Zpět na » Primera Division » Barcelona a Chelsea se blíží dohodě. Problém už je jen s opcí

Primera Division - Barcelona a Chelsea se blíží dohodě. Problém už je jen s opcí

Barcelona a Chelsea se blíží dohodě. Problém už je jen s opcí © express.co.uk - Philippe Coutinho

0

Líbilo se

08.04. - Philippe Coutinho v dresu Barcelony podle všeho už nemá budoucnost. Vedení klubu se ho chce v létě zbavit. Reálně se rýsuje stěhování do některého z klubů anglické ligy, nejnadějněji pak vypadá přesun do londýnské Chelsea. Ta už měla začít s barcelonským vedením jednat.

A jednání podle španělských médií pěkně odsýpají. „Barcelona dělá všechno pro to, aby celá operace dopadla dobře a vyřešila se co nejdříve. Vedení azulgranas nabízelo Coutinha už v lednu, zájem byl především v Premier League," uvedl deník Sport.

Jeden klub ale přeci jen v úsilí získat brazilského ofenzivního fotbalistu převyšuje ty ostatní. „V tuto chvíli už probíhají jednání s Chelsea a panuje jistý optimismus, že by se mohlo domluvit hostování hráče. Zatím se ale kluby nedokáží dohodnout na tom, co bude následovat v červnu roku 2021. Barca tlačí na zahrnutí povinné opce. To je ale ještě předmětem dalšího jednání," uvedl redaktor Lluis Miguelsanz z uvedeného periodika.

Chelsea měla Coutinha vždy ve své agendě, chtěla ho koupit, zejména po odchodu Hazarda. Ale loni to nebylo možné, kvůli trestu od FIFA. Barcelona i Coutinho loni v srpnu čekali, že by londýnský klub mohl dostat podmínku, což nakonec nedopadlo a fotbalista musel vzít za vděk angažmá v Bayernu.

Teď už má Chelsea volné ruce. Coutinho zůstává její prioritou. Ovšem Barca ho nemůže prodat za méně než 90 milionů eur, aby na hráči netratila. A k takové číslici se Blues přiblížit rozhodně nemohou a ani nehodlají. Přeci jen cena hráče po dvou nevalných sezónách o dost poklesla, navíc teď na hráčské přestupy bude mít negativní vliv i pandemie koronaviru.

Proto se aktuálně jeví jako prioritní alternativa hostování hráče na Stamford Bridge. Chelsea by byla ochotna hradit hráčův plat (13 milionů eur) a zaplatit jistou sumu i Barce za zapůjčení hráče. Podobně jako to udělal Bayern loni v létě, který Kataláncům uhradil 8 milionů eur.

Teď už se jen řeší opce na přestup. Barcelona navrhuje povinnou, ve výši minimálně 65 milionů eur, splatnou před 30. červnem 2021. Chelsea naproti tomu prosazuje volitelnou, v níž by částka byla vyšší.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak holt barce jednou nevysel prestup, to je toho Smajlík 3 To se stane kazdymu preci

BlueFor16years

ja ho nechci, ale hostovani budiz. povinna opce je blbost, na kterou nikdo nepristoupi. navic mu uz musi pomalu koncit smlouva

ovmartin23
Lazar - 08.04. Odpovědět

když sem loni psal že hostování v Bayernu je nehorázná kravina a Bayern ho definitivně zazdí jako Jamese, tak se tu všichni hádali jaký to je skvělý krok. O rok později je jeho cena o 40M nižší a řeší se další hostování v Chelsea...takže zaplatíme 145M aby ostatní týmy mohli mít hráče téměř zadarmo - vážně víc než klub....

Lazar
Kuzma - 08.04. Odpovědět

Barcelona se snaží vymáčknout co nejvíce peněz, ale ruku na srdce, kdo by momentálně za Coutinha, který je vyloženě v Barceloně nechtěný dal více jak 70 mil. ? Barca musí slevit, aby ho prodala.

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články