Zpět na » Primera Division » Souboj prvního s posledním dopadl podle očekávání, Katalánci si na čele vybudovali pětibodový náskok

Primera Division - Souboj prvního s posledním dopadl podle očekávání, Katalánci si na čele vybudovali pětibodový náskok

Souboj prvního s posledním dopadl podle očekávání, Katalánci si na čele vybudovali pětibodový náskok © marca.com - Messi z penalty pečetil vítězství Barcelony

1

17.06. - REVIEW První Barcelona hostila v rámci 28. kola na Camp Nou poslední Leganés. Katalánci překvapení nedopustili, po branách Fatiho a Messiho zvítězili 2:0 a na čele tabulky si vypracovali pětibodový náskok, Real ovšem má svůj zápas ještě před sebou.

Barcelona - Leganés 2:0

Branky: 42. Fati, 69. Messi (pen.)

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto (54. N. Semedo), Piqué (73. Umtiti), Lenglet, Firpo - Rakitić, Busquets (63. Arturo Vidal), Arthur (73. Puig) - Messi (C), Griezmann, Fati (54. L. Suárez).

CD Leganés: Cuéllar - Bustinza (C), Tarín, Awaziem, J. Silva (71. Kévin Rodrígues) - Recio (85. Gil), R. Pérez - Ruibal, Mesa (46. Assalé), Eraso (63. Amadou) - Guerrero (71. Carrillo).

Katalánci zahájili zápas aktivněji, ale byli to hosté, kteří se dostali do prvních velkých příležitostí. Nejprve Charles Lenglet zabránil Guerrerově střele v cestě do brány až na čáře, o dvě minuty později zase ter Stegena zachránila po Bustinzově ráně branková konstrukce.

Hosté své šance nevyužili, a tak trestala Barcelona. Ve 42. minutě Firpo zdržel balón proti dvěma protihráčům a přihrál vedle sebe stojícímu Ansu Fatimu, za jehož přízemní ránou k pravé tyči se Cuéllar natahoval marně.

Skóre otevřel sedmnáctiletý Ansu Fati (zdroj: marca.com)

Zvýšit vedení se krátce po uplynutí hodiny z utkání podařilo Griezmannovi, avšak radost domácích netrvala příliš dlouho, videorozhodčí totiž odhalil ofsajdové postavení přihrávajícího Semeda. Dlouho ale Setiénovi svěřenci smutnit nemuseli, v 69. minutě totiž sudí nařídil po Pérezově faulu penaltu, kterou Lionel Messi proměnil s velkým přehledem.

Více branek nepadlo, v samotném závěru ještě inkasoval za zbytečné řeči a gesta červenou kartu hostující trenér Javier Aguirre. Barcelona porazila poslední tým tabulky 2:0 a na čele si vytvořila na Real pětibodový náskok. Bílý balet ale má utkání 28. kola ještě před sebou, ve čtvrtek přivítá na domácím stadiónu Valencii. Leganés se kvůli remíze Espanyolu propadlo na poslední místo, avšak nic není ztraceno, za sedmnáctou Celtu zaostává o pouhé tři body.