Zpět na » Primera Division » Atletico a Villarreal jdou dál

Primera Division - Atletico a Villarreal jdou dál

Atletico a Villarreal jdou dál © -

0

Dnes 14:33 - Ve včerejším utkáních Poháru Uefa si španělské celky Atletico a Villarreal zajistily postup do další fáze soutěže. Atletico vyhrálo v Kodani 0:2, Villarreal porazil Elfsborg stejným rozdílem

Kodaň - Atletico 0:2

Góly:
0-1, m. 21: Simao; 0-2, m. 62: Agüero

Kodaň:
Christiansen; Wendt, Hangeland, Gravgaard, Jensen; Kvist, Norregaard, Würz (Sionko, min. 54), Hutchinson (Zanka, min. 83); Allbäck, Nordstrand (Almeida, min. 53)

Atletico: Abbiati; Pernía, Eller, Pablo, Antonio López; Luis García, Cleber (Maniche, min. 73), Motta, Simao (Maxi Rodríguez, min. 67); Agüero, Forlán (Raúl García, min. 73)

Rozhodčí: Paolo Dondarini (ITA); žluté karty: Hangeland; Luis García, Motta

Diváci: 33304; Parken de Copenhague

Atletico porazilo dánskou Kodaň brankami Simaa a Aguera.

První branka přišla ve 21. minutě, Agüero přihrál Simaovi, který nechytatelnou ranou poslal míč ke vzdálenější tyči soupeřovy branky.

Poté výsledek Los Colchoneros potvrdil brankou Agüero, který si naběhl na dlouhý balón Motty, obtočil se chladnokrevně kolem Christiansena a poslal míč do prázdné brány.

Trenér Atletica, Javier Aguirre, řekl: „Jsem absolutně spokojen s třemi body.“

„Není lehké hrát s týmem, který brání v 11 hráčích. My jsme to ale zvládli.“

„Přes špatný stav hřiště jsme nikdy nepřestali hrát svůj fotbal.“

Aguirre byl také spokojen s výkony středopolařů, Motty a Clebera. Kouč řekl, že Atletico nemá jen jeden z nejlepších útoků Evropy, ale také jednu z nejlepších záloh.

„Teď se pokusíme porazit Panathinaikos, abychom se kvalifikovali z prvního místa.“

zdroj: marca.com

Villarreal - Elfsborg 2:0

Góly: 1-0, m.2: Tomasson; 2-0, m.51: Tomasson

Villarreal:
Diego López; Ángel, Godin, Cygan, Capdevila (Javi Venta, m.76); Senna (Bruno, m.60), Mavuba, Cazorla, Matías Fernández; Nihat (Guille Franco, m.70), Tomasson

Elfsborg:
Wiland; Mathias Floren, Andersson, Augustsson, Mobaeck; Bajrami (Karlsson, m.81), Ander Svensson, Demi Avdic, Ishizaki; Mathias Svensson (Falk-Olander, m.85), Keene (Berglund, m.81)

Rozhodčí: Alexandru Dan Tudor (RUM); žluté karty: Avdic

Diváci: 10000; El Madrigal

Villarreal porazil Elfsborg dvěma brankami Tomassona.

Dánský útočník předvedl, že se dostává do formy. Už v druhé minutě zápasu se dokázal zblízka prosadit po týmové akci.

Brankář žlutých ponorek, Diego Lopéz, zůstal po prvních 20 minut absolutně bez práce. Zásluhu na tom měl mimo jiné kvalitní individuální výkon Matiase Fernandeze.

Druhou branku zařídil právě on. Překrásně dokázal poslat dánského střelce do výhodné pozice, odkud se útočník Tomasson bez problémů prosadil.

Dán si mohl připsat absolutorium, avšak hattrick odmítl neproměněnou penaltou minutu před koncem.

Trenér Villarrealu, Manuel Pellegrini, řekl: „Dosáhli jsme svého cíle. Chtěli jsme si zajistit postup, což jsme splnili.“

„Uvidíme, ze které pozice nakonec postoupíme. Zápas s Elfsborgem byl komplikovaný, v první půli jsme hráli příliš zmatečně, druhý poločas byl o hodně lepší.“

„Vytvořili jsme si mnoho gólových příležitostí, vzadu jsme také zahráli bez problémů.“