Zpět na » Primera Division » Real Madrid poslal nabídku za Aubameyanga. Arsenal se musí rozhodnout do poloviny června

Primera Division - Real Madrid poslal nabídku za Aubameyanga. Arsenal se musí rozhodnout do poloviny června

Real Madrid poslal nabídku za Aubameyanga. Arsenal se musí rozhodnout do poloviny června © 90min.com - Přesune se Aubameyang do Madridu?

1

Líbilo se

11.05. - Co bychom bez něj dělali? To si říkají snad všichni fanoušci Arsenalu. Branky Pierra-Emericka Aubameyanga, který od letoška dělá Kanonýrům kapitána, častokrát tahají londýnský velkoklub z bryndy. Přes nadcházející léto by však gabonský forvard mohl změnit dres. Podle zahraničních zdrojů se mezi zájemci vyjímá Real Madrid.

Tak všestranných útočníků po světových trávnících neběhá mnoho. Aubameyangova rychlost se dlouhodobě řadí mezi úplnou špičku, ve fyzičtější Premier League navíc zapracoval na zakončování. Ve 30 letech je na vrcholu sil. Jeho přítomnost znepříjemní život sebelepšímu obránci.

Arsenal sice zažívá další nepovedenou sezónu, právě Aubameyang však drží severolondýnský celek nad vodou. Přestože se většinu času pohybuje na pozici levého křídla, v probíhajícím ročníku zaznamenal hned 17 ligových gólů. To odpovídá asi 42% vstřelených branek celého týmu.

Na Emirates Stadium si ale francouzský rodák možná už pomalu balí kufry. Smlouvu má v červené části hlavní města do června roku 2021 a vzhledem k finanční nejistotě uplynulých měsíců se její brzké prodloužení nezdá pravděpodobné. Nastalé situace se podle všeho pokusí využít Real Madrid.

Aubameyang s Danim Ceballosem

Královský celek se již delší dobu potýká s neatraktivní ofenzivní hrou a před příštím ročníkem by své útočné řady rád posílil. Některá média tvrdí, že Bílý balet už dokonce Arsenalu předložil svou finální nabídku. Gunners přitom musí učinit finální rozhodnutí do 15. června.

Součástí dohody by se mohl teoreticky stát také Dani Ceballos, jenž letos v týmu Mikela Artety hostuje. Španělský středopolař ale již několikrát avizoval, že se hodlá porvat o své místo na Santiago Bernabéu a další angažmá za hranicemi nepřipadá v úvahu.

Do Aubameyangovy hlavy také nevidíme. Bývalý snajpr Borussie Dortmund je ve fanouškovském táboře Kanonýrů oblíbencem a dávnější přestupové spekulace několikrát popřel. Teď mu ale nejspíše nezbývá, než uposlechnout rozhodnutí Arsenalu, kterému by jistě v období ekonomické krize přišly milióny navíc vhod. Kdyby se totiž obě strany neshodly na podmínkách nového kontraktu, Aubameyang s tržní hodnout 56 miliónů eur by mohl odejít po sezóně 2020/21 zadarmo.

Vojt?ch Olšr / mirror.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Další zbytečný nákup strýčka Florentina.

Prasemiro

A kdo kdy zbytečný nákup neudělal? Tím netvrdím že Aubameyuang by byl zbytečný nákup

PepikzHane

za mesic ma 31 let. ja bych ho za ty prachy prodal

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články