Zpět na » Primera Division » Výsledky sobotních zápasů 15. kola

Primera Division - Výsledky sobotních zápasů 15. kola

Výsledky sobotních zápasů 15. kola © -

0

09.12. - Real Madrid si pojistil vedení výhrou na hřišti Athleticu Bilbao 1-0 a s 35 body je včele ligy. Naopak Valencie znovu nedokázala bodovat naplno, protože v Pamploně získala za remízu 0-0 jen jeden bod.

Athletic Bilbao 0 - 1 Real Madrid

Real dokázal na stadionu San Mamés zvítězit potřetí za sebou. Tentokráte na tom mají zásluhu hlavně Ruud Van Nisterlooy, který ukázal, že umí vyřešit těžké situace pro svůj tým a také Iker Casillas, který zlikvidoval všechny nebezpečné šance domácích hráčů.

Už v osmé minutě se před Casillasem ocitl sám David Lopéz, ale nepřekonal ho. Odpověď Realu byla rychlá. Pozornost domácího brankáře vyzkoušel Raúl a po sléze i Robinho.

Hráči Realu kazili hodně přihrávek a dávali tak Bilbau příležitost k rychlým protiútokům. Ve 30. minutě se opět blýskl zákrokem Iker Casillas, který zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Fernanda Llorenteho.

Gól padl až v 55. minutě. Špatnou přihrávku jednoho z domácích obránců zachytil Van Nisterlooy a ze střední vzdálenosti vyslal na brankáře nechytatelnou střelu. Zbytek zápasu byl už velmi kouskovaný, protože svou roli začaly hrát i emoce. Hráči hodně faulovali a zbytečně se postrkovali.

Real Madrid tak zvýšil svůj náskok na první příčce, zatímco Bilbao se může po dnešním dnu propadnout až na sedmnáctou pozici.

Góly: 0-1. Min.55. Van Nistelrooy

Osasuna 0 - 0 Valencie

Valencie měla komplikovaný týden a v Pamploně si chtěla spravit chuť. Ovšem její hra byla zase bez nápadu a branku soupeře nedokázala výrazněji ohrozit. Na druhou stranu ani Osasuna nedokázala dostat míč do branky, ale měla k tomu hodně příležitostí. Navíc také držela balón na svých kopačkách mnohem více než soupeř.

Osasuna si chtěla udobřit fanoušky, protože ti ji na stadionu Reyna Navarry neviděli zvítězit už pět kol. Ovšem hra obou týmů vypadala, jakoby ani jeden z hráčů neměl žádnou motivaci. Dá se říct, že utkání začalo až v 21. minutě, kdy vyslal střelu Sunny, ale tu bez problémů zlikvidoval brankář Ricardo.

Do konce zápasů měla obě mužstva ještě pár šancí, ale to na konečném skóre 0-0 nic nezměnilo. Valencie pro tuto chvíli zůstává na šesté pozici a Osasuna na jedenácté