Zpět na » Primera Division » Suárezův návrat do Jižní Ameriky? O snajprovy služby je zájem v Argentině

Primera Division - Suárezův návrat do Jižní Ameriky? O snajprovy služby je zájem v Argentině

Suárezův návrat do Jižní Ameriky? O snajprovy služby je zájem v Argentině © Goal.com - Jak dlouho ještě Suárez vydrží v barcelonském dresu?

0

Líbilo se

02.05. - Podle některých expertů už má uruguayský forvard svá nejlepší léta za sebou. Luis Suárez sice letos dokázal vsítit úctyhodných jedenáct ligových gólů, stále se však zotavuje ze zranění kolene a údajně zatoužil po exotičtějším angažmá. Jeho jméno se během uplynulých týdnů skloňovalo ve spojitosti s více kluby. Figuruje mezi nimi také argentinské San Lorenzo.

V lednu oslavil své 33. narozeniny a pomalu spěje do důchodového věku. Fotbalově se mezi mladšími kolegy jistě neztrácí, ve většině případů je dokonce převyšuje, v Barceloně už ale přeci jen působí šestým rokem. Otázkou navíc zůstává, v jaké formě se vrátí po potížích s kolenem, které jej ostatně v lednu poslalo na operační sál.

Zahraniční média hojně spekulují o přestupu do méně kvalitní ligy, kde si však přijde na možná ještě lepší peníz než v Katalánsku. Nějakou dobu se mluvilo o MLS, nyní se ovšem přemítá nad jeho přesunem zpět na rodný kontinent.

Velkou nápovědu dal fanouškům Bernardo Romeo, bývalý trenér argentinského celku San Lorenzo. „Fotbal je v naší zemi na vysoké úrovni, šance, že přijde hráč jako Suárez jistě existuje. Kdyby se to opravdu stalo, měl bych obrovskou radost,” řekl kouč, který se stále udržuje v kontaktu se svým bývalým zaměstnavatelem.

Hlavní roli hraje ve vyjednáváních klubový prezident Marcelo Tinelli. Ten po příchodu čtyřnásobného vítěze španělské Primera División moc touží a věří, že mu Argentina má co nabídnout. Suárezovi za rok končí smlouva a i kvůli ekonomické krizi klesla jeho tržní hodnota na „pouhých28 miliónů eur.

S Luisem jsem se o San Lorenzu jednou dávno bavil. Má k tomu mužstvu speciální vztah. V roce 2001 nám jako malý kluk fandil, když jsme skončili pátí v nejvyšší soutěži. Moc mě to tehdy potěšilo,” přidal Romeo.

CA San Lorenzo de Almagro sídlí stejně jako většina argentinských fotbalových klubů v hlavním městě Buenos Aires. Založen byl v roce 1908 a sbírka dvanácti prvoligových titulů jej řadí mezi nejúspěšnější týmy. Před šesti lety se dokonce tradičnímu celku podařilo vyhrát Pohár osvoboditelů, jihoamerickou obdobu Ligy mistrů.

Vojt?ch Olšr / sport.es, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články