Zpět na » Primera Division » Výsledky nedělních zápasů 23. kola

Primera Division - Výsledky nedělních zápasů 23. kola

Výsledky nedělních zápasů 23. kola © FotbalPortal.cz - logo španělské LFP

0

10.02. - Espanyol doma překvapivě prohrál s Recreativem, stejně jako Racing s Atleticem. Osasuna získala na svém hřišti v utkání se Zaragozou tři body, Real v duelu s Valladolidem také, nezaváhala ani Valencia v souboji s Betisem. Bilbao porazilo poslední Levante, Mallorca remizovala s Almerií.

Bilbao - Levante 1:0

55´ [1 - 0] F. Llorente

První půle byla opatrná, šance nepříliš četné. Jako první se v příležitosti ocitl domácí středopolař Fran Yeste, jeho pokus z 18 metrů orazítkoval břevno brány Kujoviče. Minutu před koncem první půle nacentroval z pravé strany David Lopez, hlavička Llorenteho, který vyskočil nejvýše, však z 10 metrů mířila také do konstrukce brány. Ještě do přestávky se ocitlo v jediné dosavadní příležitosti také Levante. Ustaritz fauloval Pedro Leóna, jeho pokus levou nohou z přímého kopu však domácí brankář Armando zneškodnil bez větších problémů. Po pauze se klub z Valencie probojoval do druhé šance, hlavička Miguela Angela skončila na břevně. Další pokus hostí z kopačky Courtoise mířil mimo. Ukázali se také domácí, střela Davida Lopeze přinutila Kujoviče ke kvalitnímu zákroku. Osudový moment zápasu přišel v 55. minutě. Llorente poslal hlavou po centru ze strany míč podél brankáře do svatyně Levante. Hosté se snažili o vyrovnání, střelu Miguela Angela z 18 metrů Armando vyrazil. Větší útočnou hrozbou však byli hráči Bilbaa. Do dvoubrankového vedení je v 77. minutě mohl poslat výborně hrající Llorente, jeho další hlavičku však Kujovič dokázal zneškodnit.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Espanyol - Recreativo 1:2

18´ [0 - 1] S. Pongolle

26´ [0 - 2] S. Pongolle

40´ [1 - 2] Ewerthon

Recreativo v prvním utkání pod vedením trenéra Zambrana začalo slibně. Po 4 minutách hry se sám před Casillou ocitl Sinama-Pongolle, jeho střela se však od tyče odrazila ven. Hosté dominovali, v 17. minutě obdržel zády k brance pas opět Sinama-Pongolle, otočil se a silnou střelou podél Casilly uvnitř pokutového území skóroval. Domácím se navíc zranilo duo hráčů, po dvaadvaceti minutách ze hry museli odstoupit Jonathan Soriano a Moises Hurtado. Za prvně jmenovaného na hřiště přišla brazilská posila Ewerthon, Moisese nahradil srbský středopolař Lola. Katalánci si nevěděli se šancemi fotbalistů Huelvy rady, brzy se dostali do dvougólového deficitu. V šestadvacáté minutě se ocitl na ofenzivním výletu levý bek hostí Poli, nacentroval na Sinamu-Pongolleho a nikým neobsazený Francouz se dokázal prosadit střelou, která se odrazila od tyče. Někdejší forvard Liverpoolu mohl vstřelit po 33 minutách hry i hattrick, z pokutového území však branku Casilly přestřelil. Hosté stále dominovali, ale Espanyolu se podařilo ještě do poločasu snížit. Bývalý hráč Zaragozy Ewerthon ve 40. minutě po rohu zblízka prostřelil brankáře Sorrentina. O minutu později mohli navýšit opět hosté. Pokus Beta na zadní tyči skončil na břevnu. Před samým koncem první půle se do šance dostal ještě Javier Camuñas, branku soupeře však přestřelil. O poločase Espanyol vystřídal, na hřiště se dostal stoper Dani Jarque. S jeho příchodem byla obrana domácích mnohem pevnější, což se projevilo nakonec zlepšením ofenzivní fáze. Nadějně vyhlížela ulička de la Peñi na Rieru v 51. minutě, gólman Recre Stefano Sorrentino však dokázal rychle zasáhnout. O chvíli později měli domácí vyrovnat. Neobsazený Luis Garcia však zblízka hlavou minul. I další příležitost patřila Espanyolu. Střelu Riery vykopával z brankové čáry Martin Caceres. Domácí se hrnuli stále více do útoku, tím se pro Recreativo otevíraly prostory k rychlým brejkům. Dvacet minut před koncem vychytal Sinamu-Pongolleho skvěle Casilla. V další příležitosti se ocitli znovu hosté. Aitor Tornavaca branku Espanyolu přestřelil, Casilla si dokázal poradit i s dalším pokusem Sinamy-Pongolleho.

