Primera Division - Sevilla - tým roku 2007

Sevilla - tým roku 2007 © sevillafc.ninaiz.com - Tým roku 2007

0

08.01. - Sevilla získala prestižní ocenění. Španělský celek byl Mezinárodní federací fotbalových historiků a statistiků, IFFHS, jmenován nejlepším týmem roku 2007

Andaluský celek vyhrál tuto cenu za vítězství v Poháru UEFA, vítězství v Copa del Rey a za boj o titul ve španělské lize.

IFFHS jmenovalo Sevillu jako nejlepší tým roku 2007, klubu totiž po celých dvanáct měsíců patřila v žebříčku první příčka.

Na druhém místě skončil Manchester United, který nebyl schopný smazat pětadvacetibodovou ztrátu hlavně kvůli tomu, že španělský celek zůstal po celý prosinec neporažen.

Z dalších španělských mužstev se nejlépe umístila Barcelona na 11. místě, Real skončil na místě 19.

V první desítce má hned tři zástupce italský fotbal. AC Milán získal 3. místo, 7. skončil Inter, 9. AS Řím.