Zpět na » Primera Division » El Clasico-preview 2/2

Primera Division - El Clasico-preview 2/2

El Clasico-preview 2/2 © bluechampions.com - El Clasico

0

Líbilo se

22.12. - Přinášíme Vám druhou část preview k zítřejšímu El Clasicu. Ve Španělsku jako by se zastavil čas a pozornost všech je upřena ke Camp Nou, kde se utká domácí Barcelona s Realem

Fanoušek Barcelony vs. fanoušek Realu


Goal.com vyzpovídal fanouška Barcelony, Sergi Samaranche a fanouška Realu, Chetta Wintera. My Vám jejich rozhovor přinášíme.

GOAL: Takže, jak vidíte výsledky svého mužstva až do El Clasica?


Sergi(Barcelona): Mám smíšené pocity. Nedostali jsme se do výtečné formy hned od začátku vinou mnoha zranění. Pak to bylo jako na houpačce. Venku jsme nehráli dobře, výsledky tomu odpovídaly. Ale jinak si nelze stěžovat. Postoupili jsme v pohodě do další fáze Ligy Mistrů, teď nás čeká Real.

Chett(Real Madrid):
Jsem spokojený. Jsme na prvním místě, soutěži dominujeme, v Evropě jsme rovněž úspěšní. To, co jsme předvedli proti některým mužstvům je naprosto neuvěřitelné. Hra našeho týmu se sice zlepšuje, ale v několika utkáních jsme nebyli vůbec přesvědčiví. Potřebujeme dominovat držení míče, protože to je znak kvalitního mužstva. To je také jediné, co nám chybí.

GOAL: Jaké byly cíle vašeho mužstva před sezónou? Změnily se od té doby?


Sergi (Barcelona): Všechno vyhrát. Nejsem si jistý, že se změnily. Cílem je získat alespoň jednu trofej, protože minulý rok se nám nepovedlo urvat nic. Dalším cílem je, aby nic nevyhrál Real. Některé výroky Predraga Mijatoviče tento cíl stanovily.

Chett (Real Madrid):
Možná to bude znít jako klišé, ale cíle Realu jsou vždy stejné: vyhrát vše. Jsme pořád ve všech třech soutěžích, v každé se nám daří. Jsme na prvním místě v lize, v Lize Mistrů jsme také postupili z prvního místa, v Copa del Rey postoupíme dál. Některé výkony na hřištích soupeřů nebyly zrovna nejlepší, ale vždy jsme se s tím dokázali poprat. Chceme vyhrát všechno.

GOAL: Jak hodnotíte soupeřův start do sezóny?


Sergi (Barcelona): Real vyhodil Fabia Capella, protože jeho fotbal nebyl dostatečně pohledný. Teď angažovali trenéra, který hraje stejný fotbal jako Capello. Fakt, že jsou první a že vícekrát neprohráli je způsoben kombinací štěstí, nezlomnosti a atmosférou Santiago Bernabeu. Už to ale nebude trvat dlouho.

Chett (Real Madrid): Začátek sezóny byl v pohodě. Nikdy jsem si nemyslel, že by Barcelona procházela letos krizí. Ano, sice některé jejich výsledky byly vyloženě slabé, ale to proto, že hráči Barcy nehráli naplno. Někdy vypadali bezzubě, předvídatelně, jejich soupeř je dokázal velmi snadno ubránit.

GOAL: Kdo si myslíte, že vstupuje do tohoto utkání s výhodou a proč?


Sergi (Barcelona):
Samozřejmě, že my. Vyhráli jsme ve Valencii, což pozvedlo naše sebevědomí. Zpět je Samuel Eto´o, fit už i Thierry Henry. Doufám, že při absenci Lionela Messiho bude vpředu k vidění od začátku trojka Ronaldinho-Eto´o-Henry. Madrid podal proti Osasuně průměrný výkon, pokud ho zopakuje u nás, bude to mít velmi těžké.

Chett (Real Madrid): Jedinou výhodou Barcelony je domácí prostředí. Na našem soupeři je však velký tlak, proto budou hladovější. Ligu ale vedeme my.

GOAL: Kde byste řekli, že leží klíč k vítězství co se týče taktiky?


