Zpět na » Primera Division » Rijkaard: A dost!

Primera Division - Rijkaard: A dost!

Rijkaard: A dost! © blogfutbolero.com - kouč Barcelony

0

02.12. - Kouč Barcelony, Frank Rijkaard, nebyl spokojen s tím, že jeho tým povolil ve včerejším městském derby s Espanyolem soupeři urvat bod. Zápas na Montjuic skončil remízou 1:1

Barcelona tak na první Real ztrácí čtyři body, co hůř, bilance klubu v zápasech mimo Camp Nou je mizerná-jedno vítězství ze sedmi zápasů.

Rijkaard, jehož dny v katalánském velkoklubu se zdají být sečteny, pokud se něco nezmění, připustil, že tento nelichotivý trend je třeba zastavit.

„Musíme už konečně ukončit tuto hrozivou bilanci a začít vyhrávat i venku,“ řekl. „Pracujeme na tom.“

„Po prvním poločase jsem si myslel, že bychom mohli vyhrát. Nakonec jsme tady nechali dva body. Ze zápasu mi ale zůstalo mnoho pozitiv.“

„Dominovali jsme, měli šance. V druhé půli byl Espanyol mnohem agresivnější a ukázal skvělou formu.“

„Nezavršili jsme zápas tak, jak jsme měli. Obrana hrála příliš hluboko, útok byl zase příliš vysunutý, tím vznikla mezera, za kterou jsme poté zaplatili.“

„Kdybychom byli trpělivější, vše mohlo dopadnout jinak.“

Fakt, že Barcelona neukončila utkání už v první půli, bylo jenom její chybou. V druhém poločase přišel na hřiště Ronaldinho, nepředvedl však mnoho.

„Zlepšuje se, jeho přístup je dobrý a také se cítí lépe fyzicky,“ řekl o Brazilci Rijkaard.

Nakonec nizozemský trenér připustil, že byl nespokojen se zakončením Lionela Messiho. Argentinec měl úžasný první poločas, avšak v druhé půli se postupně ze hřiště vytratil. Navíc nebyl schopen proměnit šance z konce utkání.

„Jeho držení míče je skvělé, on je opravdu výtečný, ale kdyby byl zkušenější, vyhráli bychom,“ uzavřel rozhovor Rijkaard.