Zpět na » Primera Division » Výsledky nedělních zápasů 17. kola

Primera Division - Výsledky nedělních zápasů 17. kola

Výsledky nedělních zápasů 17. kola © -

0

23.12. - Fotbalportal vám přináší výsledky nedělních zápasů 17. kola Primera división. El clásico na Nou Campu vyhrál Real Madrid a na první příčce si tak vytvořil slušný náskok. Osasuna i díky gólu Plašila porazila Mallorcu 3-1.

Barcelona 0 - 1 Real Madrid

Asi nejslavnější fotbalové derby skončilo tentokráte výhrou Realu Madrid, který na Nou Campu zvítězil po dlouhé době. Navíc teď vede ligu o sedm bodů, což je velmi slušný náskok.

Celé utkání proběhlo spíše v bojovném duchu a samotná hra nebyla nijak zvláště pohledná. Už od začátku jsme mohli vidět tvrdé střety, protože ani jeden z hráčů nevypouštěl své souboje. Barcelona sice držela míč na svých kopačkách více, ale Real Madrid perfektně bránil.

Hra sice nebyla tak atraktivní, jak se předpokládalo, ale gól Julia Baptisty ze 35. minuty opravdu stál za to. Ten si v běhu narazil vzduchem s Van Nisterlooyem a ideálně trefil míč, která doplachtil pod břevno Valdésovi branky.

Začátek druhého poločasu nám nabídl o něco rychlejší hru s více šancemi, která se ale později začala hodně kouskovat. Barca se snažila více útočit, ale to umožnilo Realu přecházet do rychlých brejků. Ovšem ani jeden hosté nevyužili. Domácím se také několikrát podařilo udělat závar před Casillasovou brankou, ale gólem ani jedna jejich akce neskončila.

Nejlepším hráčem domácího celku byl podle mého názoru Iniesta, zatímco na straně hostů to byl Pepé, který kraloval v blízkosti pokutového území.

Góly: 0-1. Min.35. Baptista

Villarreal jen remizoval s Recreativem 1-1 i přesto, že po celý zápas ve hře dominoval. Nicméně ještě stále zůstává na pozici zajišťující účast v Lize Mistrů. Atlético totiž podlehlo, v druhém madridsko-barcelonském derby, Espanyolu 1-2 a nachází se na páté pozici, o bod za Villarrealem.

Osasuna konečně dokázala zvítězit před svými fanoušky. Schytal to Real Mallorca, který prohrál 3-1. Jedním gólem do branky Mallorcy přispěl také český hráč, Jaroslav Plašil.