Zpět na » Primera Division » Argentina by z Martínezova přestupu do Barcelony profitovala, tvrdí reprezentační trenér

Primera Division - Argentina by z Martínezova přestupu do Barcelony profitovala, tvrdí reprezentační trenér

Argentina by z Martínezova přestupu do Barcelony profitovala, tvrdí reprezentační trenér © 90min.com - Lautaro Martínez je velkým příslibem i pro argentinskou reprezentaci

0

Líbilo se

04.06. - Jedna z nejvíce propíraných transferových ság uplynulých měsíců nabírá nových rozměrů. Útočník Lautaro Martínez by si přál vyměnit Inter Milán za Barcelonu, jeho plán ovšem nabírá kvůli jednání současného zaměstnavatele výrazné trhliny. V přestupu jej však podporuje mimo jiných i kouč reprezentačního výběru Argentiny.

Oblékne skutečně dvaadvacetiletý snajpr dres Barcelony? To je otázka za všechny peníze. Již začátkem jara zahraniční média informovala o Martínezově záměru odejít za věhlasnějším angažmá. Jako nejvážnější zájemce se rychle vykrystalizovala Barcelona, Inter ale o prodeji nechce ani slyšet.

Sportovní ředitel milánského velkoklubu se nedávno vyjádřil, že jediná cesta k Martínezově koupi vede přes výkupní klauzuli. Ta v hráčově aktuálním kontraktu činí 110 miliónů eur, její platnost však skončí již 15. července. Potenciální zájemci včetně Katalánců tedy musejí jednat bez zbytečných průtahů.

Pro nás by byl Martínezův přestup do Barcelony výhodou. Spolupráce s Lionelem Messim i na klubové úrovni by mu jistě prospěla,” řekl lodivod argentinské reprezentace Lionel Scaloni pro tamní TyC Sports. „Stále se však jedná o mladého fotbalistu, má se co učit. I v Barce by musel nejdříve zabojovat o místo v sestavě.

Martínez si může pokládat za vzor slavného kolegu Lionela Messiho

Lautaro potřebuje čas, aby se vypracoval na úroveň svých krajanů typu Sergia Agüera. Má před sebou zářnou budoucnost, ale musí se ještě zlepšit,” uzavřel Scaloni rozhovor na žhavé téma.

Odchovanec Racing Clubu je dle španělských zdrojů již delší dobu domluvený na konkrétních platových podmínkách, které by jej v Katalánsku čekaly. Astronomická suma 110 miliónů eur se však během ekonomické krize neutrácí snadno a úřadující španělský mistr by musel investici takového rázu pečlivě zvážit.

Inter naopak musí doufat, že pokud za Martíneze opravdu nikdo nenabídne požadovanou částku, samotný hráč nezačne vzdorovat. Z minulosti známe množství případů, kdy neuskutečněný odchod z klubu trvale poznamenal fotbalistův vztah s vedením. Podstupovat podobné riziko nemusí být pro Nerazzuri to pravé a alespoň drobné svolení z vysokých požadavků stojí za zvážení.

Vojt?ch Olšr / goal.com, football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 05.06. Odpovědět

ho bude muset platit Messi ze svýho pač katalánci nemají ani floka..socky Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články