Zpět na » Primera Division » Výsledky sobotních zápasů 23. kola

Primera Division - Výsledky sobotních zápasů 23. kola

Výsledky sobotních zápasů 23. kola © FotbalPortal.cz - logo španělské LFP

0

10.02. - Villarreal vyhrál šťastně v Murcíi brankou útočníka Guille Franca z 94. minuty. Getafe na Riazoru vstřelilo 2 branky, přesto remizovalo 1:1. První gól si dal stoper hostí Mario vlastní, dělbu bodů nakonec určil střídající forvard Getafe I. Uche. Sevilla doma remizovala s Barcelonou 1:1. Domácí poslal do vedení Diego Capel, 15 minut před koncem srovnal hostující Xavi. AKTUALIZOVÁNO

Deportivo - Getafe 1:1

44´ [1 - 0] Mario (vlastní gól)

69´ [1 - 1] I. Uche

V první šanci duelu se asi po deseti minutách hry ocitl forvard Azulones del Moral, jeho pokus však odvrátil Coloccini. O chvilku později nechal vyniknout brankáře Abbondandieriho domácí středopolař Verdú. Brankář Getafe se vytáhl i po krásné střele de Guzmána asi po půl hodině hry. Ještě do změny skóre pálil hostující Granero nad. Getafe dostalo minutu před koncem prvního dějství branku do šatny. Hlavičku Pabla Ama po centru F. Luise si neštastně do vlastní brány srazil stoper madridského celku Mario. Getafe se samozřejmě nechtělo s prohrou smířit, začalo se tlačit dopředu. Druhou šanci de Morala zneškodil domácí gólman Fabri. Ten samý hráč si poradil i se střelou hostujícího de la Reda. Klíčové střídání přišlo asi po hodině hracího času. Za Gavilána se na hřiště dostal forvard I. Uche. Právě on byl autorem vyrovnávací branky o necelých deset minut později. Ke změně skóre došlo opět po centru. Tentokrát byl jeho autorem Licht, Uche dokázal skórovat přes domácícho Colocciniho. Do hry se dostávali čím dál tím více hráči Getafe, důkazem čehož budiž dvě velké neproměněné šance Granera. Ještě do konce utkání byly k vidění dvě přiležitosti, domácího Bodipa a hostujícího Braulia, změnu skóre však neznamenaly. Za domácí debutovala nová posila Christian Wilhelmsson.

zdroj: marca.com

Více se o zápasu dozvíte ZDE

Murcia - Villarreal 0:1

94´ [0 - 1] G. Franco

Úvodní čtvrtina utkání byla na stadiónu ligového nováčka bez brankových příležitostí. V první šanci se ocitli hosté. Po vyhraném hlavičkovém souboji I. Alonsa střílel z 18 metrů Goitom, branku však netrefil. Domácí byli i u další brankové příležitosti, pokus Jofreho však srazil hostující stoper Gonzalo. Ještě do poločasu se v šanci ocitl forvard Murcie Goitom, svou gólovou produktivitu však nevylepšil. Žluté ponorky poprvé otestovaly domácího brankáře Notaria až po změně stran, střelu debutanta Egurena gólman kryl. Velkým smolařem zápasu byl domácí Goitom, jeho třetí velká příležitost těsně před 80. minutou hry zůstala opět nevyužita. Když už to vypadalo na dělbu bodů, nepostřehl pomezní rozhodčí jasný ofsajd útočníka Villarrealu Guille Franca, který v 94. minutě zajistil povedenou střelou hostům důležité, ne však zasloužené tři body.

Sevilla - Barcelona 1:1

37´ [1 - 0] D. Capel

76´ [1 - 1] Xavi

Domácí od úvodu utkání Barcelonu zatlačili na její polovinu. První příležitost z přímého kopu Daniela Alvese zmařil hostující gólman Valdés. Barcelona se začínala s časem osmělovat, vidět byl zejména Messi. Jeho nadějnou střelu z třiadvacáté minuty zblokoval Dragutinovič. O chvíli později se domácí dožadovali po zákroku Thurama na Kanoutého neúspěšně penalty. Po 34 minutách hry se domácí téměř dostali do vedení. Dlouhý míč Daniela Alvese sklepl Kanouté pro Luise Fabiana, Valdés však gólu zákrokem zabránil. Jen o chvíli později výtečným centrem vybídl Diego Capel ke skórování Kanoutého, Valdés byl však opět na místě. Ve 37. minutě už se Sevilla mohla radovat. Diego Capel skluzem poslal do brány střílený centr Jesuse Navase. Domácí byli při chuti. Střela Luise Fabiana po přihrávce Kanoutého mířila mimo. Poslední šancí první půle byla nepřesná hlavička Seydou Keity. Barcelona měla velké štěstí, že šla do šaten jen s jednobrankovým deficitem. Trenér klubu Frank Rijkaard tak o poločasu dvakrát vystřídal. Edmilsona a Thurama nahradili Márquez s Ronaldinhem. Zraněného Henryho později vystřídal Gudjohnsen. Barcelona začala hrát mnohem lépe. Při absenci Carlose Puyola kapitán Xavi otestoval pozornost Palopa dalekonosnou přízemní ránou. Utkání mohl rozhodnout klíčový moment v 74. minutě. Kroucený centr Navase si málem do vlastní brány srazil Márquez, Valdés však míč stihl na brankové čáře. O minutu později Barcelona srovnala. Messi poslal krásným pasem do šance Xaviho a zkušený středopolař, který zajistil gólem v minulém zápase 3 body se trefil do dolního rohu Palopovy svatyně. Rázem se vše obrátilo. Po druhé žluté kartě byl vyloučen domácí záložník Seydou Keita, z několika přímých volných kopů se nedokázal prosadit ani Ronaldinho, nebezpečný centr Messiho pět minut před koncem nebyl také schopen nikdo usměrnit do brány.