Zpět na » Primera Division » Chelsea mění plány. Lampard si vyhlédl jinou posilu, Coutinho už není priorita

Primera Division - Chelsea mění plány. Lampard si vyhlédl jinou posilu, Coutinho už není priorita

Chelsea mění plány. Lampard si vyhlédl jinou posilu, Coutinho už není priorita © FotbalPortal.cz - Frank Lampard si údajně vyhlédl namísto Coutinha jinou posilu

1

Líbilo se

28.04. - Potencionální přesun brazilského záložníka Philippeho Coutinha do londýnské Chelsea plnil přední stránky novin posledních pár dnů. Jenže nic se nejí tak horké, jak se uvaří a podle všeho ani zájem Blues o odpadlíka Barcelony nebyl tak žhavý, jak se mohlo zdát. Manažer Lampard se totiž poohlíží po jiné posile.

Nejdražší posila historie Barcelony v dresu azulgranas díru do světa neudělala. Philippe Coutinho nesplatil investovaných 145 milionů eur, které vedení zaplatilo v lednu 2018 Liverpoolu a že by se jeho další budoucnost odehrávala v dresu Katalánců je silně nepravděpodobná verze. A to i přesto, že trenér Setién přes noviny provolával do světa tezi, že o brazilské eso, které momentálně hostuje v Bayernu, pořád stojí a že pro něj má vyhrazeno místo na pozici "osmičky".

Jenže vedení má na celou věc odlišný názor. Hraje v něm velkou roli ekonomické hledisko. Coutinho totiž bere minimálně 13 milionů eur ročně, které zabírají spoustu místa v platovém budgetu celé společnosti. Za hráče, který není neodmyslitelným článkem základní sestavy, velký luxus.

Proto se probírala možnost Coutinha prodat. Ovšem aby se obchod s Liverpoolem Barce rentoval, experti spočítali, že po odečtení amortizace by muselo vedení požadovat cirka 90 milionů eur. Jenže podobnou sumu za hráče nikdo nedá. Do hry tak vstupovalo hostování a na to slyšela londýnská Chelsea.

Kai Havertz

Jenže podle informací britských médií už není na Stamford Bridge zájem tak intenzivní, jak byl na začátku. Byť se Coutinho pár dnů řadil mezi priority klubového managementu, nyní už je spíše volbou zastrčenou někde hodně vzadu. Interes ochabl.

Manažer Frank Lampard nyní údajně považuje za mnohem vhodnější příchod Kaie Havertze z Bayeru Leverkusen. Už jen kvůli jeho věku, neboť je o sedm let mladší, ale dle serveru The Athletic si lodivod Chelsea cení i mnohem větší univerzálnosti talentovaného německého fotbalisty. Ani po finanční stránce by nebyl tak značný rozdíl, protože Barcelona by sice Coutinha pustila na rok hostovat, ale pak by chtěla mít jistotu, že Chelsea za hráče zaplatí. A vize byla taková, že Blues zaplatí nějakých 65 milionů eur. Přitom Havertz by stál klubovou pokladnu plus mínus 75 až 80 milionů eur.

Není ale žádným tajemstvím, že o odchovance Leverkusenu se zajímá i Manchester United, který byl podle bulváru ochoten nabídnout i víc jak 80 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

....za 90 mil.eur do cirkusu na traford Smajlík 2 Smajlík 2 a 750 000 lib. týdně Smajlík 9

TuffGong
Kuzma - 28.04. Odpovědět

Budou rádi, když někdo za Coutinha nabídne 60 mil. A s polovičním platem. Třeba se urve Newcastel, jestli ho doopravdy koupí šejk. Smajlík 7

Kuzma

Na YT jsou celý zápasy z několika mistrovství světa, dávejte si je Smajlík 7

NoIscoNoDisco
Wazz - 28.04. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 katalánské socky utřely... Smajlík 3 Smajlík 3 sranda bude až zjistí, že ty jejich vyhořelý polena co jim tam zkurvili zdraví akariéru fakt nikdo nechce za ty jejich přepálený cenovky .. Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články