Zpět na » Primera Division » Barcelona lanaří Pjaniće, chybí ji však finanční prostředky. Juventus se obchodu nebrání

Primera Division - Barcelona lanaří Pjaniće, chybí ji však finanční prostředky. Juventus se obchodu nebrání

Barcelona lanaří Pjaniće, chybí ji však finanční prostředky. Juventus se obchodu nebrání © 90min.com - Zamíří Miralem Pjanić do Barcelony?

1

Líbilo se

12.05. - Fotbalový trh v uplynulých měsících zasáhla neočekávaná ekonomická krize a většina klubů počítá každé euro. Přestupové spekulace ale ani přesto neutichají, zejména španělské celky se zatím jeví jako velmi aktivní. Barcelona soustředí svou pozornost do Serie A, kde má krom Lautara Martíneze rozpracovanou dohodu také s Miralemem Pjanićem.

O přesunu bosenského středopolaře do Primera División se mluvilo již delší dobu, teď ale Pjanićovo stěhování konečně nabývá reálných obrysů. Katalánci zařadili dlouholetou oporu Juventusu mezi své hlavní cíle a pokusí se ještě letos dotáhnout zajímavý obchod.

Původní záměr Barcelony byl podle zahraničních médií nabídnout Staré dámě svého Arthura Mela, tedy výměnu kus za kus. Brazilský fotbalista ale nehodlá v dohledné době opustit Camp Nou, jak ostatně sám minulý týden prohlásil.

Viceprezident Blaugranas Jordi Coroner přiznal, že koronavirová pandemie ztenčila finanční možnosti jeho klubu až o 140 miliónů eur. Za prioritu navíc na pobřeží Středozemního moře považují příchod útočníka Interu Lautara Martíneze.

V případě, že se přestup argentinského snajpra opravdu stane skutečností, Barceloně zbyde na Pjaniće jen velmi omezená suma peněz. Mnohem reálnější se tak v tento moment jeví poupravený směnný obchod, který pravděpodobně bude ze španělské strany zahrnovat více hráčů.

Pjanić už proti Barceloně v minulosti několikrát nastoupil

Z aktuálního kádru Barcy se nejméně cenní fotbalisté vybírají jen těžko, jména několika „favoritů” už se ovšem v jednáních probírala. Dvojici záložníků Vidal, Rakitić končí po příští sezóně smlouva a ani jeden už nefiguruje v dlouhodobějších plánech trenéra Quique Setiéna. V úvahu připadají také Carles Aleñá a Jean-Clair Todibo, kteří letos hostují v Betisu Sevilla, respektive Schalke 04.

Důležité však pro Barcelonu je, že Juventus se neštítí uzavření dohody. Miralem Pjanić už si přeci jen v Turíně odkopal své. Před přestupem do Juve v roce 2016 hrál také za AS Řím, Olympique Lyon a jako mladíček jednu sezónu za Méty. Ve 30 letech patří mezi nejlepší záložníky na světě.

Vojt?ch Olšr / espn.in, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Další Barcelonská spekulace, která mi vůbec nedává smysl, Pjanič je hráč do základu, takže mi chcete říct, že Barca chce mít zálohu Pjanič, Busquets, De jong...to by byla snad nejdefenzivnější záloha, co jsem kdy viděl, mělo by to za následek to, že by dostávali málo golů, ale zároveň jich málo dávali...takže za mě mimo, já bych dal Arthura do základu, jakožto playmakera, prodal bych Rakitiče, Vidala a koupil bych jednoho box to box záložníka, který by byl srozuměn s tím, že bude na lavičce

Tomguncz9

Mladého nadějného Arthura vyměnit za hráče který mu je 30....prostě debilovi na od našeho vedení....už aby všichni vypadli. Volby za dveřmi, ale z mého pohledu ještě příliš daleko.

Messi777

pjanice bych nepoustel. kazdy na nem stavel, coz sarri nedela. sarri se ale nedozije konce pristi sezony v juve

ovmartin23
Forte02 - 13.05. Odpovědět

Jenže Pjanič už nějaký ten rok nehraje to co má a Juve potřebuje kvalitu a spolehlivost a to hned. Ta zaloha je fakt špatná

Forte02
Reklama
Reklama
Nejnovější články