Zpět na » Primera Division » Výsledky sobotních zápasů 14. kola

Primera Division - Výsledky sobotních zápasů 14. kola

Výsledky sobotních zápasů 14. kola © -

0

02.12. - Katalánské derby mezi Espanyolem a Barcelonou skončilo remízou 1-1. Almería zaskočila Sevillu a porazila ji 1-0. Naopak Real Madrid si zajistil první příčku i pro další kolo, protože porazil Racing Santander 3-1.

Espanyol 1 - 1 Barcelona

V tomto zápase dominovalo každé mužstvo jeden poločas. V prvním poločase to byla Barcelona, která měla hlavně ze začátku ze hry mnohem více. Hned v páté minutě rozehrál skvělou akci Messi, která skončila gólem Iniesty v brance Kameniho.

Espanyol sice později vyrovnal hru a měl i několik dobrých příležitostí ke vstřelení gólu, ale žádná akce se domácím hráčům v prvním poločase nepodařila dotáhnout do zdárného konce.

Barcelona po výborném začátku pak v druhé půli trochu zvolnila a Espanyol naopak začala více kousat. Vyrovnávací gól vstřelil v 68. minutě Coro a tento stav zůstal až do konce utkání.

Ronaldinho začal zápas už podruhé za sebou jen na lavičce. Do hry se podíval až v 18. minutě druhé půle, kdy vystřídal mladičkého Bojana. Barcelona je s 28 body na druhém místě, ale dnes ji může ještě předskočit Villarreal.

Góly: 0-1. Min.5. Iniesta 1-1. Min.68. Coro

Real Madrid 3 - 1 Racing Santander

Real Madrid bude, díky výhře 3-1 nad Racingem, i po 14. kole stále na čele Primera división. Ze stadionu Santiaga Bernabea se stává nedobytná pevnost, protože na něm Real zatím ze sedmí zápasů sedmkrát vyhrál.

V tomto utkání se skvěle prezentoval kapitán Realu Madrid, Raúl. Ten už ve třetí minutě poslal domácí do vedení. Hráči Racingu už věděli, že jim teče do bot, protože za nedlouho (v 10. minutě) si dal vlastní gól Sánchez.

Hosté ale ještě neskládali zbraně a pokoušeli se o vstřelení branky. Ovšem v 69. minutě už na 3-0 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Raúl. V 72. minutě pak alespoň snížil na 3-1 Munitis.

Góly: 1-0. Min.3. Raúl 2-0. Min.10. S. Sánchez (vlastní) 3-0. Min.69. Raúl 3-1. Min.72. Munitis

Almería 1 - 0 Sevilla

Almería překvapila Sevillu a porazila ji 1-0 gólem, který padl až v samotném závěru utkání. Sevilla tak nenavázala na výhru v lize mistrů s Arsenalem a v tabulce se stále propadá níž a níž.

Sevilla sice měla několik dobrých příležitostí, ale všechno vychytal brankář Diego Alves, který je normálně náhradníkem, ale proti Seville ukázal své kvality. Navíc byl ve 46. minutě vyloučen Daniel Alves a nechal svůj tým hrát celý druhý poločas v oslabení.

To povzbudilo domácí, kteří nakonec dokázali vstřelit vítězný gól. V 87. minutě zajistil pro Almeríi tři body Santiago Acasiete.

Góly: 1-0. Min.86. Acasiete

Real Madrid CF Real Racing Santander Santander 3:1 (2:0)
Unión Deportiva Almería Almería Sevilla FC Sevilla FC 1:0 (0:0)
Espanyol Barcelona Espanyol FC Barcelona Barcelona 1:1 (0:1)