Sergi (Barcelona): V záloze. Madrid musí přerušit naši typickou hru rychlých přihrávek, díky které jsme lepší v držení míče. Frank Rijkaard bude muset také připravit obranu, aby zůstala po celých zápas soustředěná, protože bych řekl, že Madrid u nás bude hrát na brejky. Góly jsme většinou dostávali kvůli špatné koncentraci na začátcích zápasů.

Chett (Real Madrid): Jednoznačně ve středu hřiště. Ani jeden tým nemá k dispozici duo kvalitních křídel(v odkazu na špatný zdravotní stav Arjena Robbena). Myslím si, že klíč k vítězství bude ve středu hřiště. Musíme bránit těsně, když bude potřeba. Chybět nesmí rychlý a kvalitní přechod do útoku.

GOAL: Kterého hráče soupeře považujete za nejnebezpečnějšího?


Sergi (Barcelona): Asi Ruuda van Nistelrooye. Je to dobrý zakončovatel rychlých brejků. Ale lze jej použít i při zakládání útoků, když se stáhne do hloubi pole. Sergio Ramos je také při svých výpadech pravou stranou hřiště velmi nebezpečný, ale pokud nastoupí Ronaldinho, bude se muset mnohem více soustředit na obranu. V opačném případě totiž Ronaldinho volného prostoru jistě využije.

Chett (Real Madrid): Nemyslím si, že bych řekl Messiho, i kdyby hrál. Po tom, co se stalo minulý rok, se musíme soustředit, abychom eliminovali chyby. Pokud Messimu něco chybí, rozhodně to je adaptabilita. Iniesta je velký dříč, právě on může být rozdílem mezi oběma týmy. Ale to je můj názor. Ronaldinho může rozhodnout kdykoliv, i když v současnosti není v nejlepší formě. Myslím si, že v současné době je největší hrozbou Eto´o. Zrovna se vrátil po zranění, ale proti Realu hraje vždycky rád. Právě od nás šel totiž do Barcelony, bude se chtít vytáhnout. Když ho dokážeme dobře pokrýt, eliminujeme sílu útoku soupeře.

GOAL: Chtěli byste ho ve svém týmu?


Sergi (Barcelona): Nepotřebujeme nikoho. Van Nistelrooy je skvělý střelec, ale byl by pro nás lepší než Samuel Eto´o? Ne. Co se týče Sergia Ramose, nemyslím si, že by byl v defenzivní činnosti na pravém beku lepší než Carles Puyol, který ukázal, že také umí zaútočit a působit soupeři problémy. Navíc máme i Gianlucu Zambrottu, takže náš kádr je plný různých možností.

Chett (Real Madrid): Když byl Eto´o u nás, ano. Když přestoupil do Barcelony, nebudu lhát, také. Nabízí něco jiného než Ruud a Raúl, kteří jsou stylem hry trochu podobní. Byl by dobrou posilou.

GOAL: Jaké jsou silné stránky vašeho týmu?


Sergi (Barcelona): To je těžká otázka. Máme kvalitní obranu, inkasovali jsme nejméně branek ze všech. Složení našeho útoku je také fantastické. Navíc se ještě vrátil Eto´o.

Chett (Real Madrid):
Dravost, útočnost. Jenom Inter je na tom podle mě lépe, protože je produktivnější. Manchester United a Arsenal na tom také nejsou špatně. Jsme velmi silní ve hře dopředu.

GOAL: A slabé stránky?


Sergi (Barcelona): Nedostatek soustředění se a koncentrace v úvodech zápasů. Hlavně co se týče zápasů venku. Na Camp Nou to tak hrozné není. Doma máme jen velmi málo slabých stránek, ještě jsme tady neztratili ani bod. Kdybych opravdu musel něco najít, tak se musíme naučit hrát proti mužstvům s devítičlennou obranou.

Chett (Real Madrid):
Dominovat držení míče v záloze. Ano, obrana někdy má „momenty Realu Madrid,“ ale tak je to v každém týmu. Máme na čem pracovat, ale pokud záloha dobře podrží míč, ulehčí obraně. Od toho máme Sneijdera, který za zápas přihraje opravdu mockrát. U Gutiho záleží, jestli má svůj den. Diarra není v nejlepší formě, ale rychle se zlepšuje. Gago podrží míč nejlépe ze všech našich hráčů, ale pochybuji, že bude hrát od základu.

