Zpět na » Primera Division » La Liga bez fanoušků až do konce roku? Možná krutá realita

Primera Division - La Liga bez fanoušků až do konce roku? Možná krutá realita

La Liga bez fanoušků až do konce roku? Možná krutá realita © Bleacher Report - Ilustrační foto

0

Líbilo se

24.04. - Vypadá to, že Itálie je snad z nejhoršího venku, na Pyrenejském poloostrově se však koronavirovou nákazu nedaří zastavit. Stejně jako na většině světových adres, tak také ve Španělsku fotbal z pochopitelných důvodů stojí. A pokud se ještě letos znovu rozběhne, bude to nějakou chvíli před prázdnými tribunami.

S informací přišlo ESPN. Podle jeho zdrojů ligové představenstvo oznámilo klubům, že jejich stadiony se znovu naplní nejdříve na začátku roku 2021. Na oficiální prohlášení ze strany Primera División se čeká, zavedené opatření by však bylo zcela v souladu s předpokládaným vývojem pandemie.

Očekávaný scénář vypadá následovně. Fanouškům bude umožněna návštěva fotbalových utkání v lednu, zatím jich ale svůj oblíbený klub bude moci podporovat jen omezené množství. Proces kompletního uvolňování restrikcí začne až poté, co se stane dostupnou efektivní vakcína proti nemoci COVID-19. Celá situace se ovšem může průběžně přehodnocovat.

Spekulovat o návratu diváků na tribuny je však možná trochu předčasné. Ve Španělsku totiž do této chvíle nepadlo ani přibližné datum, kdy by mohli fotbalisté začít hrát alespoň na prázdných stadionech. Nejvyšší dvě tamní soutěže byly přednedávnem pozastaveny na dobu neurčitou a hráči se stále připravují pouze na individuální bázi.

Velmi pravděpodobně se dohraje zbývající porce letošní sezóny v průběhu června a července pouze na jednom místě. Dějištěm závěrečného „turnaje” by se prý mohl stát Camp Nou, ani zde však není nic jistého. Vedení La Ligy již doporučilo klubům, aby ušetřily na přestupech a soustředily svou pozornost na hráče z akademií.

Vojt?ch Olšr / global.espn.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články