Zpět na » Primera Division » 3 hlavní důvody, proč Real Madrid vzdává přestup Kantého

Primera Division - 3 hlavní důvody, proč Real Madrid vzdává přestup Kantého

3 hlavní důvody, proč Real Madrid vzdává přestup Kantého © theunionjournal.com - N´Golo Kanté

1

Líbilo se

12.04. - Real Madrid má v širším výběru potenciálních posil celou plejádu fotbalistů. Nemohl v něm chybět ani středopolař londýnské Chelsea N´Golo Kanté. Právě on by se Bílému baletu hodil na místo v sestavě, na němž je velmi osamocen Brazilec Casemiro. Jenže jak se zdá, madridský klub francouzského fotbalistu pustil z hlavy. A má k tomu tři pádné důvody.

Pogba, Haaland, Kane. Ve spojitosti s Realem Madrid se v uplynulých dnech spekulovalo spíše o těchto fotbalistech. Nicméně N´Golo Kanté už je přáním vedení madridského klubu delší dobu, byť se o tom tolik nemluví. Postavou nevysoký, výkony ovšem velký záložník se zařadil mezi nejlepší hráče na světě na svém postu. A Real odjakživa chce mít v kádru to nejlepší. A obzvlášť na pozici, kterou jako jedinou nemá zdvojenu. Jenže blancos si na fotbalistu Chelsea musí nechat zajít chuť. A to hned ze tří důvodů.

Hráčova cena

Pochopitelně to je ten klíčový argument, proč se Realu nechce pouštět do jednání o přestupu francouzského fotbalisty. Chelsea ho totiž v žádném případě prodat nechce, jeho cena by se pohybovala minimálně kolem 80 až 90 miliony eur a takovou sumu za něj vedení nehodlá obětovat. Zvlášť v době současné krize. Navíc Realu nenahrává ani to, že Kanté před více než rokem prodloužil smlouvu až do roku 2023.

Hráčův plat

A právě smlouva má co do činění s tím, proč se Kanté nebude stěhovat na Santiago Bernabéu. Jeho plat je totiž podle kuloárních zdrojů ještě vyšší, než pobírá Paul Pogba v Manchesteru United, kolem 17 milionů eur čistého. Kanté by tudíž musel obětovat část svého platu, aby se přizpůsobil platové politice Bílého baletu, což se nezdá příliš pravděpodobné.

Hráčův věk

Další faktor, možná ne úplně rozhodující, ale určitě mající svoji váhu, je Kantého věk. Před pár dny totiž oslavil už 29. narozeniny. Možná namítnete, že loni kupoval za ještě větší peníze Real právě z Chelsea Hazarda, kterému bylo 29 letos v lednu. Ale belgický záložník je podle mínění expertů pouze výjimkou potvrzující pravidlo. Real už směrem do budoucna přemýšlí nad mladšími hráči, kteří mají potenciál se dále rozvíjet.

V tomto ohledu už má Bílý balet vyhlédnuty alternativy. Jednou z nich je španělský fotbalista Fabián Ruiz, momentálně hájící barvy Neapole, po němž pase polovina fotbalové Evropy. Ještě víc ale Real zajímá mladý 17letý Eduardo Camavinga z Rennes, s nímž už se francouzský klub pomalu loučí a hledá za něj náhradu.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vrana17 - 12.04. Odpovědět

Realita je taková že Chelsea má v záloze přetlak. Tudíž bych si jeho odchod za takový peníz jak je uvedeno výše dokázal představit.
Další věc je jeho kvalita. Když ne RM tak kdokoliv jiný, prodat Kanteho byl opravdu nebyl problém kdyby jsme chtěli.

vrana17
vrana17 - 12.04. Odpovědět

by opravdu

vrana17

Platová politika je v Realu rozumně nastavená, za to palec nahoru. Určitě se najde klub, který se má od nich co učit Smajlík 2

PepikzHane
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články