Zpět na » Primera Division » Getafe – Anderlecht 2:1

Primera Division - Getafe – Anderlecht 2:1

Getafe – Anderlecht 2:1 © -

0

20.12. - Dnes odehrál zápas Poháru Uefa pouze jediný španělský tým. Getafe doma porazilo belgický Anderlecht 2:1 a zajistilo si tak postup do další fáze. V dresu hostí odehráli celé utkání čeští reprezentanti, Jan Polák a Daniel Zítka

Getafe - Anderlecht 2:1

Góly:

1-0, m.4: Pablo Hernández
2-0, m.50: Celestini
2-1, m.91: Thereau

Getafe:
Abbondanzieri; Contra, Cata Díaz, Belenguer, Licht; Celestini (Casquero, m.70), De la Red, Granero, Pablo Hernández (Cotelo, m.60); Manu del Moral; Braulio (Kepa, m.77)

Anderlecht: Zítka; Deschacht, Van Damme, Juhasz, Wasyl (Mpenza, m.53); Biglia, Polák, Goor, Legear (De Man, m.75); Hassan, Thereau

Jak Getafe, tak Anderlecht tedy postupují po zajímavém střetnutí na Coliseum Alfonso Perez do další fáze Poháru Uefa.

První branku utkání vstřelil už ve 4. minutě Pablo Hernandéz. Kmenový hráč Valencie, který je v madridském celku na hostování, vystřelil a míč se odrazil od Juhasze. Brankář hostí, Zítka, už nestačil zareagovat.

Anderlecht měl velkou šanci vyrovnat. Po chybě Caty Diaze se nedokázal gólově Bart Goor.

V první půli spálil další šanci belgického mužstva Thereau, útočník domácích, Braulio, se zase dožadoval po faulu na něj odpískání penalty.

Úvod druhé půle byl pro Anderlecht stejně špatný jako začátek úvodního dějství. Po skvělém centru Pabla Hernandéze se k zadní tyči trefil Celestini.

Anderlecht se snažil odpovědět, do šancí se však dostávali převážně domácí. Jednu z nich spálil Manu del Moral asi po hodině hry.

Belgičané byli za svou útočnou snahu odměněni až na samém konci utkání. V 91. minutě se krásnou střelou prosadil Thereau.

Jak Anderlecht, tak Getafe tedy postupují dál.

Rozhodčí: Nikolay Ivanov (RUS); žluté karty: Granero; Wasyl, Goor, Polák

Diváci: 4000, Coliseum Alfonso Pérez