Zpět na » Primera Division » Real Madrid sbírá trofeje, i když se nehraje fotbal

Primera Division - Real Madrid sbírá trofeje, i když se nehraje fotbal

Real Madrid sbírá trofeje, i když se nehraje fotbal © express.co.uk - Marco Asensio

0

Líbilo se

23.03. - Nuda. Smutno, prázdno. Tyhle pocity zažívá fotbalový fanoušek ve chvíli, kdy jsou kvůli pandemii koronaviru zastaveny všechny fotbalové soutěže. Vyškrtnout tyto položky z hlavy fotbalového příznivce se pokusil Ibai Llanos, který ve Španělsku zorganizoval turnaj ve videohře FIFA 20 La Liga Santander Challenge mezi dvaceti kluby La Ligy.

Kromě toho, že se fanouškům během víkendu ukrátí čas v domácí karanténě, měl turnaj splnit ještě jeden účel. Ryze charitativní. Během trvání virtuálních soubojů, které byly živě streamovány na platformě Twich a komentovány společně s organizátorem celé akce i skutečnými sportovními reportéry, totiž mohli fanoušci přispívat na otevřené bankovní konto. Výtěžek z něj pak putoval na boj proti nákaze COVID-19.

Každého účastníka nejvyšší soutěže zastupoval vždy jeden hráč z jejich kádrů, který tuto hru ovládá nejlépe. Za Real Madrid držel v ruce konzoli Marco Asensio, hru Atlética Madrid dirigoval Marcos Llorente, za Barcelonu se měl takové role chopit Sergi Roberto.

Jenže zde došlo na problém. Jak známo, Barcelona (a také Mallorca), má exkluzivní smlouvu s firmou Konami, konkurentem společnosti EA Sport, autora hry FIFA. Jelikož by Sergi Roberto porušil autorská práva, nesměl do turnaje nastoupit, protože nešlo o oficiální soutěž.

Celým turnajovým pavoukem ale nakonec nejlépe proklouzával zástupce madridského Realu, který momentálně dokončuje rekonvalescenci po vážném zranění kolene. Marco Asensio si postupně poradil s Granadou (J.A.Martínez) 2:0, ve čtvrtfinále následně vyřadil Villarreal (Morlanes) výsledkem 5:1. V semifinále si poradil s Eibarem, který zastupoval Edu Expósito jednoznačně 7:0 a ve finále pak triumfoval v malém městském derby nad Leganés (Aitor Ruibal) výsledkem 4:2.

A dobrou zprávou je i to, že nakonec se podařilo vybrat 142.000 eur.


Výsledky turnaje:

Finále

AITOR RUIBAL (Leganés) 2-4 ASENSIO (Real Madrid)

Semifinále

AITOR RUIBAL (Leganés) 3-2 LUCAS PÉREZ (Alavés)
EDU EXPÓSITO (Eibar) 0-7 ASENSIO (Real Madrid)

Čtvrtfinále

AITOR RUIBAL (Leganés) 7-3 GURUZETA (Athletic)
LUCAS PÉREZ (Alavés) 2-1 LLORENTE (Atlético)
EDU EXPÓSITO (Eibar) 3-2 BORJA IGLESIAS (Betis)
MORLANES (Villarreal) 1-5 ASENSIO (Real Madrid)

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články