GOAL: Koho z vašeho mužstva sledovat?


Sergi (Barcelona): Rozhodně Eto´o. Je zpět, skórovat proti Realu je pro něj velmi důležité. Minulý týden na Mestalle ukázal, že je na tom velmi dobře. Fabio Cannavaro bude mít co dělat, aby Eto´o ubránil.

Chett (Real Madrid): Není se o čem bavit-Robinha. Velké zápasy miluje Raúl, Sergio Ramos bude neoblomný, ale Robinho se chce stát jedním z nejlepších fotbalistů světa. Od doby, co se dozvěděl, že je jeho přítelkyně těhotná, předvádí fantastické výkony. Je ve skvělé formě. Běhá, střílí, centruje. Na pravém beku Barcelony nastoupí asi Puyol, bitva mezi nimi by mohla být skvělá, ale myslím si, že Puyol bude muset hodně faulovat, aby Robinha zastavil.

GOAL: Kterého či které hráče soupeře nesnášíte?


Sergi (Barcelona):
Všechny! Ne, koho ale opravdu nemám rád je Guti, který je nepopulární všude. V minulosti jsem nesnášel Luise Figa a Michaela Laudrupa. Nikdy od nás neměli odejít.

Chett (Real Madrid):
Nemám nikoho vyhraněného, ale je pravdou, že vždycky když vidím hrát Oleguera, směji se. Naneštěstí asi proti nám o víkendu nenastoupí, rád bych totiž viděl, jak si dokáže poradit s Robinhem.

GOAL: Co soupeři závidíte?


Sergi (Barcelona): Jedině to, že jsou čtyři body před námi. Ale to už nebude trvat moc dlouho. Až je přeskočíme, nemusíme se bát vůbec ničeho. Pomohou nám naši skvělí fanoušci, budeme hrát jako vždy-na vítězství.

Chett (Real Madrid): Jejich mládežnický systém. Ten náš je skvělý, ale většina mladých hráčů od nás odchází, což mi vadí.

GOAL: Jaký nejlepší hráč přišel do vašeho týmu z mužstva soupeře?


Sergi (Barcelona): Určitě Luis Enrique, kterého jsme získali zdarma. Přišel a strávil zde své nejlepší roky, stal se miláčkem fanoušků. Proč ho Real nechal jít není dosud objasněno.

Chett (Real Madrid): Luis Figo. To byl hráč! Sice s námi nevyhrál mnoho trofejí, ale už dívat se, jak hraje, byla obrovská radost.

GOAL: Jaký z minulých duelů vám nejvíce utkvěl v paměti?


Sergi (Barcelona): 5-0, Camp Nou, 8. ledna 1994. To byl naprosto nejlepší zápas. Romario vstřelil hattrick. Zničili jsme je. Byl jsem na Camp Nou, nikdy na ten zápas nezapomenu. Z dalších zápasů bych připomněl například vítězství dva roky zpět na San Bernabeu, kdy diváci aplaudovali Ronaldinhovi.

Chett (Real Madrid): Je těžké vybrat jen jedno utkání. Překrásné bylo vítězství 4-2 v roce 2005, potom třeba vítězství 3-0 v roce 2000 bylo také nádherné. Minulou sezónu jsme je porazili 2:0, zápas to byl také perfektní-vyhrál nám vlastně nakonec ligu.

GOAL: Na závěr si tipněte výsledek utkání? Jak ovlivní váš týden?


Sergi (Barcelona): 3-2. Bude to vzrušující zápas s mnoha brankami. Pokud vyhrajeme, budou pro mě svátky skvělé. Pokud ne, budu naštvaný.

Chett (Real Madrid): Kdo ví... Nemyslím si, že uvidíme gólový festival. Myslím si, že Schuster bude chtít začátek ubránit a pak se pokusit skórovat z brejků. Rád bych řekl 1-1, ale abych byl čestný, myslím si, že vyhraje Barcelona. Očekávám ale velkou bitvu, na druhou stranu do konce sezóny může být vše úplně jinak.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Pavel Storzer / goal.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
tizian - 24.12. Odpovědět

BARCELONAK JE NAPROSTO ZAKOMPLEXOVANY, JE MI HO FAKT LITO.