Mallorca - Almería 0:0

První půle začala velmi opatrně. Dominovala obrana ligového nováčka, šance nebyly v důsledku mnoha nepřesností příliš četné. Almería hře dominovala, do několika počátečních příležitostí se však dokázali probojovat domácí. První pokus patřil domácímu stoperovi Ivanu Ramisovi, následovaly nepovedené střely obou útočníků Mallorcy, Daniho Güizy i Óscara Treja. Ostrované ligového nováčka přitlačili, ale výborná obrana hostí nedovolila domácím dostat se do nějaké významnější příležitosti. Naopak pro Almeríi se otevíral prostor k rychlým brejkům. Velkou šanci spálil hostující forvard Álvaro Negredo, rovněž neúspěšně střílel Miguel Angel García Corona. Stále nedošlo ke změně skóre, hra se mnohem více otevřela a diváci na Ono Estadi byli svědky rychlých a vcelku frekventovaně se střídajících ofenzivních akcí obou mužstev. Trojice největších domácích útočných hvězd byla velmi těsně, někdy beze zbytku osobně hlídána. Güiza se tak nedostával vůbec do hry, protože Ibagaza nemohl tvořil akce, Jonás byl rovněž velmi dobře obsazen. Almería působila velmi kompaktním dojmem, jakmile se ubránila nájezdu Mallorcy, vyrazila k rychlému brejku. Několik šancí na to, aby zajistil domácím tři body, měl v druhé půli Juan Arango, neuspěl však.

Osasuna - Zaragoza 1:0

45´ [1 - 0] J. Plašil

V první šanci se octl Ricardo Oliveira už v páté minutě, jeho střela levačkou z 10 metrů si však cestu do brány nenašla. O chvíli později našel Patxi Puñal z přímého kopu Carlose Velu, jeho razantní pokus hlavou z 10 metrů však mířil nad brankovou konstrukci. Po jedenácti minutách hry se k odvážné ráně z třiadvaceti metrů odhodlal hostující Gabi, branku však minul. Po čtvrthodině hry musel Ricardo zasahovat při střele Oliveiry z hranice pokutového území. Osasuna zahrozila opět ze standardní situace, roh Nacha Monreala mířil přesně na hlavu Dadyho, ten však přestřelil. Těsně před půlhodinou odehraného času prověřil pozornost domácího gólmana také Diego Milito, poslední šanci Zaragozy v prvním dějství však Ricardo zneškodnil. Následný tlak domácích znamenal, jak se později ukázalo, klíčový gól souboje. První varování poslal hostům Dady hlavičkou z 10 metrů, o minutu později střílel nebezpečně z třiadvaceti metrů také Juanfran. Ranou levou nohou z dálky znovu minul domácí útočník Dady. Přesnější však byl Jaroslav Plašil, který převzal pas Josetxa Romera a podél Césara poslal Osasunu do vedení. Obrana domácích se po poločase zatáhla, což dělalo Zaragoze velké problémy. Po 55. minutách otestoval pozornost Ricarda dalekonosným pokusem Peter Luccin, o čtyři minuty později přinutil gólmana Pamplony k dobrému zákroku téměř ze stejné pozice Albert Celades. V nadějné pozici se v 68. minutě octl Diego Milito, jeho střelu z hranice pokutového území v pohodě zlikvidoval Ricardo. Jednalo se o poslední vážnou příležitost hostů. Do dvoubrankového vedení mohl Osasunu poslat chvíli před koncem zápasu Ludovic Delporte, César však dobře zasáhl.

Racing - Atletico 0:2

56´ [0 - 1] D. Forlán

74´ [0 - 2] D. Forlán

Racing bude zklamán tím, že nedokázal dominanci z první půle zužitkovat v gól. Už po šesti minutách otestoval Christiana Abbiatiho Gonzalo Colsa střelou z přímého kopu, Ital míč vyrazil. Po 30 minutách hry byl ve velké šanci domácí Ivan Balado, jeho střelu pravačkou však srazil Pablo Ibanez. Ukázalo se i Atletico. Dalekonosnou ránu Antonia Lopéze i následný pokus Agüera Fabio Coltorti zlikvidoval. Druhá půle byla o něčem úplně jiném. Muži Javiera Aguiireho začali na domácí tlačit. Po přímém kopu Simaa Sabrosy hlavičkoval nebezpečně Pablo. O deset minut později už se Atletico mohlo poprvé radovat. Míč spadl na nohu Uruguayce Forlána, který se v pokutovém území zcela bezchybně dokázal prosadit, míč poslal do dolního pravého rohu branky. Do dvoubrankového vedení se hosté mohli dostat o šest minut poté, pokus Agüera skvěle vyrazil Coltorti. Racing se pokoušel vyrovnat, po přímém kopu o chvíli později hlavičkoval těsně vedle Abbiatiho brány Ezequiel Garay. 15 minut před koncem zápasu rozhodl svým druhým gólem o třech bodech pro hosty opět Forlán. Jeho překrásná střela z třiadvaceti metrů zamířila do horního levého rohu svatyně Racingu.

