Zpět na » Primera Division » Výsledky nedělních zápasů 15. kola

Primera Division - Výsledky nedělních zápasů 15. kola

Výsledky nedělních zápasů 15. kola © -

0

10.12. - Barcelona otočila zápas s Deportivem a nakonec zvítězila 2-1. Atlético Madrid si poradilo s Getafe 1-0, Sevilla si po dlouhé době připsala tři body, protože porazila Murcii 3-1. Villarreal podlehl Betisu 0-1 a propadl se na čtvrtou příčku.

Barcelona 2 - 1 Deporitvo

Jestliže si Barcelona chtěla udržet kontakt s vedoucím Realem Madrid, musela bezpodmínečně vyhrát. Ovšem začátek zápasu vypadal přesně opačně. Deportivo se nečekaně jako první ujalo vedení, a to už ve druhé minutě, kdy Christian překonal Valdése dalekonosnou střelou.

Barcelona poté kontrolovala míč, ale hostující hráči výborně napadali její rozehrávku a nepouštěli ji do šancí. Výborně také zdvojovali nebezpečné hráče a Barca na to dlouho nemohla najít recept. Ovšem ve 40. minutě se do pokutového území řítil zleva Iniesta, ale byl zastaven nedovoleně, a proto se kopala penalta. K té se postavil Ronaldniho a bez problémů vyrovnal.

Ve druhém poločase oživilo zápas střídání. Na hřiště přišel Deco a Bojan, kteří přebrali iniciativu. Vedení na stranu domácích pak strhl Xavi, který vstřelil gól v 71. minutě. Skóre 2-1 zůstalo až do konce zápasu a Barcelona tak zůstává na druhém místě, přičemž na první Real ztrácí čtyři body.

Góly: 0-1. Min.2. Cristian 1-1. Min.40. Ronaldinho (p) 2-1. Min.71. Xavi

Sevilla 3 - 1 Murcia

Sevilla po třech prohrách v řadě konečně zvítězila. Na stadionu Ramona Sancheze Pizjuana zavítala Murcia, která v té době měla jen o jeden bod méně než Sevilla.

Utkání začalo pro domácí velice dobře, protože už ve čtvrté minutě vstřelil gól Luis Fabiano. Sevilla poté kontrolovala vývoj zápasu a zbytečně se nepouštěla do útočení. Navíc byla v 58. minutě odpískána penalta, ovšem špatně. Rozhodčí odpískal faul na Kerzhakova, ale ten byl ještě mimo pokutové území. Nicméně rozhodčí rozhodl ve prospěch Sevilly a penaltu proměnil Maresca.

V 65. minutě se ještě pokusili hosté zdramatizovat celý zápas, protože na 2-1 snížil Baiano. Ovšem tři body pro Sevillu pojistil v nastaveném čase znovu Luis Fabiano.

Góly: 1-0. Min.4. Luis Fabiano 2-0. Min.58. Maresca (p) 2-1. Min.65. Baiano 3-1. Min.91. Luis Fabiano

V dalších zápasech podlehl Villarreal Betisu 0-1 a to hlavně díky neuvěřitelných zákroků brankáře Richarda, který pochytal všechny šance Žluté ponorky. V zápase Atlética s Getafe byli vyloučeni čtyři hráči. Celkově nám utkání nabídlo jen jeden gól a tři body pro Atlético