Zpět na » Primera Division » Argentinská slepice

Primera Division - Argentinská slepice

0

Líbilo se

17.01. - Moc branek nedává, ale když už se mu zadaří, jeho trefy hrají velmi důležitou roli. Řeč je o argentinském útočníkovi Realu Mallorca, Maxi Lópezovi. Je to hráč tisíce přezdívek a jednou z nich je „slepice“. Tato přezdívka pochází z jeho bývalého klubu River Plate.

Tak jsou totiž označováni ti, kteří fandí tomuto proslulému týmu, který dokázal dvaatřicetkrát vyhrát domácí ligovou soutěž. Maxi má svůj bývalý klub rovněž zarytý hluboko v srdci a při oslavách vstřelené branky to vždy předvádí – napodobuje slepici. O víkemdu zřejmě mnoha fotbalovým fandům pokazil sázkové tikety, když vstřelil gól na hřišti doma dosud neposkvrněné Sevilly, což znamenalo tři nečekané body ze stadionu Sancheze Pizjuana. Vstřelit gól je pro tohoto Argentince velká lopota, ale jak už jsme výše uvedli, góly jsou to zlaté. Ve čtvrtém kole hostila Mallorca na Ono Estadi barcelonský Espanyol. Za stavu 0:0 proměnil Maxi roh Jankovice a překonal Kameniho. Znamenalo to první vítězství pro Mallorcu v probíhající sezoně. Druhý přidal o víkendu. Dva góly – šest bodů pro tým z Baleárských ostrovů. „Dát gól Seville, to mě opravdu zahřálo na duši,“ prohlásil blonďák.

Do Barcelony přišel v zimním přestupovém termínu rozběhnuté sezony 2004/2005, ale neměl příliš velkou šanci prosadit se za takovými hráči jako Etoo a Larsson. Spolu se svými spoluhráči oslavoval dosažené tituly v posledních dvou letech, ale určitě si přál přispět k těmto úspěchům mnohem více na trávníku. Proto se v létě rozhodl opustit Barcu a jít na hostování na Mallorcu. Bylo to pro něj důležité, aby se dostal do hry a mohl ukázat svoje schopnosti. Trenér Gregorio Manzano, jenž nedávno s Mallorcou prodloužil smlouvu, o svém novém svěřenci uvedl: „je právě v období fotbalového vývoje a má hlad po fotbale.“ Manzano mu dal dost příležitostí, Maxi nastoupil v 16 z 18 odehraných utkání, ale dát gól je pro něj velký problém. Vylepšit si tuto statistiku, to je teď jeho největší výzva. Dosud jeho nejlepší vizitka je ještě z působení v River Plate, kdy v sezoně 2003/2004 dal v sedmnácti zápasech šest gólů. Maxi by se měl zlepšit, ale musí i nadále požívat důvěry svého trenéra. A výkon, který předvedl v Seville mu k tomu určitě pomůže.

Teď už Argentinec myslí na to, jak pokořit Ikera Casillase v nedělním zápase proti třetímu týmu ligového pořadí, madridskému Realu. A fanoušci Mallorcy doufají, že se Maxi nikdy neunaví z „létání slepice“. Poprvé Maxi předvedl svou „slepici“ na Nou Campu 23.února 2005. Tři minuty poté, co naskočil na trávník tohoto svatostánku v duelu Barca-Chelsea v Lize mistrů místo Giulyho, překvapil ranou našeho brankáře Petra Čecha a rozdováděl zaplněné ochozy. Pak svůj večer ještě vyšpekoval přihrávkou na gól pro Samuela Etoo, který otočil skore na 2:1. Barca nakonec po porážce v Londýně 2:4 vypadla, ale na oslavu jeho gólu asi nikdo nezapomene.


Maximiliano Gaston López má v Barce smlouvu do roku 2009, výkupní klauzule ze smlouvy je 40 milionů eur, Barca za něj zaplatila 6,4 milionů eur.

Narozen 3.4.1984 Buenos Aires

1,88m

76 kg

2001-2004 River Plate

2005-2006 FC Barcelona

Premiéra v Primera Division 6.2.2005 Barcelona – Atlético 0:2

3x argentinský titul (Clausura), 2x španělský titul 1x Liga mistrů 1x španělský Superpohár

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články