Zpět na » Primera Division » Barcelona hráčům sníží platy. Ať se jim to líbí, nebo ne

Primera Division - Barcelona hráčům sníží platy. Ať se jim to líbí, nebo ne

Barcelona hráčům sníží platy. Ať se jim to líbí, nebo ne © as.com - Lionel Messi

2

Líbilo se

27.03. - Pandemie koronaviru začíná tvrdě dopadat na ekonomiku fotbalových klubů. Přerušené soutěže a další opatření vydaná v souvislosti s omezením šíření nákazy znamenají nulové příjmy, jež jsou za normálních okolností stěžejní pro fungování klubů. Ty tak musí začít šetřit a jako první krok v tomto směru je samozřejmě snížení platů hráčům.

Tento problém se dotýká většiny klubů v celé Evropě. V některých se fotbalisté pochlapili, pochopili vážnost situace a sami udělali vstřícný krok tím, že klubu navrhli snížení platů.

To ovšem neplatí v Barceloně. Tam vzniká kvůli případnému osekávání mezd pořádné dusno. Fotbalisté (a spolu s nimi ani basketbalisté) si na tučné platy nechtějí nechat sáhnout. Jenže Barcelona není subjekt podobný těm, za nimiž stojí bohatý mecenáš, jako u Paris St, Germain, Manchesteru City, Chelsea nebo Manchesteru United a dalších. Ani není tvořen akcionáři, kteří případné ztráty pokryjí.

Našponovaný rozpočet je nemožné udržet bez toho, aby sáhla k regulaci platů, což je samozřejmě složka, která v budgetu zabírá největší místo.

Barcelona nyní zvažuje dva scénáře. Oba se ale dotknou tučných výplat hráčů prvního týmu, kteří se hodně ošívají. Zaprvé existuje možnost, že by celý klub přijal regulační opatření na základě španělských zákonů, který je možno u zaměstnanců uplatnit v případě nouzového stavu (ERTE). A ten platí ve Španělsku kvůli koronaviru od 14. března a bude platit minimálně do 11. dubna. Důsledky tohoto nařízení by se dotkly nejen hráčů, ale i všech zaměstnanců klubu stenou měrou.

Pak je tu ještě možnost druhá. Že by se vedení klubu dohodlo na snížení platů s jednotlivými sférami na platovém seznamu klubu. Tedy zvlášť s hráči, realizačním týmem a zvlášť s ostatními pracovníky. Jenže tady je dohoda daleko. Podle rozhlasové stanice RAC-1 hráči nesouhlasí se snížením 70 procent své mzdy, které se bude týkat celého období, co bude trvat nouzový stav. Navrhují naopak strhnout si 30 procent z částky, kterou měli dostat za celou sezónu. Procentuální srážka ze mzdy se ale dotýká pouze základních platů, nikoliv bonusů.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lazar - 27.03. Odpovědět

Vážně 70%?? Tak to se narozdíl od ostatních diskutujících stavím na stranu hráčů...To je vážně nehoráznost, tohle vedení je už dlouho pořádnou ostudou historie klubu

Lazar
Kuzma - 27.03. Odpovědět

Tak snad se na ty chudáčky složíme, ne ? Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Kuzma

Vzhledem k současné situaci to celkem chápu,Barcelona má už teď strašnou čáru přes rozpočet a k tomu musíme přičíst nečekané výdaje a rezervu takže by hráči mohli trochu zapnout mozek a trochu spolupracovat s trenérem a týmem protože hlavní věc teďka fakt není kolik dostanou peněz který už jim stejně lezou zadkem

Tottenhamfanda

Přesně tak. Je až zarážející, že samotní hráči to tak nevidí.

PepikzHane

Správně!! Když nehrajou za co chtějí 100% ze mzdy.

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články