Zpět na » Primera Division » Rakitić trnem v oku vedení. Proč s ním má Barcelona problém?

Primera Division - Rakitić trnem v oku vedení. Proč s ním má Barcelona problém?

Rakitić trnem v oku vedení. Proč s ním má Barcelona problém? © sport.es - Ivan Rakitić

1

Líbilo se

06.04. - Ivan Rakitić. Vzor fotbalisty profesionála, který vždy pro klubové barvy odevzdal naprosto všechno. I takový příkladný hráč ale může za jistých okolností být trnem v oku klubového vedení. A to se právě teď v Barceloně stalo. Management azulgranas má s chorvatským fotbalistou problém.

A problém docela podstatný, který může zásadně ovlivnit letní aktivity klubu na přestupovém kolbišti. Situace se má ve zkratce asi tak, že vedení by hráče nejraději prodalo. Smlouva mu končí v roce 2021 a novou mu už nechce nabízet. Jenže Rakitić má trumfy v rukávu, chce totiž na Camp Nou zůstat.

Zájemců je o hráče pořád dost. Jenže nabídky, které na něj chodí, odmítá. Jedinou, kterou by byl ochoten přijmout, je ze Sevilly, jeho bývalého klubu. Je to k vzteku, ale zrovna tam ho Barca prodat nechce, protože Andalusané nejsou schopni naplnit finanční představy azulgranas.

Loni nabízelo PSG za Rakitiće 90 milionů eur. Mohl být případně součástí operace s Neymarem. Ale Rakitić odmítal. Nechtěl odejít. Nezamlouval se mu ani transfer do Manchesteru United. Maximálně prý byl Rakitić ochoten kývnout na angažmá v Itálii. Ale ani to nedopadlo. V zimě prý přišla nabídka z Juventusu. Výměna hráčů plus hotovost k tomu. Cena Rakitiće byla vyčíslena na 42 milionů eur, ale hráč s přesunem nakonec nesouhlasil.

Nyní se o něj zajímají znovu Juve, Inter a také AC Milán. Barceloně by asi nejvíc vyhovoval k jednání Inter, logicky kvůli operaci s Lautarem Martínezem. A zájem trvá i ze strany PSG. Tady jsou zase pochopitelné zájmy direktivy kvůli přestupu Neymara. Jenže Rakitić vytrvale odmítá...

Barcelona jinak s Rakitićem žádný problém nemá, jak bylo uvedeno výše, je to příkladný charakter, ovšem přeci jen se postoj managementu začíná, jak ubíhají týdny, mírně distancovat. S nadsázkou se dá říct, že Rakitić klubu kazí obchodní plány.

Jedinou alternativou je v Rakitićově hlavě přestup do Sevilly, klubu, který ze svého minulého angažmá miluje, do města, které zbožňuje nejen on, ale především jeho manželka. Jenže andaluský klub nabízí maximálně 15 milionů eur a to je pro Barcelonu málo.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články