Zpět na » Primera Division » Dánsko-Španělsko 1:3

Primera Division - Dánsko-Španělsko 1:3

0

13.10. - Nečekaně dobře dopadl pro hosty klíčový duel v kvalifikaci o Euro 2008. Svěřencům trenéra Aragonése se povedlo brankami Tamuda, Sergio Ramose a Riery zvítězit nad Dánskem, za které se trefil střelec španělského Villarrealu, Tomasson

Hosté nastoupili s jedním hrotem, kapitánem Espanyolu, Tamudem. Na stoperu dostal příležitost stoper Valencie, Raúl Albion.

Domácí nastoupili podle předpokladů se všemi oporami: Tomassonem, Poulsenem i Jensenem.

První branka zápasu padla z první šance hostí-ve 14. minutě. Iniesta se dokázal prosadit přes Helvega, zleva odcentroval na Tamuda, ten hlavičkou na vzdálenější tyč překonal brankáře Sörensena.

V jedenadvacáté minutě přelstil offsidovou past Ĺ panělů rychlík Rommedahl, nedokázal však přesně hlavičkovat.

Klíčový moment zápasu nastal v minutě 40. Opět byl u toho Tamudo, který ze středu hřiště z první poslal míč doprava do běhu aktivního Sergia Ramose, ten míč potáhl a chytře dokázal skórovat.

Vše mohlo být jinak, kdyby minutu před koncem poločasu nespálil svou další šanci hráč Ajaxu, Denis Rommedahl. Jeho střela skončila v boční síti branky Casillase.

O minutu později byli diváci svědky další šance. Autorem výtečné střely, která jen tak tak neskončila za zády domácího gólmana, byl Fabregas.

Začátek druhé půle větší šance nepřinesl. Ve dvaašedesáté minutě se k hlavičce po centru Rommedahla dostal střídající Bendtner, Casillas byl na místě i po dalším přímém kopu Helvega.

O zhruba deset minut později se opět ukázal nejnebezpečnější hráč domácích, útočník Bendtner. Jeho dělovka jen těsně minula branku hostí.

Dvě minuty před koncem normální hrací doby se prosadili konečně i brankově domácí. Ăštočník Villarrealu, Tomasson, překonal gólmana z deseti metrů po pasu střídajícího Peréze.

O minutu později však dostal hosty do klidu střídající nováček Riera. Neuvěřitelně povedená střela z hranice šestnáctky zapadla do rohu branky Sörensena.

Ĺ panělsko si tak zajistilo velmi důležité vítězství v boji o Euro 2008. O první místo ve skupině si to tak pravděpodobně rozdají Ĺ panělsko se Ĺ védskem, které dnes zvítězilo v Lichnštějnsku 0:3.

Hosté musí poděkovat brankáři Realu, Casillasovi, že je v klíčových momentech zápasu podržel. Ĺ panělé předvedli profesionální výkon. Židle nad trenérem Aragonésem je asi opět pevná…

Dánsko-Ĺ panělsko 1:3

Dánsko: 4-3-2-1

Sorensen; Helveg, Martin Laursen, Ulrik Laursen, Niclas Jensen (Kenneth Pérez m. 78); Poulsen, Andreasen (Bendtner m. 46), Daniel Jensen; Rommedahl, Gronkjaer (Kahlenberg m.64); Tomasson

Ĺ panělsko: 4-2-3-1

Casillas; Sergio Ramos, Marchena, Albiol, Capdevila; Xavi, Albelda (Pablo m.63); Joaquin(Riera m.68), Fabregas, Iniesta (Luis García m. 78); Tamudo

Rozhodčí: Luboš Michel(Slovensko)

Žluté karty: Jensen, Bendtner; Marchena

Stadión: NRGi, Aarhus

Diváci: 19849

Nevyužitá střídání: Christiansen, Wurtz, Gravgaard; David Silva, Angulo, Pernía, Reina