Modrak - 23.12. Odpovědět

Barca-Real 2:2 Smajlík 7

Modrak
PaulMcicetea - 23.12. Odpovědět

na barcelonských nikdy není vidět, že by do toho dávali srdce. nikdy za celou tuhle sezónu Smajlík 12

Filipraul - 23.12. Odpovědět

Da sa sledovat ale musis si stiahnut program...si daj na stahuj.cz a tam napis tvuplayer a potom chod na stranku Rojadirecta.com .....pisem ti len preto aby si videl jak dostanete na ....:D Smajlík 4

Filipraul - 23.12. Odpovědět

Da sa sledovat ale musis si stiahnut program...si daj na stahuj.cz a tam napis tvuplayer a potom chod na stranku Rojadirecta.com .....pisem ti len preto aby si videl jak dostanete na ....:D Smajlík 4

FCB - 23.12. Odpovědět

Nevie niekto kde na internete sa da sledovať tento zápas??? prosím poradte.

FCB
Filipraul - 23.12. Odpovědět

Pozrite sa na to tak...ja viem ze Real urcite nehra najlepsie hlavne niektore kiksy v obrane,nudna hra a tak ale vidno na hracoch ze do hry davaju srdce.AJ minuly rok bol Real pred El Classico odpisovany a pozrite..ty barcaci ledva ze vyrovnali...uznavam kvalitu Messiho...podla mna sme najlepsi futbal hrali za Del Bosqueho a to ako herne tak i vysledkovo takze som nepochopil jeho vyhodenie....vidim to tak na 1:2,minimalne jedna cervena a gol Etoa.

kubo98 - 22.12. Odpovědět

madrid ich znici Smajlík 16 ....jednoznacne

ss - 22.12. Odpovědět

FC KURVALONA !!!

Vavrys - 22.12. Odpovědět

Barcelona zvítězí...není očem pochybovat.Henry sice v této sezoně nezáří,ale je to zabiják,ve velkých zápasech dokáže udeřit!!Etoo je zpět a ve vynikajcí formě.Do pohody se nejspíš dostala i naše obrana.Nula na stadionu Valencie svědčí o mnohém.Pokud ubráníme Robinha...máme to jisté...Barca 4evr Smajlík 17 Smajlík 18

KuLich - 22.12. Odpovědět

Sergi absolutně neuznává soupeře. Podle mě chyba. Jinak to vidím na kříž

KuLich

jj přesně. ten barcák je pěkně namyšlenej. fanoušci realu zase dokázali, že sou lepší Smajlík 1

PaulMcicetea
Jirka - 22.12. Odpovědět

ne jenom ukázali že tomu hovno rozumějí

pipo - 22.12. Odpovědět

BARCAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smajlík 17

Hala Madrid!!! Uvidíme jak to dopadne...doufám ve vítězství Bílého Baletu Smajlík 18

Dante Anderson Tominho
Bohemak - 22.12. Odpovědět

Real ma dalsí 3 body Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

MEzNa - 22.12. Odpovědět

Real vyhraje 3:1 Smajlík 3 Smajlík 3

leo - 22.12. Odpovědět

jj fanousek barcy ma nos pekne nahoru Smajlík 12

leo
Dynamo - 22.12. Odpovědět

Jeste k sestave..neverim ze Rijkaard necha Ronaldinha na lavicce, pri absenci Messiho by to byl az moc luxus...uz se dostava do formy a hrat urcite bude..a rozhodne...bude to krasny zapas

Dynamo
RM - 22.12. Odpovědět

Real Madrid vyhraje !!! Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

peky913 - 22.12. Odpovědět

vnousek realu je mnohem objektivnejsi

jediné utkání PD, které se dá pravidelně sledovat :)... těšim se, vyjímečný zápas.

ronaldo!
Carlos - 23.12. Odpovědět

Pokora?

vamos - 22.12. Odpovědět

celkom normalny fanusik realu..objektivny...ani som nevedel, ze taky existuju..FORCA BARCA!!!

Real - 22.12. Odpovědět

Zato ten fanoušek Barcelony je docela namyšlenej.

miguel - 22.12. Odpovědět

ma byt aj naco Smajlík 7

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články