Zpět na » Primera Division » Výsledky sobotních zápasů 17. kola

Primera Division - Výsledky sobotních zápasů 17. kola

Výsledky sobotních zápasů 17. kola © -

0

23.12. - Přinášíme vám sobotní výsledky 17. kola Primera divisón. Valencie remizovala s Realem Zaragoza 2-2, Sevilla plně bodovala a porazila Racing Santander 4-1 a Almería nestačila na Getafe.

Real Zaragoza 2 - 2 Valencie

Valencie absolvovala velice těžký zápas. Trenér Koeman udělal v sestavě velké změny a navíc v tomto utkání prohrávala 2-0, ale nakonec dokázala získat alespoň bod. Ani Real Zaragoza ani Valencie nepodávali v poslední době přesvědčivé výkony a tento souboj byl dobrou příležitostí jak fanoušky přesvědčit o opaku.

Trenér Valencie, Ronald Koeman, nechal od začátku sedět na lavičce Zigice, zatímco v základní sestavě nastoupil poprvé v sezóně brankář Mora. Mnohem lépe začali domácí, protože v 17. minutě kopali penaltu, kterou proměnil Diego Milito. O několik minut později si dal vlastní gól brankář Valencie, a ta už prohrávala 2-0.

Avšak hosté začali zachraňovat situaci až v závěru utkání. V 75. minutě nejprve snížil Zigic, který vystřídal Matu a poté na konečných 2-2 vyrovnal Silva. Valencie ani Real Zaragoza nemůžou být s bodem spokojeni, protože oba potřebovali vyhrát, ale i jeden bod každému týmu alespoň trochu pomůže.

Góly: 1-0. Min.17. Diego Milito (p) 2-0. Min.29. Mora (vlastní) 2-1. Min.75. Zigic 2-2. Min.81. Silva

Sevilla 4 - 1 Racing Santander

Sevilla se konečně rozstřílela i v lize a porazila Racing 4-1. Hosté přijeli na stadion Ramóna Sanchéze Pizjuána dobře připraveni a v prvních minutách to také ukazovali. Ovšem poté se do hry vložila i Sevilla a začala kontrolovat vývoj utkání.

Skóre otevřel ve 25. minutě Kanouté. Ovšem ve 49. minutě vyrovnal Garay, který ale později zkomplikoval svému týmu situaci, protože byl vyloučen.

Seville vrátil vedení Chevantón, který přišel na hřiště v 16. minutě druhého poločasu za Kerzhakova. V samotném závěru dokázali domácí přidat ještě další dva góly. Nejprve se trefil Jesus Navas a poté ještě Adriano.

Trenér Sevilly, Manolo Jimenéz, byl s jasným vítězstvím svého týmu spokojen, ale přiznal, že je klub ještě hodně daleko od toho, co chtěl v této sezóně dokázat. Andaluský klub se ale pomalu posouvá dopředu a na pohárové příčky ztrácí už jen tři body.

Góly: 1-0. Min.25. Kanouté 1-1. Min.49. Garay 2-1. Min.66. Chevanton 3-1. Min.84. Navas 4-1. Min.90. Adriano

Almería 0 - 2 Getafe

Getafe přijelo do Almeríe velmi dobře připraveno a zaslouženě zvítězilo 2-0. Získali tři body a už se jim dýchá alespoň o něco lépe, zatímco Almería se dostala do menších problémů.

Madridský klub dominoval po celé utkání a hlavně také dokázal proměnit své šance. V 37. minutě poslal hosty do vedení Licht a na konci zápasu ještě upravil na konečných 0-2 De la Red. Getafe je na jedenácté pozici, ale týmy kolem těchto míst dělí opravdu minimální počet bodů.

Góly: 0-1. Min.37. Licht 0-2. Min.85. De la Red