje jako součást restrukturalizace evropského fotbalu a tvorby Evropské klubové asociace.

Atletico se ale na soud obrátilo ještě před oznámením tohoto záměru, takže nové plány FIFY nebudou příští čtvrtek na líčení zohledňovány.

Kam dál?

Pavel Storzer / goal.com/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

ty vole s takovou by měl arsenal už vysouzených peněz.. dyť z každýho repre srazu se vrátí někdo zraněnej.. jen tak mimochodem proč je van persie skoro celou sezonu mimo? že by repre? Smajlík 15

bergkamp

nevstekej se, stejně jim to neprojde Smajlík 4 Smajlík 7

I Love You Nikolka and Valencia
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články