Zpět na » Primera Division » Barcelona hledá v Itálii i obránce, jiného by tam mohla prodat

Primera Division - Barcelona hledá v Itálii i obránce, jiného by tam mohla prodat

Barcelona hledá v Itálii i obránce, jiného by tam mohla prodat © FotbalPortal.cz - Romagnoli a Júnior Firpo

1

Líbilo se

05.04. - Pokud byla řeč o Barceloně a jejich obchodních zájmech v Itálii, pak se všem vybavil především její zájem o útočníka Lautara Martíneze z Interu Milán. Jenže Apeninský poloostrov, v tuto chvíli velmi sužován pandemií koronaviru, bude zajímavým místem i pro další potencionální operace.

Není to ale jen mladý útočník Interu Milán Lautaro Martínez, který je z fotbalistů Serie A v hledáčku Barcelony. Podle deníku SPORT má totiž vedení klubu zájem i o levého stopera milánského AC Alessia Romagnoliho. Jeho cena je ale v tuto chvíli nad možnosti barcelonského klubu - Milán si ho cení na zhruba 50 milionů eur.

„Operace by se mohla uskutečnit zřejmě jen za předpokladu, že by do transferu zahrnula Barca některé hráče," uvedl redaktor deníku Lluis Miguelsanz. Kteří by to měli být? Zejména Rafinha, který už hostoval v konkurenčním Interu, nebo Rakitić. Ovšem chorvatský fotbalista by nerad opouštěl španělskou ligu.

Romagnoli, který je u AC pod smlouvou do roku 2022, patří mezi střední obránce o které je v současné době největší zájem, V hledáčku ho má mimo jiné i Chelsea nebo Manchester United.

Zájem je ale i z Itálie o hráče Barcelony. Neapol velmi vážně zvažuje angažování krajního obránce Júniora Firpa, který na Camp Nou přišel minulé léto, ale vedení se obává, že v jeho případě učinilo krok vedle a rádo by se ho zbavilo. Sportovní ředitel Neapole Cristian Giuntoli už zjišťoval u azulgranas jestli by byla vůbec možnost hráče získat. Barca mu potvrdila, že o jeho prodeji uvažuje. Jenže zástupce klubu zpod Vesuvu Katalánce asi moc nepotěšil, protože naznačil, že příliš hýřit financemi nemůže vzhledem k současné krizové situaci.

Italskému klubu by vyhovovalo hostování s povinnou opcí na přestup, jenže Barca trvá na trvalém transferu zhruba za 20 milionů eur. V krajním případě výměnou hráčů. Jenže tato varianta v tuto chvíli není aktuální, neboť hráč, který Barcelonu zajímal, Fabián Ruiz, už je prý blízko podpisu s Realem Madrid nebo Manchesterem City.

„Klub se ho bude snažit případně udat v přestupu Lautara z Interu, ale nerazzurri zatím na takovou možnost nekývli. Na fotbalistu se ptalo i Lazio, AS Řím a Turín. Konečné rozhodnutí bude mít sám hráč, který chce jít někam, kde bude mít dostatek herního prostoru," napsal novinář deníku SPORT.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články