Zpět na » Primera Division » Toni Kroos je zásadně proti snižování platů

Primera Division - Toni Kroos je zásadně proti snižování platů

Toni Kroos je zásadně proti snižování platů © tribuna.com - Toni Kroos

2

Líbilo se

08.04. - V dnešní době se mnoho fotbalistů dobrovolně vzdá části svého platu ve prospěch svých klubů, které se díky koronavirové krizi ocitnou v nepříjemné ekonomické situaci. Jiný názor na takový krok má ale záložník Realu Madrid Toni Kroos, který je zásadně proti snižování mezd.

„Snižování platů je jako sponzorský dar, který přijde vniveč nebo je to dar pro samotný klub. Jsem zastáncem toho, aby se vyplácel celý plat a každý s ním pak naložil podle svého rozumným způsobem. Po všech se chce, aby pomáhali, kde je potřeba a je mnoho míst, kde je to zapotřebí," uvedl německý záložník v rozhovoru pro podcast televizní stanice SWR.

Kroos má velké starosti, jak současná pandemie koronaviru může ovlivnit chod klubů. „Spousta klubů postrádá plánované příjmy. Hodně bude záležet také na tom, jak dlouho se nebude hrát. Jestli se například soutěže rozjedou v květnu, určitě se najdou nějaká řešení."

„Jestli ale bude fotbal paralyzovaný až do zimy, dovedu si představit, že některý klub to nemusí přežít. Tohle všechno změní fotbal."

„Real Madrid má určitě dost financí, ale co se týče přestupů, je otázkou, jestli se budou moct utrácet tak velké částky. Třeba to nebude na škodu, protože přestupy už se dostaly na extrémní úroveň," řekl ještě Kroos.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tscar - 09.04. Odpovědět

Houby sobec, má pravdu.
Naopak mě štvou hráči, co berou statisíce liber týdně a pak s velkou slávou dají na boj proti koronaviru něco jako milion korun.

A než někdo namítne, že já jsem nejspíš nedal nic.. Pracuju (i v době nouzového stavu), platím daně (narozdíl od celé řady OSVČ) a chovám se ohleduplně (třeba jsem nebyl lyžovat v Itálii, že). Víc bych od normálního člověka v týhle době neočekával. Lidi jako fotbalisti podle mě mají morální povinnost vracet společnosti v době, kdy je to třeba

Tscar
Ministr - 08.04. Odpovědět

To je sobec posranej a ještě dělá jak to myslí dobře. looool

Ministr
Kuzma - 08.04. Odpovědět

Nehrajou, tak proč by měli dostávat plný plat ?
Jsou to chudáčci, kteří myslí jen na sebe. Už tak mají nehorázné platy, ale bojí se o každý dolar. Jednou za čas dají nějakou směšnou částku ( vzhledem k platu ) na charitu ( dobře promyšlené PR ) a myslí si, že se tím vykoupí ... Smajlík 4

Kuzma

Teď jenom otázka které kluby půjdou hodně dolů a které to nepřežijí vůbec kvůli tomu jaké mají dluhy když by je museli kvůli dané situaci zaplatit.

MESSIFCB
Cornero - 08.04. Odpovědět

Dává to smysl. Na jednu kluby musí šetřit a hráčské mzdy jsou největší zatíženíne druhou hráči mají podepsanou smlouvu takže tohle řešení mi přijde jako kompromis. Mzda zůstane celá a hráči se sami rozhodnou zda si z té hromady milion§ na pár měsíců něco odepřou aby pomohli svému "milovanému" klubu který momentálně je bez příjmů. Solidarita by měla být dobrovolná a aspoň to ukáže kdo si dokáže odtrhnout od huby

Cornero
Reklama
Reklama
Nejnovější články