Zpět na » Primera Division » Výsledky nedělních zápasů 19. kola

Primera Division - Výsledky nedělních zápasů 19. kola

Výsledky nedělních zápasů 19. kola © FotbalPortal.cz - logo španělské LFP

0

13.01. - V nedělních utkáních 19. kola Primera División jsme mohli být svědky několika zajímavých výsledků. Almeria ukončila sálodlouhou sérii Espanyolu bez prohry, Racing si veze 3 body z Pamplony, gólové hody byly k vidění v zápasech Villarrealu s Deportivem a Betisu s Getafe. Vyhrál Real i Atletico

Almeria - Espanyol 1:0

O přerušení sálodlouhé šňůry neporazitelnosti Espanyolu se překvapivě postaral ligový nováček. Jedinou branku utkání vstřelil v samém závěru zápasu útočník domácích Uche.

Góly:

88´ [1 - 0] K. Uche

Více se o utkání dozvíte ZDE

Osasuna - Racing 0:2

Další z překvapivých výsledků. Racing potvrdil svou pozici v tabulce přesvědčivou výhrou na hřišti Osasuny. O tom, že v Pamploně nezůstane ani bod rozhodla branka hostujícího středopolaře Colsy z konce utkání. Hned o minutu později výsledek pojistil druhým gólem P. Alvarez.

Góly:

82´ [0 - 1] G. Colsa

83´ [0 - 2] P. Alvarez

Betis - Getafe 3:2

Gólová přestřelka byla k vidění v Seville. Tým ohrožený sestupem, Betis, zabojoval a připsal si velmi cenné vítězství nad madridským Getafe. 3 branky však paradoxně vstřelili hráči hostí. Vedení se ujal brankou Pavoneho z úvodu utkání Betis, ještě do poločasu zvýšil Edu na 2:0 a vypadalo to, že domácí čeká v druhé půli pouze udržování výsledku. Když si v druhém poločase dalo Getafe skrze stopera Belenguera vlastní gól, nikdo už o jistých třech bodech pro sevillský celek nepochyboval. Jen o dvě minuty později snížil z penalty hostující de la Red, čtvrthodinu před koncem přidal další gól Getafe del Moral a Betis se musel o výsledek strachovat až do samého konce utkání.

Góly:

4´ [1 - 0] Pavone

34´ [2 - 0] Edu

60´ [3 - 0] D. Belenguer (vlastní gól)

62´ 3 - 1] de la Red ( z penalty)

78´ [3 - 2] del Moral

Valladolid - Recreativo 3:1

Další z úspěchů ligového nováčka. Úžasný výkon předvedl střelec domácích Llorente, který vstřelil všechny tři branky. První z gólů padl krátce po úvodu zápasu, v polovině prvního dějství se trefil Llorente znovu, ještě do poločasu však průběh zápasu zdramatizoval hostující Camunas. Pořád bylo o co hrát, až v samém závěru utkání zkompletoval svůj hattrick skvělý Llorente.

Góly:

7´ [1 - 0] J. Llorente

24´ [2 - 0] J. Llorente

45´ [2 - 1] Camunas

89´ [3 - 1] J. Llorente

Villarreal - Deportivo 4:3

Gólové hody přinesly nakonec Villarrealu kýžené vítězství. První půle byla ve znamení penalt. Z prvního nařízeného pokutového kopu skóroval hostující středopolař Sergio a dal tak Deportivu překvapivé vedení. O čtyři minuty později kopali penaltu i domácí. Střelec G. Rossi proměnil. Úvod druhého dějství opět patřil hostům. Trefil se P. Amo. O deset minut později však srovnal domácí Nihat, ten vstřelil o dvě minuty později i další branku a žluté ponorky vedly. Deset minut před koncem své vedení domácí navýšili proměněnou penaltou Tomassona, P. Amo dostal červenou kartu. V samém závěru zápasu korigoval na konečných 4:3 hostující Guardado.

Góly:

27´ [0 - 1] Sergio (z penalty)

31´ [1 - 1] G. Rossi (z penalty)

59´ [1 - 2] P. Amo

67´ [2 - 2] Nihat

69´ [3 - 2] Nihat

81´ [4 - 2] Tomasson (z penalty)

90´ [4 - 3] Guardado

Zaragoza - Mallorca 2:2

Ostrované si připsali cennou remízu z hřiště Zaragozy. Do vedení dostala hosty branka Varely z první půle, o šest minut později však srovnal střelec domácích D. Milito. Stejný hráč dal Zaragoze o třináct minut později i vedení. Druhá půle však patřila hostům, na konečných 2:2 srovnal útočník Mallorcy Güiza.

Góly:

18´ [0 - 1] F. Varela

24´ [1 - 1] D. Milito

37´ [2 - 1] D. Milito

62´ [2 - 2] D. Güiza

Levante - Real 0:2

Utkání prvního s posledním mělo být pro bílý balet jasnou záležitostí. Opak byl pravdou. Real vyhrál sice zcela podle předpokladů, avšak rozhodně ne zrovna přesvědčivým způsobem. Obě branky vstřelil v poslední čtvrtině zápasu Nizozemec van Nistelrooy.

Góly:

76´ [0 - 1] van Nistelrooy (z penalty)

88´ [0 - 2] van Nistelrooy

Atletico - Valencia 1:0

Nejtěsnějším možným rozdílem porazilo Atletico Valencii. O třech bodech pro domácí rozhodl v osmadvacáté minutě útočník Agüero