Zpět na » Primera Division » Španělská La Liga řeší problém s údajným rasismem. Hráč Valencie byl v zápase sprostě uražen, jeho tým odešel z hrací plochy.

Primera Division - Španělská La Liga řeší problém s údajným rasismem. Hráč Valencie byl v zápase sprostě uražen, jeho tým odešel z hrací plochy.

Španělská La Liga řeší problém s údajným rasismem. Hráč Valencie byl v zápase sprostě uražen, jeho tým odešel z hrací plochy. © bbc.com - Hráč Valencie Mouctar Diakhaby se stal obětí rasismu.

3

Líbilo se

05.04. - VIDEO Valencie po údajném rasistickém chování soupeře odešla ze hřiště během nedělní porážky v Cádizu, kde prohrála 2: 1 Poté se za 20 minut vrátila k dokončení zápasu. Mouctar Diakhaby zuřivě reagoval po střetu v první polovině s cadizským Juanem Calou a promluvil si i s rozhodčím.

Hráči Valencie opustili hřiště na protest a klub, sdělil, že jeho dvacetičtyřletý hráč Mouctar Diakhaby byl obětí rasistických urážek.

Později se hráči vrátili a pokračovali ve hře, ale bez Diakhabyho, který byl nahrazen. Obránce Valencie Jose Gaya po zápase řekl, že tým musel buď pokračovat ve hře, nebo riskovat odpočet bodů a ještě dodal:

„Diakhaby nám řekl, že slyšel rasistickou urážku, takže jsme všichni odešli ze hřiště. Poté nám bylo řečeno, že musíme hrát, protože kdybychom to neudělali, odebrali by nám tři body a možná by nám bylo sebráno i více bodů.“

„Diakhaby nás požádal, abychom hráli dál. Neudělali bychom to, kdyby si to nepřál. Řekl, že není v dobrém rozpoložení, aby mohl hrát. Je zdrcen.“

Gaya také novinářům sdělil, že slyšel komentář, který Cala řekl Diakhabymu a dodal:

"Byla to velmi ošklivá urážka, kterou nebudu opakovat. Nemohli jsme mluvit s Calou, protože byl střídán. Jsem si jistý, že něco řekl. Bylo to velmi podivná hra. “

Vedení domácího týmu uvedlo, že jsou proti jakémukoli projevu rasismu nebo xenofobie, bez ohledu na to, kdo byl pachatelem, a že tvrdě pracují na vymýcení diskriminace.

„Každý, kdo je vinen z takového přestupku, bez ohledu na to, zda patří do našeho týmu, musí být potrestán,“ uvedlo Cadiz ve svém prohlášení.

Zatímco Cala nebyl v klubovém prohlášení zmíněn, šéf Cadizu Alvaro Cervera řekl, že obránce trvá na tom, že neurazil Diakhabyho.

Cala pro klubový web řekl, že v žádném případě neurážel opozičního hráče.

V pondělí španělská liga uvedla, že odsuzují rasismus ve všech podobách a formách a dodala, že budou aktivní v boji proti zločinům z nenávisti v zemi.

Bereme jakékoliv obvinění z rasismu vážně a budeme spolupracovat s kluby a rozhodčími, abychom učinili vše, co je nezbytné k ochraně hodnot rovnosti a respektu, které převládají v naší španělské profesionální fotbalové soutěži,“ pokračovalo prohlášení La Ligy.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz bbc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 06.04. Odpovědět

Má to ještě cenu sledovat? Todle už není fotbal ale sračka, kde neustále fňukají děti...

Forte02

tři góly, jeden zářez od VARu a jeden rasově motivovanej incident ... bez toho už žádnej dobrej mač nemůže bejt

red_neck

"Řekl, že není v dobrém rozpoložení, aby mohl hrát. Je zdrcen,uražen". Nevyrovnaná, emocemi zmítaná opice, co neustojí pár hloupých slov a jestli vůbec nějaké byly. Tohle je teprve začátek všeho bordelu co přijde.

AVSuvorov

...oni přece hrají pro všechny malé ČERNÉ kluky , jsou na to hrdí atd....ale když mu řekneš že je ČERNOCH tak se totálně psychicky sesype a udělá s tebe rasistu Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong
COKO - 06.04. Odpovědět

Proč má někdo potřebu někomu říkat, že je černoch? Myslíš si, že on to o sobě neví a potřebuje to připomenout? Nebo jaké důvody k tomu vedou?

COKO

Asi je to stejna potreba jako kdyz ti spoluobcan rekne gadzo. Bez tohoto oznaceni bych si take asi nevsiml ze hovorim se spoluobcanem ci co?

HyperioN

...když se ohání tím že jsou hrdí ČERNOŠI proč jim neříkat ČERNOŠI ??? Jde o jistou formu podpory , je na to hrdý tak mu tak říkám. To by ale museli vědět co vlastně chcou pomatenci Smajlík 11

TuffGong

Bavme se věcně - on snad není černoch? Číňan nemá jiné oči než člověk euroasijského původu? Kam to směřuje mě, když se nemůže říct objektivní pravda? To se černoch stydí za to, že je černoch? To snad ne...a pokud ano, je to jeho jen jeho věc. S tímhle prostě nemůžu souhlasit. Odsuzuji rasismus, posuzování lidi podle čehokoliv co nemohou ovlivnit, ale stejně tak odsuzuji novodobé sociální inženýrství. A rasismus v dnešní době je vidět například v USA (zvýhodňování ,,nebilych,,) Hnus.

FotbalFan

To bych take rad vedel jaka je to vlastne narodnost/rasa. Na sidlisti jsou to cikani, na uradech to jsou romove a u TV pri MS v hokeji jsou to cesi... To proste nepochopis...

HyperioN
Wazz - 06.04. Odpovědět

COKO tenhle omezený ostravský buran ti jinak než jak typickej flasteneckej xindl odpovědět nedokáže..zbytečně tu z tou rusofilní panslavistickou svoločí ztrácíš čas.. Smajlík 7 Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
COKO - 06.04. Odpovědět

Hyperion: Ty do toho ale taháš něco zcela jiného, pokud tě chápu správně. Ať chceš nebo ne, nazvat černocha černým, nebo říct mu "černý hajzle" má zkrátka rasistický podtext. Z logického hlediska nevidím jediný důvod, než právě ten rasistický, dávat někomu přívlastek jeho barvy kůže. Proč na to sakra poukazovat? Vždyť to nedává žádný smysl.

COKO
Wazz - 06.04. Odpovědět

megalol..nejsem rasisita, ALE nadávám na černý a udělám si profilovku z opicí a kopačákem aneb starý známý rádoby zakrytý rasismus z dílny omezeného voliče SPD s IQ tekuté stolice... Smajlík 2 Smajlík 2 zbytečný spotřebič už tak vzácného ostravského kyslíku Smajlík 13

Wazz

COKO a to prave ze take neni uplne pravda. Mam souseda cernocha, uz jsme to z prdele resili. Zeptal jsem se ho jak on reaguje a bere to, kdyz ho ve spolecnosti nazve cernochem. Odpoved? No podle toho jakou ma naladu. Je to spravne oznaceni v cestine, takze v poho, ale kdyz nema naladu, vezme to klidne jako haneni, nadavku a klidne i jako rasismus. A volba je dnes jen na nem jak to na neho pusobi, ty nezajem...

HyperioN
Reklama
Reklama
Nejnovější články