Zpět na » Primera Division » Výsledky nedělních zápasů 20. kola

Primera Division - Výsledky nedělních zápasů 20. kola

Výsledky nedělních zápasů 20. kola © FotbalPortal.cz - logo španělské LFP

0

20.01. - Deportivo podlehlo Almerii a začíná se tak řadit po bok sestupem nejvíce ohroženého Levante. Osasuna a Zaragoza konečně v lize zabraly a připsaly si cenné tři body. Valladolid překvapivě porazil Espanyol. Real vyhrál s Atleticem, Barcelona s Racingem

Almeria - Deportivo 1:0

88´ [1 - 0] Pulido

Dlouho to vypadalo na nudnou bezbrankovou remízu, 2 minuty před koncem zápasu se však prosadil domácí Pulido a přiřkl tak 3 body na stranu ligového nováčka. S Deportivem to nevypadá vůbec dobře.

Více se o utkání dozvíte ZDE

Levante - Mallorca 2:2

18´ [1 - 0] A. Geijo

31´ [1 - 1] D. Güiza

78´ [1 - 2] D. Güiza

88´ [2 - 2] L. Alvaro

Levante si zajistilo z utkání s ve formě hrajícím soupeřem alespoň bod. První gól zápasu vstřelil útočník klubu z Valencie Geijo. Do poločasu srovnal střelec Mallorcy Güiza. Když se zhruba čtvrthodinu před koncem zápasu opět trefil Güiza, zdálo se, že Levante opět doma propadne, 2 minuty před ukončením normální hrací doby však srovnal Alvaro a stanovil tak konečný stav utkání na 2:2.

Osasuna - Bilbao 2:0

68´ [1 - 0] Dady

69´ [2 - 0] C. Vela

Pamplona dokázala v lize konečně zabojovat a připsala si cenné vítězství nad Bilbaem. Do 62. minuty, kdy byl vyloučen hostující Yeste, byli diváci svědky bezgólové remízy. O 6. minut poté se však trefil útočník Dady, druhou, uklidňující branku o několik vteřin později přidal Carlos Vela.

Betis - Recreativo 1:1

57´ [1 - 0] Edu

59´ [1 - 1] J. Guerrero

Přijít na zápas v Seville v 57. minutě, odejít o dvě minuty později, viděli byste z utkání vše podstatné. V druhé půli se po sedmapadesáti minutách hry prosadil domácí útočník Edu, o pár desítek sekund později však bylo gólem J. Guerrera srovnáno na konečných 1:1.

Valladolid - Espanyol 2:1

2´ [1 - 0] J. Llorente

34´ [2 - 0] J. Llorente

59´ [2 - 1] M.T. Moya

Překvapivě skončilo utkání nováčka se silným Espanyolem. Po několika desítkach sekund se prosadil střelec domácích Llorente, stejný hráč do poločasu přidal ještě jednu branku. Po hodině hry zápas zdramatizoval hostující stoper Torrejón, ale Espanyol už srovnat nedokázal a tak se Valladolid může radovat z nečekaného zisku 3 bodů.

Zaragoza - Murcía 3:1

34´ [1 - 0] R. Oliveira

62´ [2 - 0] D. Milito

82´ [3 - 0] D. Milito

90´ [3 - 1] Iván Alonso

Zaragoza konečně v lize zabrala. Přesvědčivě si poradila s nováčkem z Murcíe. První branku vstřelil do poločasu R. Oliveira, v druhé půli výsledek dvěmi góly pojistil Oliveirův parťák z útoku D. Milito. V samém závěru utkání na konečných 3:1 zkorigoval hostující Iván Alonso.

Atletico - Real 0:2

1´ [0 - 1] Raul

42´ [0 - 2] R.v. Nistelrooy

Derby madridských celků rozhodl už po několika vteřinách kapitán bílého baletu Raúl. Ještě do poločasu přidal uklidňující druhou branku van Nistelrooy a Real si tak na Vicente Calderón připsal velmi důležité a cenné vítězství.

Barcelona - Racing 1:0

31´ [1 - 0] T. Henry

Tři body pro domácí zajistil domácí útočník Thierry Henry asi po půlhodině hry.