Zpět na » Primera Division » Van Basten: De Ligt měl přestoupit do Španělska

Primera Division - Van Basten: De Ligt měl přestoupit do Španělska

Van Basten: De Ligt měl přestoupit do Španělska © goal.com - Matthijs de Ligt

1

Líbilo se

07.08. - Legendární nizozemský útočník není zastáncem toho, že jeho krajan přestoupil loni v létě z Ajaxu do Juventusu Turín. Podle bývalého útočníka AC Milán nezaznamenal hráč očekávaný progres a přestup do Itálie pro něj nebyl tou správnou volbou. Pokud by se dvacetiletý obránce rozhodl pro transfer do jiného elitního evropského klubu, který měl o jeho služby zájem, dařilo by se mu lépe.

„Nemyslím si, že de Ligt je o něco lepší, než byl v Ajaxu v minulé sezoně," uvedl Nizozemec pro Ziggo Sport.

De Ligt by se naučil mnohem víc, kdyby se připojil k týmu jako Barcelona, Real Madrid či Manchester City. Hrál by v zajímavější lize než Serie A, která má nižší kvalitu ve srovnání s těmi, které jsem zmínil."

Bývalý nizozemský reprezentant si také myslí, že se hráč zlepší, když bude nastupovat po boku Giorgia Chielliniho:„Chiellini je skutečný týmový hráč, zatímco Bonucci dělá svou vlastní věc. Není tak organizovaný a neříká Matthijsovi, co by měl dělat na trávníku. Chiellini také pomáhá svým spoluhráčům během zápasu," vysvětlil.

Matthijs de Ligt se loni v létě stal jedním z nejdražších defenzivních hráčů historie, když za něj Juventus zaplatil astronomických 75 milionů eur. Odchovanec Ajaxu Amsterdam se v průběhu podzimu dopustil řady chyb, které ho na čas vyřadily ze základní sestavy a od fanoušků a novinářů se mu dostalo kritiky. V základní sestavě jej nahradil Merih Demiral, který však utrpěl vážné zranění a de Ligt tak opět dostal šanci. Za Juventus prozatím posbíral 38 startů a na svém kontě má i 4 góly.

Gabriela Průšová / sport.sky.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 07.08. Odpovědět

Přišel z lehčí ligy a musí se ještě dost učit aby byl jak Chiellini. Pokud bude na sobě pracovat, tak bude top a nejradši bych ho viděl vedle Chielliniho a ne vedle dřevaka Bonnuciho.

Forte02
Reklama
Reklama
Nejnovější články