Real - Valladolid 7:0

9´ [1 - 0] J. Baptista

31´ [2 - 0] Raúl

33´ [3 - 0] A. Robben

39´ [4 - 0] Raúl (z penalty)

44´ [5 - 0] Guti

62´ [6 - 0] Guti

80´ [7 - 0] R. Drenthe

Vše mohlo skončit jinak, kdyby v úvodní šanci zápasu nezaváhal forvard Valladolidu Joseba Llorente. Už po 90 vteřinách chyboval Fabio Cannavaro, neobsazený Llorente tak mohl vystřelit z hranice pokutového území, Ikera Casillase však prozatím dvanáctigólový útočník nepřekonal. Real byl na rozdíl od svého soupeře hned v první příležitosti úspěšný. Guti poslal uličkou dopředu Robbena, ten se střelou váhal, a tak radši přihrál nabíhajícímu Baptistovi. Mohutný Brazilec míč podržel a skóroval podél Sergia Asenja. O chvíli později ztratili domácí kvůli zranění v poslední době výtečného Robinha. Valladolid začal tlačit a s bílým baletem to nevypadalo dobře. Čtyři góly během třinácti minut první půle však utkání rozhodly. Po krásné narážečce s Gutim se protáhl podél Sergia Asenja Raúl a zvýšil na 2:0. O dvě minuty později poslal opět Guti pas na levé křídlo, Robben zasprintoval na branku soupeře a střelou k bližší tyči překonal Asenja. Při čtvrtém gólu v 38. minutě byli do akce zapojeni všichni tři střelci dosavadních branek. Robben poslal uličkou dopředu Baptistu, toho skolil Asenjo a kopala se penalta. Raúl vstřelil z pokutového kopu svou 11. branku v sezóně. To však nebylo všechno. Těsně před koncem poločasu zvýšil pěknou střelou po uličce Drentheho Guti. To byl pro vysoce oceňovaného brankáře Valladolidu Asenja skutečný šok, ale pokud si osmnáctiletý talent myslel, že druhý poločas přežije bez újmy, mýlil se. V úvodní desetiminutovce druhé půle nevyužili své šance Robben, Baptista ani Sergio Ramos, povedlo se to až v 64. minutě Gutimu. Playmaker Realu skóroval střelou z hranice pokutového území, která se odrazila od tyče, po pasu Robbena. Čestného úspěchu mohli hosté dosáhnout v 75. minutě po chybě Mahamadou Diarry. Do šance se díky němu dostal Vivar Dorado, Casillas ale jeho pokus vytěsnil nad břevno. Jako poslední se do gólového zápisu dostal Drenthe. Mladý Nizozemec si v 80. minutě naběhl na hlavičku Gutiho a mezi dvěma obránci určil konečný stav utkání na 7:0.

Valencia - Betis 3:1

16´ [1 - 0] D. Villa

28´ [2 - 0] David Silva

47´ [2 - 1] Edu

89´ [3 - 1] D. Villa

Domácí od začátku určovali vývoj utkání, po dvanácti minutách hry téměř skóroval Joaquín. Někdejší fotbalista Betisu střílel po uličce Juana Manuela Maty, Ricardo však dobře zakročil. O čtyři minuty později se už domácí mohli radovat. Po akci aktivního Joaquína se chladnokrevně prosadil Villa. Los Che navýšili svůj náskok v 28. minutě, Villa v šestnáctce vybídl ke skórování do uličky nabíhajícího Davida Silvu, který střelou do odkryté branky hostí nezaváhal. Hráči Betisu protestovali, protože se zdálo, že Villa zpracoval míč rukou, rozhodčí však gól uznal. V dalších slibných příležitostech se ocitli Emiliano Moretti a Mata, oba se však dostali do ofsajdů. Hned po úvodu druhého dějství Betis snížil, podél Tima Hildebranda se zblízka prosadil Edu. Zdálo se, že Brazilec střílí z ofsajdové pozice, rozhodčí však také branku uznal. V šanci na vyrovnání se poté ocitl Capi, jeho improvizovaná střela přes hlavu si ale cestu do branky nenašla. Valencia přesto hře dominovala, na konec nebezpečného centru Davida Silvy po 59. minutách se téměř dokázal dostat Villa. Ke třetímu gólu byl ještě blíže Ever Banega o tři minuty později, hráčům Betisu se však zázračně podařilo míč vykopnout. Velkou šanci na dělbu bodů nevyužil Juanito, který poslal svůj pokus do břevna. Třetí, pojišťující zásah Valencie přidal před koncem zápasu Villa razantní střelou do rohu branky Ricarda. Joaquínův gól v posledních vteřinách nebyl uznán pro ofsajd.

Pavel Storzer / soccernet.espn.go.com/goal.com/livescore.com/marca.com/FotbalPortal.cz