Zpět na » Primera Division » Jestli si Barcelona nechá Coutinha, zaplatí 50 miliónů eur. Jak se Katalánci rozhodnou?

Primera Division - Jestli si Barcelona nechá Coutinha, zaplatí 50 miliónů eur. Jak se Katalánci rozhodnou?

Jestli si Barcelona nechá Coutinha, zaplatí 50 miliónů eur. Jak se Katalánci rozhodnou? © 90min.com - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

08.05. - Když nadaný Brazilec v lednu 2018 přicházel z Liverpoolu, fanoušci Barcelony v něm viděli novou hvězdu. Někoho, kdo po odchodu Neymara pozvedne standard ofenzivní hry týmu, který musel častokrát tahat z bryndy přetížený Lionel Messi. Coutinho ovšem pohořel a teď přidělá svému zaměstnavateli nové starosti.

Za 145 miliónů eur se od rodáka z Ria de Janeira jistě čekalo na Camp Nou mnohem více. V dresu katalánského velkoklubu stihla technicky skvěle vybavená desítka odehrát 76 zápasů, v nichž se však zmohla pouze na 21 gólů a 11 asistencí. Na Coutinha postupně zanevřelo vedení, fanoušci i trenér Valverde.

Což o to, první půlrok na Pyrenejském poloostrově ještě v podání nevysokého fotbalisty vypadal nadějně. Deset soutěžních branek a šest nahrávek, to byl slušný rozjezd do španělského angažmá. Když ale následující ročník přinesl téměř totožná čísla za podstatně větší porci zápasů, Coutinhův osud v Primera División se zdál alespoň prozatím zpečetěn.

V probíhající sezóně odchovanec Vasco da Gama hostuje v Bayernu Mnichov, ani zde ale nenašel ztracené štěstí. Nestabilita výkonů jej vyřadila ze základní sestavy a bavorský gigant nehodlá uplatnit výkupní klauzuli v hodnotě 120 miliónů eur. Takovou částku si ostatně vzhledem k ekonomické krizi může dovolit jen málokdo.

Coutinho ve službách Bayernu

Těžké rozhodování tedy po dohrání evropských soutěží čeká Coutinhovu domovskou Barcelonu. Prvotním záměrem bylo loňského vítěze Copa América co nejrychleji prodat dále, jenže zájemce se zatím hledá marně. Požadovaná částka 80 miliónů eur kupce nenalákala. Katalánci ovšem stále věří, že některý z gigantů Premier League, kde Coutinho úspěšně působil v dresu Liverpoolu, ještě svůj postoj přehodnotí.

Kdyby nepřišla žádná nabídka na trvalý přesun, španělský mistr se s největší pravděpodobností spokojí s dalším hostováním. Zde už je šance na úspěšnou dohodu o poznání vyšší, co když ale o Coutinhovy služby nebude nikdo stát?

Pak nezbývá Barceloně, než si někdejšího psance nechat a dát mu druhou šanci. Současný kouč Quique Setién ostatně nedávno mluvil o tom, že Coutinhovi neseděla pozice na křídle a on sám by mu raději dal prostor ve středové řadě.

Jestli se ale Blaugranas rozhodnou zkusit bývalého hráče Interu Milán v novém herním systému, bude je to něco stát. Roční gáže brazilského reprezentanta činí 30 miliónů eur. Do hry by navíc pravděpodobně vstoupila klauzule 20 miliónů, které by musela Barcelona vyplatit Liverpoolu v případě, že Coutinho dosáhne v dresu Barcelony 100 soutěžních utkání. Do zmíněného milníku zbývá Jihoameričanovi 24 startů.

Jak se tedy celá tato propletená situace vyvrbí? To asi nemůže vědět nikdo, jasné však je, že osud Coutinha výraznou měrou ovlivní také ekonomiku Barcelony. Po konci koronavirové pandemie totiž bude každé euro drahé.

Vojt?ch Olšr / marca.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články