Zpět na » Primera Division » Aalborg - Getafe 1:2

Primera Division - Aalborg - Getafe 1:2

Aalborg - Getafe 1:2 © -

0

07.12. - Překrásný gól útočného hráče Getafe, Estebana Granera, znamenal, že španělský celek je kousek od postupu do další fáze Poháru Uefa. Tým z předměstí Madridu si včera dokázal poradit s Aalborgem, kde získal 3 body po výhře 1:2

Aalborg - Getafe 1:2

Góly: 0-1, m.10: Pablo Hernández; 0-2, m.77: Granero; 2-1, m.91: Prica

Aalborg: Zaza; Olesen, Califf, Jakobsen, Martin Pedersen (Olfers, m.57); Enevoldsen (Lindstrom, m.78), Curth, Andreas Johansson, Augustinussen; Risgard (Nomvete, m.57), Prica

Getafe: Abbondanzieri; Contra, Cata Díaz, Belenguer (Mario, m.80), Licht; Celestini (Cortés, m.60), Pablo Hernández, De la Red, Granero; Braulio, Manu del Moral (Albin, m.77)

Rozhodčí: Nicola Rizzoli (ITA); žluté karty: Curth, Enevoldsen, Pedersen; Belenguer, Granero

Diváci: 12000; Nord Arena

Vedení se ujali hosté skrze branku Pabla Hernandeze v 10. minutě. Po gólu Pricy z konce zápasu následovala v šestnáctce Getafe mela, která mohla klidně skončit vyrovnáním. Španělský celek bude muset velmi vydatně poděkovat výtečnému brankáři Abbondanzierimu.

Poté, co mužstvo prohrálo předchozí domácí zápas, Getafe nezbylo nic jiného, než na hřišti Aalborgu získat 3 body. Tím pádem klub odehraje poslední zápas s Anderlechtem bez strachu o výsledek.

Co se týče zápasu s Aalborge, oba týmy předváděly hned od úvodního hvizdu svižný, útočný fotbal, ale Španělé dokázali své šance proměnit v úvodní branku.

Manu del Moral prosvištěl po pravém křídle kolem Martina Pedersena, poslal centr Pablu Hernandezovi, který balón zpracoval na hrudi a vystřelil přesně mezi dva obránce domácích-1:0.

Getafe se tak brzy ujalo vedení, do dalších šancí se dostali postupně Manu, Cata Diaz a Licht.

První šance domácích přišla ve 25. minutě. Jeppe Curth odcentroval míč na zadní tyč, kde čekal Thomas Enevoldsen, ten však vystřelil nad břevno.

Před přestávkou výtečný Prica hlavičkoval v dobré šanci přímo do náruče Abbondanzieriho. Pato se chvíli poté vyznamenal. Skvěle dokázal zastavit přímý kop Kaspera Risgarda.

Druhá půle se nesla v podobném tempu jako dějství první. K vidění byl krásný fotbal.

Do velké příležitosti se dostal opět aktivní Manu, jeho pokus zastavil brankář Zaza. Brankář domácích pak musel předvádět kvalitní zákroky proti střelám Granera, Pabla Hernandeze či Mana.

V 77. minutě přišel nejkrásnější moment celého utkání. Granero získal na půli svého mužstva míč, vyrazil dopředu a z 25 metrů krásnou střelou trefil vzdálenější roh branky Aalborgu.

Před koncem zápasu měl ještě hattrick šancí útočník Prica. V 91. minutě další pokus velmi šťastně proměnil. Střídající Nomvete přizvednul míč a Prica z 8 metrů poslal míč do sítě.

Následný tlak Getafe přečkalo a pravděpodobně se tak zařadí mezi posledních 32 týmů Poháru Uefa.

Kouč Getafe, Michael Laudrup, svůj tým pochválil. „Postoupit mezi posledních dvaatřicet týmů bude pro tento klub skvělý úspěch,“ řekl.

„Úspěch už vlastně byla účast v této soutěži. Půjdeme dál, což je velmi důležité.“

„Stále ještě můžeme postoupit z prvního místa, pokud tedy vyhrajeme nad Anderlechtem,“ dodal Laudrup, který byl obzvláště spokojen s výkonem Estebana Granera.

„Byl to velmi důležitý zápas. Ale stále nám není nic zaručeno. Můžeme být vyřazeni, pokud Hapoel porazí Aalborg tří či čtyřgólovým rozdílem. Myslím si, že se to ale nestane.“

K průběhu zápasu, kdy Getafe dominovalo, přesto se však v samém závěru muselo bát o výsledek, kouč řekl: „Ve fotbale musíte bojovat až do samého konce.“

„Můžete hrát výborně, vyhrávat 0:2, a pak přijde náhodný gól a vy začnete trpět. To je prostě fotbal."

obrázky: zdroj: marca.com