Zpět na » Primera Division » Atletico i Villarreal postupují z 1. místa

Primera Division - Atletico i Villarreal postupují z 1. místa

Atletico i Villarreal postupují z 1. místa © -

0

20.12. - Přinášíme Vám výsledky španělských mužstev v posledních zápasech základních skupin Poháru UEFA. Atletico doma porazilo Panathinaikos 2:1, Villarreal získal po výhře 1:2 v Aténách nad AEK 3 body. Oba španělské celky se tak jako postupující přidaly k dalšímu úspěšnému mužstvu z Primery División, Getafe

AEK Atény - Villarreal 1:2

Góly:

0-1, m. 40: Mavuba
1-1, m. 67: Rivaldo
1-2, m. 68: Tomasson

AEK: Jurgen Macho; Arruabarrena, Silva, Geraldo, Papastathopoulos; Kone (Manduca, m.60), Nsaliwa (Kafes, m.46), Tozser, Julio César; Liberopoulos, Rivaldo (Pappas, m.82)

Villarreal: Diego López; Josemi, Cygan, Fuentes, Javi Venta; Mavuba, Cazorla (Cani, m.46), Bruno, Matías; Tomasson (Angel, m.89), Rossi (Guille Franco, m.71)

Rozhodčí: Gerald Lehner (AUT); žluté karty: Papastathopoulos, Kafes; Josemi, Diego Lopéz

Diváci: OAKA estadio

Villarreal měl rovněž jako Atletico postup zaručen už před duelem na OAKA estadio. Přesto chtěly žluté ponorky získat tři body, aby klub skončil na prvním místě.

AEK potřebovalo k jistotě postupu remizovat, avšak zápas mezi Fiorentinou a Mladou Boleslaví se vyvinul tak, že Řekové postoupili, přestože prohráli.

Jako první se v utkání radovali hosté. Pět minut před koncem úvodního dějství se prosadit střelou do pravého rohu branky Jurgena Macha záložník Villarrealu, Rio Mavuba.

V osmašedesáté minutě vyrovnal skóre Brazilec Rivaldo překrásnou trefou z přímého kopu. Atény však během chvilky zápas ztratily.

O pouhou minutu později přisoudil tři body na stranu hostí po pasu Guille Franca bývalý spoluhráč Rivalda z AC Milán, John Dahl Tomasson. Dán se dokázal prosadit střelou levou nohou podél Macha.

AEK už se srovnat nepodařilo, Villarreal si vítězství bez větších problémů pohlídal.

Ze skupiny C tedy dál postupují Villarreal, Fiorentina a AEK Atény.

2:1, m. 90: Simao

Atletico: Abbiati; Perea, Zé Castro (Reyes, m. 60), Eller, Antonio López; Luís García, Raúl García, Cléber (Simao, m. 46), Maxi; Forlán, Agüero

Panathinaikos: Malarz; Vintra, Morris, Sarriegui, Fyssas; Simao (Dimoutsos, m. 84), Tziolis, De Mattos; Romero (Ivanschitz, m. 66), Salpingidis (Mantzios, m. 77), Papadopoulos

Rozhodčí: Knut Kircher(GER); žluté karty: Zé Castro, Maxi, Luís García; Tziolis, Romero, Ivanschitz; červené karty: Raúl García

Diváci: Vicente Calderón, 12000

Obě mužstva měla zaručen postup už před zápasem na Vicente Calderón, Atleticu se však podařilo urvat v závěru tři body a postoupit tak z prvního místa.

Domácí nastoupili sice s několika změnami, avšak útočné duo ve složení Agüero-Forlán volno nedostalo. Na straně hostí měl hrozit hlavně Salpingidis, hvězda Panathinaikosu.

Začátek utkání přinesl řadu šancí. Papadopoulose, který šel sám na branku, skvěle vychytal brankář Abbiati. Jen o pár chvil později byla nadějná střela Maximo zblokována.

Další šanci vytvořil pro Raúla Garcíu Agüero, gólem však střela Španěla neskončila. Po asi půlhodině hry chytl Malarz přímý kop Maxiho.

O chvíli později se však skóre měnilo. Katastrofální chvilka v obranných řadách Atletica byla hosty nemilosrdně potrestána.

Antoniu Lopézovi se vůbec nepovedla hlavička, sám před brankářem se tak ocitl Salpingidis. Fabiano Eller počínání útočníka Panathinaikosu sledoval z povzdálí, brankář Abbiati ani nezareagoval.

Atletico tak potřeboval změnu. O poločase přišel na hřiště Portugalec Simao. Z dálky to v úvodu druhé půle zkoušel Raúl García, opět neúspěšně.

Gólově se domácí prosadili poprvé v 75. minutě. Reyes poslal Luísi Garcíovi krásný míč skrz obranu a bývalý hráč Liverpoolu se střelou podél Manarze nemýlil.

V jednaosmdesáté minutě byl vyloučen za ostrý zákrok na Ivanschitze Raúl García, Atletico se však paradoxně dokázalo prosadit i v deseti.

Tři body pro domácí zařídil v nastaveném čase střídající Simao krásnou střelou do branky hostí.

Postupujícími ze skupiny B tedy jsou Atletico, Panathinaikos a Aberdeen.