Zpět na » Primera Division » Ronaldo Realu nepomůže. Bílý balet s protekcí své bývalé hvězdy počítat nemůže

Primera Division - Ronaldo Realu nepomůže. Bílý balet s protekcí své bývalé hvězdy počítat nemůže

Ronaldo Realu nepomůže. Bílý balet s protekcí své bývalé hvězdy počítat nemůže © FotbalPortal.cz - Mohamed Salisu a Dayot Upamecano

1

Líbilo se

30.04. - V posledních dnech probleskly v médiích informace o zájmu madridského Realu o získání francouzského stopera Dayota Upamecana z Lipska. Jenže mladý zadák nyní preferuje novou smlouvu ve stávajícím angažmá a Bílý balet si proto za něj vyhlédl náhradu.

Dayot Upamecano se měl stát potencionální posilou pro Real Madrid v nadcházejícím přestupovém období. Nicméně čerstvé zprávy serveru Sky Sports hovoří o tom, že se mladý Francouz nikam stěhovat nehodlá a raději podepíše vylepšenou smlouvu. Tím překazil plány nejen madridskému klubu, ale mnoha dalším. O přestup Upamecana stála třeba i Barcelona, ve hře byly oba kluby z Manchesteru, blízko transferu byl ale zejména Bayern Mnichov. V jeho případě se předpokládalo, že je dohoda na spadnutí.

Real Madrid si proto našel náhradu, jiného mladíka, který vtrhl do španělské La Ligy jako vítr. Mohamed Sailsu, 21 letý ghanský stoper, totiž teprve loni povýšil z béčka Realu Valladolid, ale pouhých 28 odehraných zápasů stačilo, aby se stal hvězdou týmu a rovněž velkým lákadlem pro kluby zvučných jmen.

Jde o velmi lákavé zboží. Jeho výkupní klauzule je totiž na současné poměry neskutečně nízko, činí jen 12 milionů eur. Ve Valladolidu už jsou v podstatě smíření s tím, že hráč novou sezónu v jejich týmu nezačne. „Chceme, aby tady hráč pokračoval a budeme se o to snažit. Ale jestli se rozhodne pro jiný skvělý projekt, klub zájemce odkáže na výkupní klauzuli. Nabídky jsou z Premier League, dvě z Francie, tři z Itálie, ptali se i bundesligové kluby. Ze Španělska je konkrétní jedna," uvedl sportovní ředitel Valladolidu Miguel Ángel Gómez.

Tuší se, že se jedná o Real Madrid. Některé deníky dokonce psaly o tom, že Los Blancos mají preferenční právo na ghanského obránce, vzhledem k dobrým vztahům mezi oběma kluby. Prezidentem Valladolidu je někdejší útočník Realu Ronaldo, navíc madridský celek ochotně posílá hráče na stadion Pucela na hostování. Nicméně ve skutečnosti nikdo na Salisua přednostní nárok nemá.

„Real Madrid nemá na Salisua přednostní právo. Nabídky na hráče přišly, ale žádný klub nemá přednost," uvedl Miguel Ángel Gómez.

V médiích se spekuluje, že kromě Realu Madrid má o hráče zájem Atlético, Valencia, Sevilla, Manchester United, Arsenal, PSG a další kluby z Bundesligy.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články